21 :w gens neergezet en we waren de stad in gegaan. Ik besloot 's nachts om buiten de auto in mijn slaapzak te gaan liggen. Toen ik de volgende ochtend wakker werd, stond er een Ik was wel een keer een koelbox kwijtgeraakt, maar mijn kaartje nog nooit man naast me. Wat doe jij hier, vroeg hij. Slapen, dat zie je toch, zei ik. Wat bleek? We lagen in de tuin van de burgemeester. Hij kon er wel om lachen en zei dat het ook zijn ei gen schuld was, want hij was verge ten het hek dicht te doen. We heb ben ook nog een bakje koffie van hem gekregen." Het verloren ticket Kees Jongepier moet lachen. „Ja, dat was wat hoor vorig jaar. Als je bin nenkomt, scannen ze je kaartje. Daarna loop je door naar de tribune en daar scannen ze 'm nog een keer. Maar toen ik bij de tribune aan kwam - dat is zeg maar 500 meter lopen - kon ik mijn kaartje niet meer vinden. Die was ik dus tussen de ingang en de tribune kwijtge raakt. Dat had ik nog nooit gehad. Ik was wel een keer een koelbox met drank kwijtgeraakt, maar mijn kaartje nog nooit." „We zijn teruggelopen, maar we konden dat kaartje niet meer vin den. Toen zijn we op de man die ze scande gaan inpraten. Ik heb er na tuurlijk bij verteld dat het voor mij de 49ste keer bij de TT was. Hij zei: ik ga je vertrouwen, je hebt een eer lijk gezicht. We hadden vijf plaat sen naast elkaar, dus we konden ook laten zien welk nummer er ontbrak en van mij was. Toen we net zaten, kwam iemand met mijn kaartje. Die had 'm gevonden en kwam het netjes brengen. Mooi toch?" In september gaat hij weer naar Assen. „Dan gooien ze zand op het circuit en wordt daar de Motorcross Grand Prix van Nederland gereden, met Jeffrey Herlings en andere top- Kees Jongepier met magazines en entreekaartjes van toen en nu. foto lex de meester pers. Dat is ook mooi." Dan geniet Kees Jongepier van een andere tak van de motorsport. En voigend jaar? Dan gaat hij weer naar de TT in As sen, voor de 51ste keer. „Zeker we ten. Op naar de zeventig. Al ben ik niet van plan om met een rollator naar Assen te gaan." Gewond in Borssele Delta heeft van me gestolen zaterdag 24 juni 2017 van de burgemeester - Kees Jongepier Wedstrijddag 87e TT 2017 Hoofd tribune *on<s«9 es.M .eoiz Natuurlijk heeft Kees Jonge pier geregeld valpartijen en andere ongelukken gezien. „Niet alleen in Assen. Ook in Ammerzoden en bij een mo torrace in Borssele. Daar werd ik zelf ook aan gere den." Hij raakte lichtgewond en heeft toen een tijdje in het ziekenhuis gelegen. „Een zenuw in mijn arm zat be kneld en ik kon er een tijdje niks meer mee." Wat gebeurde er die dag in augustus 1979? Het archief van deze krant zorgt voor dui delijkheid. Een motorrijder uit Oss kwam ten val en sprong van zijn motor, die vervolgens keihard tegen een dranghek vloog. Een 23-jarige vrouw uit Vlissingen, die erachter stond, kreeg de spijlen van het dranghek tegen haar hoofd en was op slag dood. Jongepier: „Daarna hebben ze nooit meer geracet in Borssele." Kees Jongepier kijkt ook graag naar motorsport op te levisie, al is dat als Zeeuw te genwoordig niet meer zo makkelijk. „Dat hebben ze ge stolen", zegt de inwoner van Vrouwenpolder. „Delta heeft Eurosport uit het pakket ge haald. Dat is een ramp voor liefhebbers. Ik keek op Euro sport ook graag naar snooker of wielrennen, maar dat kan niet meer. Heel vreemd dat Delta dat zomaar heeft ge daan. Ik heb hier een enorme tv staan en ga echt niet op een laptopje naar een race zitten kijken. Dat vind ik hele maal niks."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 184