2017 VINDEN VAN PERSONEEL GROOTSTE BELEMMERING VOOR GROEI 'Goede mensen trekje aan door te laten zien datje ze wilt hebben' „Consultancy is natuurlijk een vrij vage term. Daarom stelden we onszelf de vraag wie we eigen lijk zochten. We concludeerden dat we mensen nodig hebben die van afwisseling houden, initiatief nemen en kunnen omgaan met onverwachte situaties en dat ook leuk vinden." TriFinance besloot de kandidaten aan een proef te onderwerpen. Met een verborgen camera werd gefilmd hoe sollicitanten met een taxi werden opgehaald en hoe ze reageerden toen ze onderweg naar het sollicitatiegesprek met onverwachte situaties werden geconfronteerd. De video ging viral. Goethals: „Dat leverde ons veel positieve reacties op. Niet je thuiswerken geen probleem? Bied je opleidingsmogelijkheden op maat? Benoem alles waarin jouw organisatie zich onderscheidt van de concurrent. En dat gaat dus over andere zaken dan salaris of een auto van de zaak. In de huidige markt is de werk gever de vragende partij. Houd daarom bij het formuleren van je vacaturetekst de ideale kandidaat in het achterhoofd. Waar is die gevoelig voor? Wat zou hem of haar kunnen overhalen om te reageren? Wat vindt hij belang rijk in zijn werk? Om een kandidaat te verleiden heb je niet per se dure video's alleen is onze naamsbekendheid gegroeid, maar de trots van onze eigen medewerkers heeft ook een boost gekregen - zij worden er door familie en bekenden op aan gesproken. En last but not least nam het aantal sollicitanten fors toe, waardoor we veel nieuwe mensen konden aannemen." Nieuwe, creatieve vormen van personeelswerving, zoals employer branding, zijn absolute noodzaak in de huidige arbeids markt. Wanneer de economie aantrekt, moeten bedrijven hun best gaan doen zich zo goed moge lijk te presenteren aan potentiële kandidaten. Daarbij is het van belang een duidelijk beeld te schetsen van wie je bent en wat je te bieden hebt. Is je vrijdag middagborrel legendarisch? Vind nodig. Je kunt er al een begin mee maken in je vacatureteksten. Vervang de gedetailleerde omschrijving van de nieuwe kandidaat door een beschrijving van wat jij te bieden hebt. Maak duidelijk waarom toptalent voor jou moet kiezen en niet voor de concurrent. Uit een onderzoek van hr-dienstverlener Unique bleek vorig jaar dat 53 procent van de werkzoekenden het lastig vindt op basis van de vacature tekst te beoordelen of de baan iets voor hen is. De gemiddelde advertentie is nogal vaag. Daar ligt dus een grote kans om in positieve zin op te vallen. Vermijd algemene formuleringen als: 'we zoeken een jonge hond' met een 'hands- onmentaliteit', maar vertaal die eisen in relevante competenties. Zoek je iemand die over een Ondernemers zijn zeer positief gestemd over hun eigen bedrijf, zo blijkt uit de peiling van MKB-Nederland en De Ondernemer, die door Panteia in mei is gehouden. Vooral in de industrie en ICT gaat het goed. Over alle sectoren heen vindt 56 procent van de ondernemers dat het beter of zelfs veel beter gaat dan een jaar geleden. Slechts één op de tien vindt dat het minder gaat. De verwachtingen rond de ontwikkeling van prijzen, werk gelegenheid en omzet zijn positief. In het onderzoek hebben ondernemers ook aangegeven waar de belemmeringen voor verdere groei zitten. Bij het vinden van geschikt personeel voorzien zij de meeste problemen. Bijna 30 procent ziet daarin de grootste belemmering voor de ontwikkeling van zijn bedrijf, direct gevolgd door de administratieve belasting door regelgeving van de landelijke overheid. Belemmeringen voor groei Vinden van goede medewerkers ïg door regelgeving landelijke overheid Het krijgen van voldoende financiering Adm. belasting door regelgeving lokale overheid 0 5 10 15 20 25 30 I Veel last j Heel veel last Bron: MKB Stemmingsindex. In het eerste kwartaal van - steeg het aantal vacatures met 13.000 tot 184.000; - steeg het aantal banen met 56.000 naar 10,1 miljoen; - daalde het aantal werklozen met 23.000 naar 538.000 en de werkloosheid naar 5,2 procent (en in april verder naar 5,1 procent). Verleid kandidaten Geert-Jan Waasdorp Onderscheid je 34 I DEONDERNEMER I ZATERDAG 24 JUNI 2017

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 155