Pontje Sluiskil kan nu weer twee jaar varen Sluis steunt pogingen tot behoud pulsvisserij Terneuzen blijft oogje toe knijpen op camperterrein Zonnebootjes varen om het hardst 7 TERNEUZEN Leerlingen van groep 7 en 8 van acht Zeeuwse ba sisscholen deden gisteren mee aan de Mini Zonne Boten Race in het Portaal van Vlaanderen in Terneu- zen. Tientallen bootjes werden op de scholen in elkaar gezet, maar uit eindelijk mochten de zestien beste deelnemen aan de finale. Creatief waren de leerlingen zeker. Maar een bootje bouwen op zonne-ener- gie dat ook daadwerkelijk vaart, was niet zo makkelijk als het leek. Schoonheid en snelheid gingen dan ook niet altijd samen. Zo veran derde een bootje dat een eend moest voorstellen na een paar se conden in de Titanic... Een boot van OBS De Vliete uit Wissenkerke bleek uiteindelijk de snelste te zijn, een boot van de Jan van Schengenschool uit Heinkens- zand won de creativiteitsprijs. De leerlingen mochten ook stemmen op de werkstukken van drie vwo3-teams van middelbare school Ostrea in Goes. Zij deden mee aan de Solar Olympics. Een da mesteam won uiteindelijk de jury- en publieksprijs met haar 'Green house': een watersysteem voor planten. Huis van de Techniek or ganiseert sinds tien jaar de Mini Zonne Boten Race en Solar Olym pics om jongeren op een interac tieve manier kennis te laten maken met techniek, foto peter nicolai Eerder wilde Terneuzen niet verder gaan dan vier jaar lang 7.500 euro. Onder druk van met name PvdA en GroenLinks bood wet houder Frank van Hulle donderdagavond in de raadscommissie bestuur en middelen twee jaar 20.000 euro. Hij wil dan wel een goede jaarrekening en een plan van aanpak van de Stichting ter behoud van de pont te Sluiskil zien. De provincie formuleerde eer der dezelfde eis. De stichting heeft becij ferd dat het in de vaart hou den elk jaar 48.000 euro kost. Met het geld van ge meente en provincie is nog 13.000 euro nodig. Toch is Meerten Dallinga van de stichting tevreden met het nieuwe bod van de ge meente. „Dit is een fatsoenlijk be drag waarmee we verder kunnen. Die jaarrekening en dat plan van aanpak, die komen er, natuurlijk. Ik heb een plannetje om bedrijven Dit is een fatsoenlijk bedrag waarmee weverder kunnen. Die jaarrekening en dat plan van aanpak, die komen er aan te spreken om ons te helpen. Die bedrijven wachtten tot nu toe steeds op wat de gemeente en pro vincie zouden doen." Met een nog binnen te halen be drag van 13.000 euro is het volgens Dallinga gemakke lijker met de pet rond te gaan, omdat bedrijven en sponsors dan investeren in een kansrijker plan. Voor twee jaar lijkt de pont van Sluiskil, toch het symbool van het dorp, ge red. Daarna is de toekomst opnieuw ongewis, als de stichting er niet in slaagt ge noeg geld binnen te halen. Gerry Loof (Christen- Unie) was sceptisch of dat zou lukken. „Ze hebben al 5,5 jaar de kans gehad om eraan te werken. Gelooft u dat dat nu in twee jaar wel lukt?" Loof stelde voor dat passanten een klein 'tolbe- drag' gaan betalen. Vijftig cent of een euro per over tocht. Van het laatste wil Dal linga niet weten. „Dat levert te weinig op en het zou fa milies met meerdere schoolgaande kinderen ook in de problemen brengen. Iedereen mag een donatie doen, maar de pont is altijd gratis geweest en dat moet zo blijven." SLUIS De gemeente Sluis moet alle moge lijke steun verlenen aan vissers in hun pogin gen om de pulsvisserij in stand te houden. Daartoe riep de Sluise gemeenteraad don derdag op in een gezamenlijk ingediende motie. De raad wees op het belang van de - ook nog eens innovatieve en milieuvriende lijke - pulsvisserij voor de overgebleven vis sers in Breskens. Europa wil, met name on der druk van Frankrijk, deze manier van 'elektrisch vissen' echter aan banden leggen. Wethouder Chris van de Vijver ontving de oproep met open armen. „Ik trek die nog bre der: ook in hun strijd tegen de onzekere ge volgen van de aanlandplicht en de brexit hebben de vissers onze steun." Van de Vijver wees er wel op dat gemeentebesturen maar weinig invloed hebben op dit onderwerp. „Maar als de vissers steun zoeken, staan wij klaar." Officieel mogen er op het camperterrein aan de Oost kade twee campers staan. In de praktijk staat er een veel voud, zeker met mooi weer. Het is recreatie-onderne mers een doorn in het oog dat de gemeente Terneuzen het toestaat. „Wat gaat u met mijn brief doen? Het seizoen is al half voorbij. Straks is het een ver loren jaar." Ali Boeije van boerderijcamping Het Poolse Kruis in Axel sprak donderdag haar zorg uit in de raadscommissie Bestuur en Middelen. „Het feit dat die mensen daar staan, is voor ons gewoon inkom stenderving. Als iemand daar voor niks kan staan, waarom zou die nog bij mij vijftien euro betalen?" Boeije kreeg bijval van di verse fracties. Peter de Kra ker (D66) zei dat hij al jaren geleden vroeg waarom de gemeente niet ingreep. Ge orge Meij (VVD) zei niet te begrijpen waarom mensen wel geld hebben voor een dure camper, maar niet be reid zijn vijftien euro stageld te betalen. Gerry Loof (Christenunie) vroeg de wethouder eindelijk eens te handhaven. „Er zijn voor- en tegen standers", antwoordde wet houder Begijn. „De midden standers in Sas van Gent zijn voor, de recreatie-onderne mers zijn tegen. We lossen het vandaag niet op. We gaan praten met de recreatie branche, met de midden stand, met de Sasse stads raad, met alle betrokken par tijen. Ik wil het nu niet om gooien. We gaan in gesprek en kijken wat eruit komt." De Christenunie zal in de raad van 4 juli een motie in dienen om de gemeente tot handhaving aan te zetten. zaterdag 24 juni 2017 Het pontje van Sluiskil blijft varen. Het Terneu- zense college van B en W wil twee jaar lang 20.000 euro steken in het veer. Met de toegezegde 15.000 euro van de pro vincie erbij lijkt het te luk ken. Guido van der Heijden Terneuzen -Meerten Dallinga, Stichting ter behoud van de pont te Sluiskil Wethouder Jack Begijn is niet van plan een einde te maken aan het grote aan tal campers dat geregeld op het camperterrein in Sas van Gent staat. Guido van der Heijden Terneuzen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 182