HANDEN L Lekker roeiweertje Jongeren zorgen voor gevaarlijke situaties in kanaal bij Souburg Challenger wil naar Champions League Planten en dieren waar Zeeland vanaf moet ZEELAND2 De vele jonge zwemmers die zich op warme dagen op en rond de Draaibrug tussen Oost- en West- Souburg ophouden, vormen een steeds groter probleem. „Het is wachten op het eerste ongeluk." Maandag bij deze krant: de arbeidsbijlage Handen uit de mouwen V uit de mouwen JssapSffl"*^ ermee.zeeland 23 Challenger Zeeland wil volgend jaar een niveau hoger acteren of stopt De Draaiburg tussen Oost- en West-Souburg kon gisterochtend tijdelijk niet open of dicht omdat er reparatiewerkzaamheden moesten worden verricht. Fietsers konden het Kanaal door Walcheren wel oversteken, maar ze moesten daar voor onder de slagbomen kruipen. „Zwemmers hadden aan een hy- drauliekleiding gehangen, die daar door was krom getrokken. Het on derdeel is nodig om de brug te kun nen vergrendelen', vertelt Leo van Driel die bij de provincie Zeeland als rayonmedewerker belast is met de bediening van bruggen en slui zen. „Puur vandalisme!" De zwemmende jeugd is Van Driel en zijn collega's een doorn in het oog. Op warme dagen trekken tientallen jongeren naar de Sou- burgse kade om te zwemmen en vooral om van de brug af te sprin gen. Van de verbodsbordjes, die de provincie jaren terug op de bruggen over het kanaal liet plaatsen, trekt niemand zich iets aan. Van Driel: „We proberen in samenwerking met de politie ervoor te zorgen dat er gehandhaafd kan worden, maar dat is lastig. De wijkagent is deze week langs gegaan om met de jon geren te praten, maar sommigen trekken gewoon een lange neus." Onze medewerkers denken voortdurend: Als dit maargoed gaat... Van Driel wijst op de gevaren: „Het probleem wordt steeds groter. Het is wachten op het eerste ongeluk. Zwemmers klim men gewoon op de brug als die nog draait. Als er een geladen schip aan komt varen, zwemmen sommigen nog snel even voorlangs. Hoe denk je dat een schipper zich dan voelt? En wat te denken van onze mede werkers, die achter de knoppen zit ten en meekijken via de camera's? Die denken voortdurend: Als dit maar goed gaat..." Dat de jeugd verkoeling zoekt, snapt Van Driel ook wel. Perma nente controle is bijna onmogelijk. „Maar als een boot voorbijkomt en de brug opengaat moeten die zwemmers wegblijven. Het zijn maar 7 tot 8 minuten, een kleine moeite. Als ze zich daaraan houden, blijft het voor iedereen veilig." zaterdag 24 juni 2017 pzc.nl e-mail: redactie.terneuzen@pzc.nl EELAND 'tf Ijl Veel beter had het weer vrijdagavond niet kunnen zijn voor de roeiwedstrijden bij de start van de Terneuzense Havendagen. Een lekker windje en volop zon. Veertien teams deden mee. Vooraf maakte de organisatie bekend wie zich Havenman van het Jaar 2017 mag noemen: Frank de Meijer van het Finse fijn staalbedrijf Outokumpu dat het 25-jarig bestaan viert op de Axelse Vlakte. De Meijer is ook groot pleitbezorger van een direct goederenspoor van de Axelse Vlakte naar Zelzate. Zwemmers mollen Draaibrug Eldridge Pentury Oost-Souburg - Leo van Driel, Provincie Zeeland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 178