LOltlO. 27 de te kloppen man, maar hij is vooral gebrand op dagsucces in de Tour JUMBf ten en moest hij ook al van af. Toen ging hij maar naar de fietsen- makersschool. Tja, hij wilde wiel renner worden. Maar die kans was zo klein, dachten we." Zorgen maakten ze zich niet in de familie Groenewegen. Dylan was handig, die kon gerust in de fietsenzaak aan de slag. Bovendien bleef Groenewegen zich ontwik kelen. Zijn snelheid aan de meet viel op. „Maar die donderse Danny van Poppel klopte hem vaak", zegt opa Ko. Nooit werd Groenewegen nationaal kampioen in de jeugdca- tegorieën die hij doorliep. Sprinttrein Maar vorig jaar bij de profs was het meteen raak. Zijn ploeg durfde op het vlakke Zuid-Hollandse eiland vol in te zetten op de jongeling en hij maakte het af. Zoals ze nu ook speciaal voor hem een heuse sprinttrein hebben opgezet. Alle grote sprinters heeft hij al eens verslagen. „En als alles op zijn plek valt, kan ik dat in de Tour ook", zegt Groenewegen. „Of het lukt, weet ik niet. Maar het is wel de be doeling." Een zoon die de Tour rijdt, heeft zo zijn voordelen, merkte vader Gerrie vorig jaar al. „Mensen wis ten wel dat-ie fietste, maar toen hij kampioen werd van Nederland en een week later ook zijn debuut in de Tour maakte, heb ik na even na denken toch maar zijn achternaam hier op het raam van de winkel la ten zetten." RACING GROENE WEGEN staat er nu dus op de ruit. NKWIELRENNEN Programma Het blijkt een gouden zet, merken ze aan de gegroeide klandizie. „Hierdoor heb ik ook weer veel meer racefietsonderhoud gekre gen. Er waren ook vrouwtjes die zeiden: goh, ik heb normaal niets met wielrennen, maar nu vinden we het zo leuk, we zitten steeds naar Dylan te kijken. Geinig, hè?" Vijf keer sprintte Groenewegen dit seizoen al naar een dagzege. In de Ster ZLM Toer klopte hij op zijn borst na twee klinkende zeges. Zijn familie vindt die bravoure prachtig. Ze reizen hem achterna. Naar het NK in Montferland, en daarna in elk geval ook in de eerste zes dagen van de Tour. Hotelletje, pensionnetje, en dan maar zenuw achtig afwachten of hij de eerste Nederlandse sprintzege boekt sinds die van Jeroen Blijlevens. Dat was in 1998. En als er één man in het bijzon der is die dat veel te lang geleden vindt, is het Dylan Groenewegen wel. Die sprintte als 7-jarig jochie al door de Amsterdamse Rivieren buurt. Op een mini-fietsje. bleef vrij klein, dus ik heb er vier jaar lang apetrots mee door de straten gereden. Helaas mocht ik er niet mee naar school. Mijn ou ders waren bang dat-ie gejat zou worden." Het Panasonic-fietsje. Afkom stig uit de handen van opa. Ook nu zijn ze er nog zuinig op. Het is een relikwie in de fietsenzaak. Vader Gerrie: „Die mag niemand voor geen geld hebben." Hij kijkt naar zijn schoonvader Ko en in jargon halen de twee her inneringen op over het bouwen van het framepje voor Dylan. Ger rie: „De buizen, de vorken, solde ren. Vijlen. Dan naar de moffelaar. Alles bij elkaar ben je zo een week of zes verder." Opa Ko over het maatwerk: „Die gewone fietsen kon ik blindelings. Maar die kleint jes, moeilijk hoor. En ik wilde er geen knoeiwerk van maken na tuurlijk." Dat Groenewegen tegenwoordig Nederlands hoop is op een sprint zege in de Tour is niet geheel toe vallig. Het korte, explosieve werk deed Groenewegen altijd al graag. Vroeger fietsend met opa, of met vader Gerrie voor hem op de brommer. Twee jaar geleden was er zijn doorbraak bij Roompot. Hij wurmde zich door kleine gaatjes, sprintte door muren en won twee maal. Lotto-Jumbo nam het talent over. En in dat shirt zette hij vorig jaar zijn ontwikkeling in nood gang door met elf overwinningen. Hij werd nationaal kampioen, mocht alvast ruiken aan het grote werk in de Tour de France en boekte in de Eneco Tour zijn eerste World Tour-zege. Het is snel gegaan, vindt ook zijn familie. Vader Gerrie weet nog goed dat zijn zoon op de mid delbare school op het vwo begon. Vwo werd al snel havo. En havo werd vmbo-t. „Daar bleef hij zit- GALGENBERG ia/-'* zaterdag 24 juni 2017 dank aan opa's kleine fiets ►Vorig jaar debuteerde Dylan Groene- wegen al in de Tour de France. Hier kijkt hij toe hoe geletrui drager Chris Froome voor de start wordt geïnterviewd. FOTO COR VOS INMONTFERLAND Vandaag 08.30 uur Wegrace beloften (165 km) 13.00 uur Wegrace vrouwen (132 km) Morgen 11.30 uur Wegrace mannen (231 km) NK Wielrennen - Wegwedstrijdparkoers Dylan Groenewegen wint in Buchten de derde etappe van de Ster ZLM Toer, voor de Duitse topsprinter André Greipel (r). FOTO COR VOS Start/Finish 's-Heerenberg Stokkum 2406171JG BRON: touretappe.nl Zeddam Beek KORTER BOS Programma ZA 08:30 Beloften 165 km ZA 13:00 Elite vrouwen 132 km ZO 11:30 Elite mannen 231 km 75 m

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 27