m DOSSIER O Ondernemers hebben steeds meer moeite om de juiste mensen te vinden. Tips voor een succesvolle jacht. Goed nieuws: de econo mie zit in de lift. In de eerste vier maanden van 2017 steeg het aantal banen in ons land fors en daalde de werkloos heid. Reden voor optimisme, ook onder ondernemers. Zij verwach ten dat de werkgelegenheid bij hun bedrijven met 2 procent zal stijgen. Maar er is een keerzijde: het aantal openstaande vacatures nam toe. Dat betekent dat het minder goed lukt geschikte kandidaten te vinden voor al die nieuwe banen. Een op de drie mkb'ers vreest dan ook dat een gebrek aan goed personeel een belemmering zal vormen voor de groei van zijn bedrijf. Hoe zorg je er in een krappe arbeidsmarkt nou voor dat talentvolle mede werkers voor jouw bedrijf kiezen? Verkoop jezelf Volgens Lidewey van der Sluis, hoogleraar strategisch talent- management aan Nyenrode Business Universiteit, hoeft dat helemaal niet zo moeilijk te zijn. „Je moet alleen zorgen datje iets te bieden hebt waardoor die talentvolle medewerkers voor jou willen kiezen. De huidige arbeids markt is niet te vergelijken met die van voor de crisis. De rollen zijn omgedraaid. Niet de werk zoekende moet zijn best doen om zo goed mogelijk voor de dag te komen, maar de werkgever moet zichzelf in de etalage zetten." Het van oorsprong Belgische TriFinance heeft goed begrepen dat het zichzelf als werkgever moet verkopen. Het consultancy bureau is altijd op zoek naar financiële professionals en moet hard zijn best doen om die te vinden, zegt Caroline Goethals, verantwoordelijk voor de communicatie binnen het bedrijf. Ondernemerskwesties uitgediept; watje in elk geval moet weten. HOE TREK jeTALENT AAN? 33

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 154