Laat! (2 O 1 Cosby gaat voorlichting geven 24 M ANGELA KIJKT TV Ga ik het vandaag weer over Paul de Leeuw en zijn Lekker Laat! hebben? Ja mensen, dat moet. Niet omdat ik er ge noegen in schep om hem de grond in te boren. Niet omdat ik me nu al weer verheug op de kop 'Paul de Leeuw opnieuw afgeslacht in ei gen krant' op mijn favoriete website Media- courant.nl. En zeker niet omdat ik per se het laatste woord wil hebben. Al moet ik bekennen dat ik don derdag mijn wenkbrauwen optrok bij de op merking van Paul in deze krant dat de kijker Lekker Laat! 'heeft omarmd' gezien de kijkcij fers. Mag ik hem er even fijntjes op wijzen dat Jinek en Pauw op hetzelfde tijdstip moeiteloos het dubbele scoren? Wat overigens niet weg neemt dat een gemiddelde van 470.000 kijkers echt niet slecht is voor een zomerexperiment op de late avond en al helemaal niet voor zo'n slecht programma. eens dunnetjes over te doen. Ik wil Paul aan het eind van de serie juist een compliment maken. Geloof me, daar zit werkelijk geen spoortje sarcasme bij. Afgelopen maandag werd ik namelijk aangenaam verrast tijdens het kijken naar Lekker Laat! Echt. Soms is het moeilijk de vinger te leggen op waar het 'm precies in zit, maar in die uitzen ding viel alles op zijn plaats en klopte het ge heel gewoon. Het was niet vernieuwend, maar het was wel Paul op z'n best. Een swingend optreden van twee Surinaamse jongens. Ge sprekken die werden afgemaakt, waaronder een bijzonder interview met Gijs Rademaker van EénVandaag en zijn balletdansende broer Marijn. Twee 'spontaan' binnenlopende voor bijgangers die hun theateract kwamen promo ten - dat waren er te veel afgelopen weken, he laas - hield Paul lekker kort. En zelfs het slaap verwekkende 'goudconvenant' waarover Lili- anne Ploumen kwam praten, wist hij op een leuke manier te verpakken. Laat ik hier vooral ook benadrukken hoezeer het programma al leen al is opgeknapt door het schrappen van het nutteloze fietstochtje. Helaas was het de rest van de week vervolgens weer niks, met als dieptepunt de bingo van donderdag. Nu hoop ik maar dat Paul dat tij dens zijn vakantie zelf ook inziet. En ook dat als hij volgende zomer weer een maand mag, de uitzending van maandag de norm moet zijn en niet een eenmalige uitschieter. Quote van de dag Als het aan Gerard lag, dan zou ik een heel voetbalelftal uitpersen ZANGERES MAAKT COMEBACK DANKZIJ BESTE ZANGERS Soloalbum Gallagher in oktober s\ Jinek in de schulden Anita Meyer (62) staat weer vol in de schijnwerpers in de tv- hit Beste Zangers. Ze is verguld, maar blijft bescheiden. Die nuchterheid is ook een van de redenen waarom een internationale carrière nooit van de grond kwam. Ze is zelf de eerste die het toegeeft: het succes van de evergreen Why Tell Me Why uit 1981 zal ze nooit meer evenaren. „Grote shows in Ahoy of de Heineken Music Hall, dat wordt hem niet meer. Die tijd is geweest. Maar mijn stem, op de een of andere manier blijft die het goed doen..." Nog altijd een strot van jewelste, het is een van de redenen dat Anita Meyer altijd weer komt bovendrij ven. In 2006 kreeg ze een rol in de musical Cats, in 2013 blies ze iedereen omver als Maria in het paasspektakel The Passion en momenteel staat ze in de hitlijsten met haar versie van Ro bert Longs Flink Zijn uit Beste Zangers, vanavond weer op de buis. De cover zorgde voor dikke tranen bij Brace en Maan de Steenwinkel. En telkens valt het woord come back. Meyer lacht. „Ik treed nog steeds geregeld op met een orkest Ik ben wel eens gevraagd voor zo'n grote talentenjacht. Dat is niks voor mij hoor. En laatst nog zong ik Why Tell Me Why voor twee jongens die gin gen trouwen. Grappig hoe dat nummer toch weer een nieuwe ge neratie vindt. Maar ik begrijp wat je bedoelt. Ineens barst zoiets als Be ste Zangers los en heb je weer op nieuw succes. Veel mensen, dat ge beurde ook na The Passion, spreken me aan op straat en geven zomaar een compliment en een hand. Ge- weldig toch? Daar moeten men sen toch even een drempel voor over, denk je niet?" „Ik ben natuurlijk een nuch tere Rotterdamse", vervolgt ze. „Ik zie mezelf terug in Beste Zangers en denk vooral: jeetje mens doe eens wat vrolijker. Dat is mijn karakter. Er werd heel wat gehuild. Ik huil niet zo snel. Niet dat ik geen emoties voel natuurlijk!" Diezelfde nuchterheid hield Meyer in de piek van haar car rière ook binnen de grenzen van Nederland. „Ze wilden Why Tell De 79-jarige Amerikaanse ac teur zal daarbij vragen uit het publiek beantwoorden en dis cussies aangaan. „Deze zaak is groter dan Bill Cosby", stelde zijn woordvoerder op televisie. Bill Cosby stond onlangs te recht voor aanranding. De 44- jarige Andrea Constand had hem aangeklaagd omdat hij haar zou hebben misbruikt, nadat hij haar eerst zou hebben gedro geerd. De televisiester heeft zelf altijd gezegd dat het contact in 2004 met Constand met we derzijdse instem ming heeft plaatsge vonden. De zaak werd vorige week nie tig verklaard, omdat de jury niet tot een unaniem oor deel kwam. „Bill wil iets terug doen", zei een woordvoerder in een interview met tv-station WBRC. „Het systeem is aan het veranderen. Alles kan tegen woordig worden gezien als sek sueel misbruik. Zo'n aanklacht kan iedereen overkomen, vooral jongeren. Ze moeten beseffen wat hen boven het hoofd hangt als ze op stap gaan en feesten, als ze dingen doen die ze beter niet j zouden doen. Ook ge- trouwde mannen I hebben ermee te ma ken." Het kamp-Cosby wijst op de regelgeving. „De wetge ving verandert. Wat als seksu eel misbruik wordt be schouwd, is erg uitgebreid. Daarom moeten we de mensen opnieuw leren hiermee om te gaan. Eventjes iemand over de schouder wrijven kan al be schouwd worden als seksueel misbruik. Opvoeding is op nieuw nodig." zaterdag 24 juni 2017 Ho, stop. Het is niet mijn bedoeling om mijn kritiek van een paar weken geleden nog Zo moet het dus. Voor zo'n uitzending blijf ik maar wat graag een uurtje extra wakker. Reageren? angela@persgroep.nl —Zangeres Shakira in Grazia. Zij en voetballer Gerard Piqué (FC Barcelona) hebben twee zoontjes. MUZIEK Liam Gallagher brengt op 6 ok tober zijn eerste soloalbum uit, As you were. De zanger speelde onlangs op Pinkpop en bracht Wall of Glass uit, zijn eerste solo track. In 2009 ging Oasis uit elkaar. m p TELEVISIE Eva Jinek is 38 jaar, maar heeft nog steeds een studieschuld. Dat zegt ze op de website van haar pro gramma. Ze mag daarop tips geven aan zich zelf als 18-ja- rige. Een daar van is: 'Ga stu deren, het maakt niet uit waf. V ■o k wil's avonds gewoon lekker thuis eten' Gudo Tienhooven Acteur Bill Cosby wil lezin gen geven aan jongeren over de risico's van seksuele be schuldigingen en misdragin gen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 24