TIPS VAN DE IMPORTEUR WAARDEN SYNERGIE SELLINGPOINT 'Voor onze expansie zoeken we naar familiebedrijven' Het opnemen van de distributie voor deze rum in Nederland door De Kuyper sluit aan bij de strategie die De Witte voor het bedrijf heeft uitgezet, namelijk 'Own the Cocktail'. „Rum zit in 33 procent van de top 20-cock- tails wereldwijd, dus we zijn blij dat we de distributie in Nederland gaan doen voor dit prachtige merk", aldus Mark de Witte. Roberto Serrallés is in Nederland om de krachtenbundeling met De Kuyper toe te lichten. „Voor onze internationale expansie zoeken we samenwerkingen met familie bedrijven. Tot een jaar of 6,7 geleden was Puerto Rico onze enige markt. Maar door de slechte economische situa tie van ons eiland zijn we al een paar jaar actief bezig in Amerika en hebben we nu Europa op het vizier. In een aantal Europese landen trachten we via distributie overeenkomsten een positie te krijgen. In Nederland loopt die dus via Koninklijke de Kuyper. De productie van Don Q vindt plaats in Ponce. Vervolgens wordt de rum geëxporteerd naar Nederland." Een opvallende overeenkomst bij beide bedrij ven is dat ze momenteel worden geleid door een buitenstaander. „Ik ben vicepresident en geen ceo, omdat ik andere kwaliteiten en inte resses heb. Philippe Brechot verving eerder dit jaar mijn vader Félix. Hij had 36 jaar aan het hoofd van het bedrijf gestaan. Brechot heeft een rijke ervaring met het leiden van drankbedrijven. Het was binnen de familie best wel een 'dingetje', maar uiteindelijk is het een goed besluit geweest. Brechot heeft de taak om het bedrijf naar het volgende niveau te tillen. Zo'n samenwerking met De Kuyper past daar uitstekend bij." Binnen Koninklijke De Kuyper worden twee familieleden klaargestoomd voor de toekomst. Op dit moment staat Mark de Witte aan het roer, terwijl Mare de Kuyper actief is in Ame rika en Remy de Kuyper in Middelharnis werkt. Dat Roberto Serrallés binnen het familiebedrijf Destilerfa Serrallés zou gaan werken, was geen uitgemaakte zaak. Hij is afgestudeerd als milieuwetenschapper aan de University of Oregon en had de ambitie om professor te worden. Gezeten aan een lange tafel in de proefruimte van de De Kuyper, praat hij met groot enthousiasme over zijn wetenschappelijke achtergrond. „Ik was bezig mijn PhD-afstudeerscriptie te schrijven toen mijn vader mij in 2000 vroeg een groot milieuprobleem aan te pakken. Nadat ik mijn studie eerst heb afgemaakt, ben ik in 2004 in het bedrijf gaan werken." Op een tekenvelletje legt hij de aanpak van het milieuprobleem uit. „Bij het vervaardigen van rum komt veel afvalwater vrij. Als gevolg van het gebruik van melasse (een stroopachtig bijproduct van de productie van suiker uit suikerriet/red.), de basis van rum, bevat dit water organische stoffen. In het verleden werd dit in de grond geïnjec teerd of geloosd in de oceaan. Met behulp van twee reinigingstechnieken waarbij we bacteriën ge bruiken, is het water nu uit stekend te gebruiken voor de irrigatie van landerijen en in de industrie. In de eerste procesgang breekt de bacterie al 60 procent van de organische stoffen af. Daar naast levert het proces ook nog eens methaan (CH4) op, waarmee we stoom maken die we gebruiken in ons distillatieproces. Het verbruik van olie, die we voorheen als enige energiebron gebruikten om die stoom te maken, is door onze milieumaatregelen met meer dan 50 procent gereduceerd. Door het gebruik van reinigingstechnieken en herge bruik van de restproducten zijn wij een van de groenste rumproducenten ter wereld ge worden." Met een lach: „Komt mijn achtergrond als wetenschapper binnen het familiebedrijf toch mooi van pas." 29 ,KU*P*" Mark de Witte, ceo van De Kuyper, pleit voor normen en waarden en duidelijkheid bij internationale samenwerking. Zoek voor samenwerkingen familiebedrijven met dezelfde normen en waarden. Laat de marketingstrategieën en visies op elkaar aansluiten. Voor De Kuypers strategie 'Own the Cocktail' is Don Q een mooie drank. Het is ook een vorm van synergie. Mark de Witte Benadruk duidelijk een USP. Zo produceert Destilerfa Serrallés uiterst milieuvriendelijk Don Q van een extreem hoge kwaliteit. Milieuprofessor Etende bacteriën Dit artikel kwam tot stand in samenwerking met Koninklijke De Kuyper. Bedrijven Destilerfa Serrallés en Koninklijke De Kuyper Wat Alcoholische dranken Waar Ponce (Porto Rico) en Schiedam (Nederland) Sinds 1865 (Serrallés) en 1695 (De Kuyper) Contact destileriaserralles.com www.dekuyper.com PZ

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 150