EREGALERIJ 'A/let Drukwerkdeal heb ik een magnetisch trackrecord' Marco Aarnink (32) verkocht in 2014 zijn bedrijf Drukwerkdeal.nl. „In 2015 ben ik er ver trokken. Van de ene op de andere dag hoefde ik niet meer naar mijn werk en had ik geen collega's meer. Dat voelde als een zwart gat. Niet dat ik in een sociaal isolement terechtkwam, maar ik was in één klap een hoop kwijt. Het is het welbekende verhaal van ondernemers die hun bedrijf hebben verkocht. Ik nam wat rust en ben toen vanuit emotie veel gaan investeren, want dan hoorde ik weer ergens bij. Na verloop van tijd werd mijn mailbox overspoeld en stond mijn telefoon roodgloeiend. Dat waren de onderne mers van de bedrijven waarin ik had geïnvesteerd. Ik was constant voor andere mensen door Nederland en Duitsland aan het rijden. Al snel merkte ik dat ik eigenlijk geen investeerder ben. Het kostte me alleen maar energie; ik had het gevoel dat ik werd leeggezogen. Ik hoop dat er straks mensen zijn die denken: voor hem wil ik wel werken als hij weer zo'n mooi avontuur aangaat. Zelf ben ik gek met studenten. Die hebben nog een droom. Handen uit de mouwen en gaan, zonder op een paar uur te kijken of het alleen maar over vergoedingen te hebben." Stoffenmarkt „Twee verdiepingen hier zijn voor mezelf, de rest is voor Rhinetex, een van de bedrijven waarin ik investeer, een stoffengroothandel. Ik kom uit de stoffenmarkt, heb acht jaar met gordij nen op de markt gestaan. Ik zoek met de ondernemers van Rhinetex naar een nieuw businessmodel waarin we de totale keten, dus ook de klanten van onze klanten, willen inspireren. We ont wikkelen een platform waarop onze 1.700 retailers gemakkelijk het contact met hun klanten kunnen opbouwen. En zelf ben ik dus ook weer aan het kijken waar er een gat in de markt zit. Mijn hart gaat sneller kloppen van zelf ondernemen, ik houd van pionieren. Toen heb ik de knoop doorgehakt en afscheid genomen van een aantal bedrijven. Ik zit nog wel in drie parti cipatiefondsen. Dat vind ik leuk, want daar doen anderen het reken- en strategische werk." Niet lullen maar poetsen „Nu kijk ik weer vooruit. Ik heb het oude pand van Drukwerkdeal gekocht. In Deventer, ja. Ik vind het leuk bij te dragen aan de werkgelegenheid in mijn eigen gemeente. Daarbij vind ik de nuchterheid in het Oosten prettig. Niet lullen maar poetsen. Ik werk nu nog alleen, maar straks moet ik mensen zien te vinden die goed zijn. Er is een war for talent aan de gang; je moet van goeden huize komen om de echte talenten aan te trekken, zeker in deze omgeving. We zitten nou eenmaal niet op een plek waar programmeurs mas saal naartoe trekken. Met Drukwerkdeal heb ik wel een track record dat magnetisch werkt. Ik wed graag op meerdere paarden tege lijk. Met een van die paarden gaat het sowieso lukken. Ik ben onder meer bezig met een app die het moment van salarisbetaling gaat veranderen. Er is enorm veel roodstand, niet omdat men sen geen geld hebben, maar omdat ze onvoldoende zicht hebben op hun inkomsten en uitgaven. Dan krijg je dus te maken met een kluwen aan instanties en een moloch aan regelgeving. Eind dit jaar moet het testproduct klaar zijn. Verder denk ik na over het bestelproces in webshops. Waarom moetje keer op keer een bestelformulier door? Waarom niet klikken en klaar? Met andere woor den: hoe kun je bestelprocessen optima liseren en daarmee de offlinemarkt binnenhalen? Ik ga weer de drukwerk- hoek in, want ik heb daar tien jaar net werk liggen. Moet ik dan opnieuw tien jaar netwerk opbouwen in een nieuwe markt? Niet om weer hetzelfde te doen, maar om vernieuwend te zijn in aanpak. Sinds ik hiermee bezig ben, heb ik weer energie. Als je hart ergens voor klopt, ga je automatisch in standje tien." o tekst HELGA WARMELS foto MARCO BAKKER In Eregalerij van De Ondernemer praten prominenten over hun ondernemerschap. Lees ook de interviews in de Eregalerij met Atilay Uslu, Michiel Muller, Henny Westland en Annemarie van Gaal op deondernemer.nl. GO 43

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 164