tt 20 ZE Antwan Tolhoek zet in op driekleur Van Goethem nog onzeker voor NK MOTORSPORT TT ASSEN Schaakfamilie op tv en naar Vlissingen 'Tom is een jongen met een goed karakter, die erop gebrand is om ook in de eredivisie te laten zien wat hij in huis heeft' Kees Jongepier uit Vrouwenpolder gaat voor de 50ste keer naar de TT Assen. „Ik ga proberen om de zeventig te halen", zegt de fanaat zonder motorrijbewijs. zv Antwan Tolhoek rekent morgen op een feestje bij zijn ploeg LottoNL-Jumbo bij het NK wiel rennen. „Ik ga ervan uit dat een renner van onze ploeg wint", klinkt het vastberaden. „We nemen met niets minder genoegen dan de Nederlandse driekleur", laat hij weten. „We starten met een sterke ploeg, dus ik heb ver trouwen dat het goed komt." De Zeeuwen doen het voorlopig uitstekend op het NK. Hans Dekkers werd kampioen bij de elites zonder contract, Lars Oreel werd derde bij de junioren en Jarno Mobach en Mi chael de Jong deden voorin mee in de tijdrit. Lees op pagina 23 een uitgebreid interview met Antwan Tolhoek. In de loop van vandaag wordt pas bekend of Brian van Goethem morgen van start kan gaan in het Nederlands kampioenschap wiel rennen voor profs. De renner uit Sluiskil kampte eerder deze week met ziekte, waar door hij woensdag het NK tijdrijden miste. Nick van der Lijke, zijn Zeeuwse ploeggenoot bij Roompot-Nederlandse Loterij, gaat so wieso van start in Montferland. In de wed strijd over 231 kilometer rijdt ook Tour de France-ganger Marco Minnaard uit Wemel- dinge mee. Hij rijdt samen met Wanty- Groupe Gobert-ploegmaat Wesley Kreder mee. Clinic JVOZ Triatlon De schaakfamilie Van Foreest neemt begin augustus met vijf van de zes kinderen deel aan het jaarlijkse HZ-schaaktoernooi in Vlissin gen. De frontmannen zijn Jorden en Lucas, maar zusje Machteld wordt ook een mooie toekomst voorspeld. De andere broers Pieter en Nanne staan ook op de voorlopige deelne merslijst in Vlissingen. Maandag wordt op NPO2 om 20.25 uur een documentaire over de Groningse schaakfamilie uitgezonden. Hun betovergrootvader Arnold Engelinus van Foreest en diens broer Dirk van Foreest wer den rond de vorige eeuwwisseling beiden driemaal Nederlands kampioen. Quote van de dag gewoon met elkaar over de sport en geven elkaar na afloop een hand. We maken er met z'n allen een feestje van." De bewijzen Hij heeft van al die jaren heel veel TT-materiaal bewaard. „Ze zijn nu bezig met een TT-museum. Een tijd geleden plaatsten ze een oproep of mensen nog programmaboekjes en toegangskaarten hadden. Ik heb een deel opgestuurd, dat zouden ze dan kopiëren. Ik heb het nog niet teruggekregen, maar dat komt wel. Je kunt ook de grote prijsverschil len zien. Een kaartje voor de hoofd tribune op zondag kost 107 euro." Hij pakt een toegangskaartje uit 1970. „Kijk eens, toen moest je veer tien gulden betalen. Dat is nogal een verschil hè. Het is nu veel geld, maar ik heb het er graag voor over. Het zijn ook vaste plaatsen, dat vind ik wel makkelijk. De favorieten „Voor mij is dat nu nog altijd Valen tino Rossi. Hij is op jonge leeftijd al begonnen en hij maakt er altijd een show van. Hij maakt de mensen een beetje gek en is echt een pu- blieksrijder. Rossi rijdt nog steeds goed, al zal het met hem denk ik nog maar een paar jaar duren. Het is wel jammer dat het vaak Spaanse rijders zijn die nu doorbreken. Je ziet helaas weinig Nederlanders op het hoogste niveau." Vroeger keek hij graag naar Jack Middelburg. Jongepier zag hem de TT van 1980 winnen. Vier jaar later overleed Middelburg na een onge luk op het circuit van Tolbert. „Hij is natuurlijk veel te vroeg gestor ven." De burgemeester „Toen ik nog een stuk jon ger was, gingen we altijd met mijn Mercedes naar Assen. We sliepen dan gewoon in en rond die auto. Op vrijdagavond had ik die Mercedes een keer zomaar er- dan zo bij het circuit. Lekker mak kelijk. Ook als je weggaat, want wij staan niet in de file." De sfeer „Daar kan ik echt van genieten, het is een belevenis. Op vrijdag heb je de trainingen, op zaterdag komen daar de kwalificaties bij. Vroeger was de belangrijkste race in de Mo- toGP op zaterdag, maar dat is tegen woordig op zondag. Dat is het hoogtepunt van het weekend." Als hij naar een voetbalwedstrijd kijkt, kan hij zich best ergeren. „Als je toch ziet wat er soms allemaal op en rond een voetbalveld gebeurt, wat ze allemaal doen en wat voor pokkenzooi ze er van maken, dan zie ik liever een motorrace. Daar hoefik op de tribune ook niet bang te zijn dat ik ineens een klap in mijn Toen ik voor de eerste keer naar de TT ging, was ik veertien. Een hele onderneming Zelfheeft hij zijn motor rijbewijs nooit ge haald, maar Kees Jon gepier is wel verknocht aan de sport met de snelle Ducati's, Honda's, Yamaha's en Suzuki's. Sinds zijn veertiende is hij ieder jaar bij de TT van Assen aanwezig geweest en dit weekend viert hij daar een bijzonder jubi leum. De 64-jarige inwoner van Vrouwenpolder is voor de vijftig ste keer als toeschouwer aanwezig bij de TT en wil die reeks nog ver der uitbouwen. „Ik ga proberen om de zeventig te halen. Dan ben ik 84. Moet kunnen toch?" De eerste keer „Ik ben altijd gefascineerd geweest door de motorsport. Vroeger, toen ik nog jong was en het niet mocht, heb ik wel eens op een motor gere den. Maar een rijbewijs heb ik nooit gehaald. Toen ik voor de eerste keer naar de TT ging, was ik veertien. Mijn zwager ging en nam me mee. Dat was een hele onderneming. We gingen toen ook maar een dag. 's Ochtends vroeg weg en dan waren we 's nachts pas laat terug. Voor een jongen van veertien was dat een lange dag." „Nu gaan we het hele weekend. Ik ben gepensioneerd en heb dus alle tijd. Ik ga dan al op woensdag naar Assen. We zijn met z'n vijven, altijd hetzelfde ploegje uit Vrouwenpol der, en dat gaat prima. We verblij ven bij mensen die in de schuur naast hun huis een verblijf heb ben gemaakt. Dat doen we al een jaar of twaalf. Er zit ont bijt bij, we huren fietsen en staan nek krijg. Er hangt een goede, ge moedelijke sfeer en dat vind ik mooi. Ik zit op de tribune en ben voor Rossi, terwijl naast me iemand zit die voor een ander is. We pra ten zaterdag 24 juni 2017 WIELRENNEN MONTFERLAND Olympisch judoka en EK-ganger Roy Meyer uit Breda neemt vanmiddag de jeugd van Ju- doGoes onder handen. Vanaf 13.00 uur geeft de Brabander een cli nic in het Omnium in Goes. Het pro gramma duurt tot 16.45 uur. 1 De voetbalsters Alessia Mieras en Cheng Yan Man maken de over stap van JVOZ naar KAA Gent Ladies in België. Eerder werd al be kend dat een an dere Zeeuwse, Solange de Smit, juist teruggekeerd uit Gent naar Ne derland. Ze gaat bij Excelsior Ba- rendrecht spelen. Slapen in de tuin Remy Vasseur uit Vlissingen is van daag één van de Zeeuwse deelne mers aan de 1/3de triatlon van Oud- Gastel. Samen met onder ande ren Ruud Hoos emans, Niels Koole en Gert van der Vinden kruist hij de degens met Neerlands topper Bas Diederen. Jorden van Foreest deed de afgelopen jaren al vaker mee aan het HZ-toernooi. foto LEX DE MEESTER SCHAKEN —Jan van Halst, manager algemene zaken bij FC Twente, over Tom Boere die vandaag bij zijn nieuwe club aan de voorbereiding begint M i HENDRIKS Barry van der Hooft - Kees Jongepier Vrouwenpolder Valentino Rossi is de favoriet van Kees Jongepier. foto ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 183