66,4% 'Als je je blik verbreedt, kun je mensen aannemen die je in eerste instantie niet zou overwegen' POWERNAPS BUTLER internationaal netwerk beschikt? Schrijf dat dan op. Zijn een open houding en ook enthousiasme relevant? Formuleer dat dan zo expliciet mogelijk. Maar daarmee ben je er nog niet. Volgens Geert-Jan Waasdorp, directeur bij Intelligence Group, dat arbeidsmarktonderzoek doet, is het belangrijk om de aandacht voor de potentiële werknemer door het hele traject heen vol te houden. The candidate experience noemt hij dat. Het komt erop neer dat je een kandidaat op elk moment dat hij met jou te maken heeft, een goed gevoel geeft. Zorg dus dat je vacatures vindbaar zijn op je eigen site, het liefst onder het tabje 'Werken bij'. Daar plaats je niet alleen je vacatures, maar beschrijf je ook de missie van je bedrijf, zegje iets over de cultuur en plaats je een of twee testimo nials van werknemers. Maak het vervolgens eenvoudig om te solliciteren, bijvoorbeeld met een duidelijke button 'Solliciteer hier' die leidt naar een sollicitatieformulier. Stuur iedereen die reageert, meteen een bevestiging en wees snel met een inhoudelijke reactie. En een stap verder: komen er kandidaten op gesprek, geef ze dan het gevoel dat ze welkom zijn. Dus laat ze niet eindeloos wachten, presenteer geen koffie in een kartonnen bekertje en neem de tijd voor het gesprek. Om ervoor te zorgen dat geschikte kandidaten graag bij jouw bedrijf willen werken, is het van belang dat jij als werkgever biedt wat ze nodig hebben. Geert-Jan Waasdorp: „Voor veel schoolverlaters is dat structuur vormen je anker tijdens het selectieproces en zorgen ervoor dat je minder op je onderbuik of intuïtie afgaat. Benoem als de selectie eenmaal is begonnen, concreet wat je aan iemand bevalt en wat niet. Zo word je je bewust van je eigen vooroordelen. 'Een leuk mens', is subjectief. 'Ze kan door haar netwerk veel voor ons betekenen' is al een stuk objectiever. Van der Sluis: „Selec tieprocessen zijn per definitie subjectief. Op het moment dat je je daar bewust van bent, kun je je blik verbreden en mensen gaan aannemen die je in eerste instan tie misschien niet in overweging zou nemen. De term 'ongeschikt' bestaat niet, maar 'ongeschikt in mijn ogen' wel." o en een vast contract. Voor men sen die kleine kinderen hebben, is dat juist flexibiliteit. Opleidingskansen horen daar vanzelfspreken ook bij, en natuurlijk het gevoel dat ze gewaardeerd worden. Dat is op zich niets nieuws, maar nu sollicitanten zo veel keus hebben, kunnen werkgevers zich juist daarmee onderscheiden." Ook inhoudelijk valt er in het selectietraject nog wel wat te winnen, stelt Lidewey van der Sluis. Zo adviseert ze om het aantal criteria waaraan een kandidaat moet voldoen te beperken en tegelijk zo concreet mogelijk te houden. Die criteria 3 ,5% Het aantal fte's binnen het mkb groeide met 3,5 procent ten opzichte van vorig jaar. Oost-Nederland valt op met een bovengemiddelde groei van 4,2 procent. (Van Spaendonck MKB Banenmonitor, 1ste kwartaal 2017) Maak solliciteren eenvoudig Bied wat nodig is Hoogleraar Lidewey van der Sluis Beperk de selectiecriteria van de beroepsbevolking had in april betaald werk. Dat zijn 8,5 miljoen mensen. In het eerste kwartaal groeide het aantal mensen met betaald werk met gemiddeld 9.000 per maand. GO 35 Een bedrijf met bijzondere arbeidsvoorwaarden is Netflix. Daar heeft niemand vakantie dagen of vaste werktijden. Je komt en gaat wanneer jij wilt. Freedom and responsibility heet dat. En nee, daar wordt geen misbruik van gemaakt. „We hebben ook geen dresscode; toch verschijnt niemand naakt op kantoor." Johnson Johnson biedt mede werkers een butler aan. Die doet ook privéklusjes, zoals kleding naar de stomerij brengen, een auto ophalen of een bloemetje kopen. Zappos heeft, speciaal voor jonge ouders, kamers ingericht waar je een powernap kunt doen. Vrouwelijke werknemers van Apple en Facebook kunnen op kosten van de zaak voor 20.000 dollar hun eicellen laten invriezen, zodat een eventuele kinderwens geen belemmering vormt om nu hard te werken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 156