ADVISEUR Michel Roelofs (44), bestuurder Eshuis Accountants en Adviseurs door de Franse Tourorganisator Christian Prudhomme werd aangewezen als start plaats, zaten de vertegenwoordigers van Tubantia en Pure Energie één week later al aan tafel met het stadsbestuur en de grootste lokale krant Rheinische Post. Ze vertelden de oosterburen over het plan om met een grote groep Nederlandse wielrenners naar de tourstart te gaan. „Die Hollander kommen!" kopte de Duitse pers een dag later trots. Onder leiding van Joost Posthuma Twee jaar eerder werd een vergelijkbare tocht gerealiseerd. Een peloton met 100 recreanten - krantenlezers en ondernemers - reed in één dag van Enschede naar Utrecht. Een rit van ruim 140 kilometer, die het startsein was voor een driedaags verblijf rondom de start van de Tour de France 2015 in de Domstad. „Een enorm succes en voor herhaling vatbaar", was de gezamenlijke conclusie van Tubantia-hoofdredacteur Martha Riemsma en directeur Alfons Wispels van Pure Energie. Tukkers naar de Tour biedt de deel nemers zowel inspanning als ontspanning. Hoewel de fietstocht naar de Tourstart uitdrukkelijk geen wedstrijd is, moet er vooraf toch stevig worden geoefend. Dat gebeurt onder leiding van oud-wielerprof Joost Posthuma, die vijf keer de Tour de France reed en als accountmanager werkt hij hoofdsponsor Pure Energie. Ook voor malig olympisch en wereldkampioen Hennie Kuiper begeleidt de deelnemers en rijdt mee naar Düsseldorf. Financiering van 150.00 euro Om het ambitieuze plan te realiseren, moest aan een zestal basisvoorwaarden worden voldaan. Naast toezeggingen van de stad Düsseldorf (vip-arrangementen) was het nodig om huisvesting voor 200 personen (hotel) te vinden, evenals lunch- gelegenheid bij de proloog (langs het parcours), lokaal transport en busvervoer terug naar Enschede, werving van vol doende deelnemers en de financiering van het totale project (circa 1,5 ton). Zowel het aantrekken van sponsoren „Werken bij ons is topsport. Om zowel geestelijk als licha melijk fit te zijn hebben we Eshuis Actief opgericht. Collega's gaan met elkaar sporten. Dat kan golf, hardlopen, fietsen of iets anders zijn. We proberen ieder een van onze twee vestigingen met in totaal 135 werknemers te betrekken bij dit project. Sport verbroedert, zorgt voor ontspan ning en is belangrijk voor de mentale weerbaarheid. Zelf heb ik dit voorjaar de toerversie van de Amstel Gold Race gereden. Die 150 kilometer naar de tour start in Duitsland heb ik dus al in de benen." Mark de Lat (I) en Michel Roelofs. John Dijk (I) en Vincent Heemink van La Strada. PZ 21

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 142