Vlissingen en Goes hofleverancier tegen ADO 22 ZE Wielrenner uit Yerseke maakt de voorlopige balans op Zeeuwse wielrenner had voor het seizoen twijfels over zijn overstap naar LottoNL- Jumbo, maar die zijn in de eerste helft van het seizoen weggenomen. Antwan Tolhoek is aan zijn eerste seizoen op het allerhoogste ni veau bezig. De 23-jarige renner zag afgelopen najaar een ijzer- sterk optreden in de Ronde van Zwitserland en Ronde van Oostenrijk be loond worden met een profcontract bij Team LottoNL-Jumbo. Nu kruist hij de degens met de absolute wereldtop. „Het gaat uitstekend", maakt hij aan de vooravond van het NK de ba lans op. Voorafgaand aan het seizoen kampte hij nog met wat twijfels. „Ik vreesde dat ik mis schien te veel in dienst van andere renners zou moeten rijden", legt Tolhoek uit. Halver wege het seizoen blijkt niets minder waar te zijn. Sterker nog, in de voorjaarsklassieker Luik-Bastenaken-Luik kreeg Tolhoek zelfs een vrije rol. „Ik werd in de finale door nie mand minder dan Bram Tankink naar voren gereden. Dat voelde wat onwerkelijk,maar het is natuurlijk prettig dat je als nieuwkomer bij de ploeg meteen vertrouwen krijgt." Tolhoek heeft dan ook nog geen moment spijt gehad van zijn keuze voor Team Lot toNL-Jumbo. „Ik ben blij dat ik de overstap Ik rij dit jaar veel meer wedstrijden op het hoogste niveau dan vorig jaar. gemaakt heb. De faciliteiten zijn bij zo'n WorldTour-ploeg natuurlijk een stuk beter. Ik had waarschijnlijk nog jaren bij Team Roompot kunnen rijden, maar Team Lot- toNL-Jumbo bevalt me uitstekend. Ik leer veel bij van de ervaren renners en krijg veel kansen." Het gaat Tolhoek immers voor de wind bij Team LottoNL-Jumbo. „Ik reed vorig jaar sterk en dan is het altijd afwachten wat daarna volgt. Ik denk echter dat ik opnieuw een stap voorwaarts heb gemaakt. Waar ik vo rig jaar blij mocht zijn met het uitrijden van een klassieker, kan ik me nu zelfs tot in de fi nale vooraan handhaven." Hij reed zowel in de Amstel Gold Race als Luik-Bastenaken-Luik naar een top-50 klas sering. „Ik heb daarmee mezelf verbaasd. Ik had niet gedacht dat die heuvelklassiekers me zo goed zouden liggen. In Luik-Bastenaken- Luik eindigde ik op nog geen minuut van winnaar Valverde. Dat is natuurlijk geweldig. Blijkbaar kan ik die lange afstand nu al goed aan. Ik ben benieuwd wat dat voor de toe komst gaat opleveren." Ook in tijdritten doet Tolhoek het bedui dend beter dan vorig jaar. „Dat is geen toeval. Als ploeg zijn we intensief daarmee bezig. We krijgen bij elke tijdrit de opdracht om het be ste van onszelf te geven. Als je dat iedere wed strijd doet, dan maak je vanzelf stappen. Na tuurlijk is ook het materiaal tiptop in orde. Aangezien in een tijdrit iedere seconde telt, is dat van cruciaal belang." Desondanks had Tolhoek vorig jaar rond deze tijd al de bergtrui in de Ronde van Zwit serland op zak, terwijl hij op dit moment nog met lege handen staat. Dat is echter logisch volgens de jonge Zeeuw. „Ik rij dit jaar veel meer wedstrijden op het hoogste niveau dan vorig jaar. Neem bijvoorbeeld de Dauphiné. Daar rijden zoveel goeie renners, waardoor het lastig is om het verschil te maken. Ik laat me echter niet van de wijs brengen. Het be langrijkste is dat ik me blijf ontwikkelen, kansen pak als ze zich voordoen en mezelf constant probeer te verbeteren." Om zijn ontwikkeling kracht bij te zetten, is hij sinds dit jaar het merendeel van zijn tijd in het Belgische Riemst te vinden. „Ik verblijf daar in een appartement van de ploeg. Vanuit daar is het slechts een half uur fietsen naar een beklimming. Ik kan zo gerichter trainen, want in Zeeland heb je die heuvels natuurlijk niet. Toch ben ik nog regelmatig in Zeeland te vinden hoor. Dat mooie Zeeuwse landschap kan ik voorlopig nog niet missen." Hoe je het wendt of keert, de grote rondes zijn het summum van de wielersport Verschillende topklimmers zoeken zelfs hun heil in het hooggebergte, maar dat is voor Tolhoek voorlopig nog niet aan de orde. „Zolang ik stappen blij maken, zie ik geen reden om meer naar het zuiden te verhuizen. Mocht op termijn blijken dat het noodzakelijk is voor mijn ontwikkeling, dan kan ik dat alsnog doen." Over zijn doelen voor het najaar is Tolhoek duidelijk. „Hopelijk kan ik een selectie afdwingen voor de Ronde van Spanje", laat hij niet mis verstaan. „Hoe je het wendt of keert, de grote rondes zijn het summum van de wie lersport. Ik wil dan ook heel graag een grote ronde rijden, maar ik heb geduld hoor. Ik ben immers nog jong. Als de ploegleiding denkt dat de tijd daar is, dan zal ik een grote ronde rijden. Het is aan mij om te bewijzen dat ik er klaar voor ben." 6 37 ^hciïï Selectie Zeeuws elftal Doel Middenveld Verdediging Aanval Voor de wedstrijd in Yerseke staat Vlissingen acht spelers af, terwijl van Goes zeven voetballers tot de selectie behoren. Coach Dolf Roks, die geassisteerd wordt door Rogier Veenstra, heeft een selectie van 21 spelers tot zijn beschikking. Daar zitten met Lionel Fitsch (Baren drecht) en Kyle Doesburg (ASWH) twee spelers bij die komend sei zoen buiten de provincie voetbal len. Roks en Veenstra trainen vooraf gaand aan het oefenduel met de eredivisionist twee keer met de Zeeuwse selectie, op maandag 10 en woensdag 12 juli in Yerseke. Opval lend is dat van de selectie die vorig jaar in Zierikzee tegen FC Dor drecht speelde, slechts vier spelers nu opnieuw zijn opgeroepen: Ru ben Hollemans, Mart de Kroo, Da niel Wissel en Steve Schalkwijk. Op die zaterdag in juli 2016 speelden zowel Hoek als Vlissingen zelf een oefenduel, waardoor veel spelers niet inzetbaar waren bij het Zeeuws elftal. Dat is nu anders. „We willen bena drukken dat we zeer te spreken zijn over de medewerking van de Zeeuwse clubs", zegt Kees Roelse, voorzitter van de Stichting Zeeuws Elftal. „De clubs verdienen een compliment voor de manier waarop ze meewerken, om zo tot een zo sterk mogelijk Zeeuws elftal te komen." De wedstrijd tussen het Zeeuws elftal begint op 14 juli om 19.00 uur en staat onder leiding van scheids rechter Luc Martens. Hij wordt ge assisteerd door Rik de Jong en Steven Slabbekoorn. Op 10 juli oefent ADO Den Haag te gen Serooskerke en twee dagen la ter tegen Bruse Boys. zaterdag 24 juni 2017 Antwan Tolhoek droomt na uitstekend voor j aar van Vuelta Job de Feijter Yerseke - Antwan Tolhoek -Antwan Tolhoek Antwan Tolhoek. foto team lottonl-jumbo uc I WORLU TOUR A* Joan van Belzen (Vlissingen), Dennis Uijl (Goes) Quincy Gooding (Vlissingen), Mart de Kroo (Vlissingen), Yarick Dorst (Bruse Boys), Reguillo Vandepitte (Hoek), Remon de Vlieger (Goes), Raymond Wolff (Goes), Tim de Winter (Goes) Fabian Wilson (Hoek), Renzo Roemeratoe (Vlissingen), Milton Roemeratoe (Vlissingen), Lionel Fitsch (Barendrecht), Giovanni Siereveld (Vlissingen), Ruben Hollemans (Goes) Hoessein Bouzambou (Vlissingen), Xander van der Poel (Kloetinge), Daniel Wissel (Goes), Steve Schalkwijk (Vlissingen), Erwin Franse (Goes), Kyle Doesburg (ASWH). De zondag-hoofdklassers Goes en Vlissingen leveren de meeste spelers voor de selectie van het Zeeuws elftal, dat op vrijdag 14 juli aantreedt tegen ADO Den Haag. Barry van der Hooft Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 185