V 23 TENNISTOERNOOI Het internationale f uturetoernooi in Middelburg staat op kruispunt: stapje verder als ATP-toernooi of stoppen. Vorige winnaars Het tennistoernooi Drie kleur Challenger Zeeland zet voor volgend jaar vol in op een mannentoer- nooi op ATP-niveau. Dat is volgens toernooidirec teur Sander van Buren de enige en logische vervolgstap voor het eve nement, dat nu nog een treetje lager de mannen en vrouwen combineert. „Het wordt alles of niks", zegt Van Buren eerlijk. „Ik zie mezelf dit namelijk niet nog vijfjaar op dit niveau doen. We hebben de afgelopen jaren toegewerkt naar een toer nooi op hoger niveau. We zitten nu op het hoogtepunt van een futuretoernooi. In voetbaltermen: we winnen nu elk jaar de Europa League en willen naar de Champi ons League." Vorig jaar gaf Van Buren al aan dat een keuze tussen een mannen- en vrouwen toernooi gemaakt moest worden om verder te kunnen groeien. Het vrouwentoernooi is ook dit jaar gedoteerd met 25.000 dollar, het mannentoernooi met 15.000 dollar. Die bedragen dienen op dezelfde hoop gegooid te worden om naar een hoger niveau te gaan. „De subsidie-aan vraag ligt al bij de Provincie. Als ze deze niet kunnen goed keuren, is er blijkbaar geen draagvlak. Hetzelfde geldt voor de ge meente en de grotere Zeeuwse bedrijven. Als ze het niet zien zitten, is het blijkbaar not meant to be." „Ik moet eerlijk zijn tegen mezelf en te gen mijn omgeving. Sponsoring heeft bij voorbeeld een levenscyclus. Mijn sponsor partners kunnen bij hun genodigden niet blijven aankomen met dezelfde golfclinic of zeiltocht op de Oosterschelde. Ik moet ook hen blijven uitdagen." „Hetzelfde geldt voor de vrijwilligers. Zij hebben ook prikkels nodig om zomaar een hele week vrij te nemen voor dit toernooi." Als de Zeeuwse ATP-variant er komt, wordt in elk geval gekozen voor een andere datum dan hartje zomer, tijdens Wimbledon. „Dan wordt het mei of september." Voor het komende toernooi, dat volgende weekeinde in Middelburg voor de achtste keer wordt gehouden, pronkt Van Buren met 'een droomveld'. „We hebben sowieso tien Nederlanders in het hoofdtoernooi. De toeschouwers zien altijd graag Nederlan ders tegen buitenlanders spelen. Die kans is met zo veel Nederlandse spelers vanzelf groot." Publiekslieveling Thiemo de Bakker komt voor het eerst naar Middelburg, Neerlands nummer twee Igor Sij sling komt terug en titelverdediger Jesse Huta Galung is internationaal eigenlijk gestopt, maar maakt speciaal voor de Challenger Zeeland een uitzondering. We winnen nu elk jaar de Europa League en willen naar de Champions League „De keuze volgend jaar voor een mannen- toernooi heeft met verschillende zaken te maken. Bij de mannen is het minder lastig om een brede en sterke line-up te krijgen. En niks ten nadele van het vrouwentennis, maar het mannentennis is iets spectaculair der, iets attractiever." Bij de vrouwen is de Zeeuwse Lesley Kerkhove het uithangbord; de Schouwse is als derde geplaatst. Titelverdedigster Qui- rine Lemoine komt niet. De verliezend Ana liste van vorig jaar wel: de Griekse Valentini Grammatikopoulou. Zij is met haar 159ste plaats op de wereldranglijst als eerste ge plaatst. „Bij de vrouwen had ik er graag nog één topper bij gehad", aldus Van Buren. ,Maar ook dit veld is sterker dan ooit tevoren. De komst van Aranxta Rus vind ik ook mooi. Ze is een grillige, wisselvallige speelster, maar dat maakt haar aanwezigheid zo leuk." Ook Bibiane Schoofs, gecoacht door de Zeeuw Sven Vermeulen, doet mee alsmede het veertienjarige Zuid-Afrikaanse talent Zoe Kruger. „Een toekomstige top 10-speel- ster", denkt Van Buren. „Bij de vrouwen hebben we drie Nederlandse speelsters in het hoofdschema." Behalve Lesley Kerkhove in het hoofd toernooi zorgen in de kwalificaties Mandy Wolfert uit Terneuzen (vrouwen) en Daniel de Jonge uit Vlissingen (mannen) voor de Zeeuwse inbreng. Zij verdienden eerder deze maand tijdens het Kapelle Open een wildcard. Jaar Vrouwen Mannen zaterdag 24 juni 2017 Lesley Kerkhove. foto MARTIN SHARROTT T Jesse Huta Galung. FOTO RONALD SPEIJER ANP Alles of niks voor Challenger Zeeland Rudy Boogert Middelburg Thiemo de Bakker. FOTO CARLA VOS Aranxta Rus. foto MOSTIRHAM/EPA f - Sander van Buren f 2016 Quirine Lemoine Jesse Huta Galung 2015 Quirine Lemoine Jesse Huta Galung 2014 Evgeniya Rodina (Rus) Thiago Monteiro (Bra) 2013 Irena Pavlovic (Fra) Thomas Schoorel 2012 Kirsten Flipkens (Bel) Matwé Middelkoop 2011 Bibiane Schoofs Yannick Mertens (Bel) 2010 Angelique van der Meet Matwé Middelkoop

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 186