'Cocktails maken is een leuk spel' Aldi Zierikzee krijgt zijn zin Beeld de Witte van Haemstede staat weer op zijn sokkel Attractie Port Zélande 7 Het beeld de Witte van Haemstede is hersteld van aan- rijdingsschade en weer terug op zijn plek in Burgh- Haamstede. 58 eel eerlijk? Joop van Nugteren was er best een beetje ziek van, toen hij hoorde dat er een vrachtwagen te gen zijn beeld de Witte van Haemstede was aangereden. „Het is toch een beetje je kindje hè?" Maar het kwam goed, om precies te zijn gisteren. Het door hemzelf herstelde brons werd door mede werkers van Timmerman Natuur steen keurig terug op z'n sokkel gezet. Vlakbij het kasteel waar de Witte van Haemstede, bastaard zoon van Floris V van Holland, ooit echt woonde. De stichting Renesse, die alle dorpen en steden op Schouwen- Duiveland een standbeeld van één van de markante bewoners schenkt, gaf Van Nugteren (kun stenaar en eigenaar van Het Oude Raadhuis in Burgh-Haamstede) opdracht een beeld van zijn oude 'dorpsgenoot' te maken. „Daar heb Ik krijg altijd leuke reacties van mensen. Die nemen een foto van hem ik wel een nachtje van wakker ge legen, want ik heb meer met vrou wenfiguren. Nu moest ik een rid der maken en daar moest ook nog een verhaal in zitten". De Witte van Haemstede werd 'geboren' in Spanje toen Van Nug teren daar drie maanden werkte. De ridder doorklieft met zijn zwaard een Vlaams schild, waar mee Van Nugteren verwijst naar het Vlaamse leger dat Witte ooit weg wist te jagen. Al worden er ook wel wat vraagtekens bij de da den van Witte gezet. Maar dat zijn beeld inmiddels wel echt een plekje in Burgh-Haamstede heeft veroverd, is een gegeven. „Ik krijg altijd leuke reacties van mensen. Die nemen een foto van hem en hebben zo een leuk souvenirtje. De kern krijgt door zo'n beeld toch een beetje een ziel." Die cocktailworkshops kreeg ze van een professionele bartender bij De Kuyper. Cadeautje nadat de Gall en Gall in Bruinisse, waar ze werkt, in februari werd uitge roepen tot beste van Zeeland. „Het was zo leuk, die workshop. Dat hele sfeertje." Ze ging zich er - privé - verder in verdiepen en besloot zelf workshops te gaan geven. „In Nederland nemen we nog vaak een biertje of een wijn tje. Het moet hier nog een beetje losgetrokken worden." Daar gaat ze zelf aan bijdragen met zes workshops in de Vanger in Bruinisse. Daar staan in eerste instantie de drie meest popu laire cocktails op het menu: Mo jito, Margarita en Gin-Tonic. Vooral die laatste lijkt een eitje, maar dan heb je nog nooit een echte bartender aan het werk ge zien. Met een spoon wordt tonic draaiende het glas ingebracht. „Het is ook een beetje een act, een spel. Ik laat het op de profes sionele manier zien. Maar je kunt het allemaal zo luxe maken als je wilt. Het zijn natuurlijk ook gewoon lekkere drankjes. En het zorgt voor een leuk sfeertje als je die voor vrienden of fami lie klaarmaakt. Zeker met dit weer." OUDDORP Center Pares Port Zé- lande heeft er vanaf 6 juli weer een nieuwe attractie bij. Die dag opent olympisch zwemkampioen Maar ten van der Weijden 'Water Play house', een speelplaats in het zwembad met waterobstakels, -val len en -kanonnen. Eerder werd er al een Aquapark aangelegd in de ha ven en kregen de cottages en het overdekte centrum een opknap beurt. ótëujoon fersoonfyn Aldi heeft zelf een nieuw bestem mingsplan laten opstellen om zijn supermarkt aan de Grevelingen- straat te vergroten. De gemeente heeft dit lang tegengehouden, maar werkt nu toch mee. Naast de Aldi is nog altijd een inpandige ruimte waar, volgens de gemeente, alleen volumineuze goederen als meubels en camping artikelen mogen worden verkocht. Aldi heeft de zaak nu zo weten te plooien dat deze ruimte wordt verkleind en verplaatst naar de an dere kant van het gebouw. De ge wonnen ruimte benut Aldi deels voor uitbreiding van het magazijn en deels als personeelsruimte, waardoor de routing in de winkel wordt verbeterd. Het gemeentebestuur legt het plan voor aan de verplichte over legpartners als provincie, veilig heidsregio en ondernemersver eniging. Het wordt pas in septem ber voor iedereen ter inzage gelegd en komt in december in de ge meenteraad. Er wordt al 25 jaar geruzied over het pand van de Aldi. Eind jaren 90 bepaalde de gemeente dat aan de randen van Zierikzee alleen 'wei- dewinkels' als bouwmarkten en meubelzaken mochten komen. Aldi zat er al en werd gedoogd. Maar toen Super de Boer zich naast Aldi wilde vestigen werd die op straffe van een dwangsom van 800.000 gulden weggejaagd. Later probeerde Kruidvat het ook nog eens. De drogist wendde zich te vergeefs tot de Raad van State. Sindsdien probeert Aldi deze ruimte te pakken te krijgen. Dat is nu deels gelukt, want er blijft een stukje 'volumineus' in het pand zitten. Twee jaar geleden zei de ge meente nog 'nee' tegen het ver zoek van Aldi om te mogen groeien. Het nieuwe plan van Aldi komt op het moment dat de ge meente vlakbij de nieuwbouw van Albert Heijn (2100 vierkante me ter) en Lidl (2500 vierkante meter) voorbereidt. zaterdag 24 juni 2017 SD Ziel van Haamstede is terug Esme Soesman Burgh-Haamstede H -Joop van Nugteren i Lr *>,v r Medewerkers van Timmerman Natuursteen zetten het beeld terug, onder toeziend oog van de maker, Joop van Nugteren. foto marieke mandemaker Nederland loopt een beetje achter als het om cocktails drinken gaat. En Priscilla Stoel uit Oosterland is vast besloten om daar verande ring in te brengen. Met cock tailworkshops, waarmee de liefde voor het mixdrankje ook bij haar begon. Esme Soesman Bruinisse De cocktailworkshops in de Vanger in Bruinisse zijn op de woensdagen 5 en 12 juli en 2,9, 16 en 23 augustus. Steeds van 19.30 tot 21.00 uur. Opgeven kan via: thecocktail- workshop@gmail.com of via 06-81954787. iJOOSSE ACCOUNTANTS BELASTINGADVISEURS Accountancy Bedrijfsadvies Belastingadvies Belastingaangiften JOOSSE PERSONEELSDIENSTEN Salarisverwerking Detachering Loonadvies Online diensten HR Diensten De Aldi in Zierikzee ziet een langgekoesterde wens in ver vulling gaan. De winkel mag uit breiden. Ton van den Nouweland Zierikzee T 0118 612 774 T 0118 583 010 \A/VA/\A/ lAACCT Kil E middelburq9ijoosse.nl E oostkapelle9joosse.nl VV VV VV. JUUjjL.NL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 173