'Dit project straalt enthousiasme en professionaliteit uit, dat zijn ook onze kernwaarden' BOUWLEVERANCIER Michel Verweg (47), algemeen directeur groothandel Obimex Zonder een proflicentie toch met een eigen team meedoen aan het grootste, meerdaagse wieier- evenement van de wereld? In Twente hebben creatieve bedrijven een manier gevonden om zich te verbinden aan de Tour de France. Deelname aan de Ronde van Frankrijk is alleen weggelegd voor de beste wieier- profteams. Wie zijn naam aan het evene ment wil verbinden, moet als sponsor diep in de buidel tasten. Hetzelfde geldt voor steden die een start of finish van Le Grand Bouclé in huis willen hebben. Wie een verblijf bij de Tour wil combi neren met een overnachting, kan in een groot gebied rondom start- en finish- plaats meestal geen betaalbare hotel kamers vinden. De organisatoren van het driedaagse wieleravontuur Tukkers naar de Tour hebben al die lastige klippen weten te omzeilen. Zowel bij de proloog op 1 juli als de tweede etappe 2 juli in de Duitse stad Düsseldorf (620.000 inwoners) zitten tweehonderd Nederlandse sport liefhebbers op de eerste rang. Ze logeren bovendien twee nachten in een prachtige accommodatie op steenworp afstand van het parcours. Hoe is dat mogelijk? Voor bedrijven met lef Het recept van het project is een mix van een goed businessplan, vakmanschap, snel handelen en een samenwerking tussen een achttal bedrijven met lef. Dagblad Tubantia en energiebedrijf Pure Energie bundelden de krachten. Zes Twentse bedrijven sloten zich aan bij de initiatiefnemers. Ze vertrekken met een team van 200 wielerliefhebbers op 30 juni naar de Grand Départ in Düsseldorf. Tubantia heeft veel ervaring met het opzetten van grote evenementen die voor lezersbinding zorgen en de krant unieke content (nieuws, verhalen, foto's en video's) oplevert. Pure Energie is een jong en groen bedrijf, dat zich op een actieve manier wil onder scheiden in de vechtmarkt van de vele energieleveranciers. Toen Düsseldorf anderhalf jaar geleden „Samen aanpakken is het motto in ons familiebedrijf. We zijn een groothandel in plafonds, wanden en verlichting met 90 personeels leden. Toen elf jaar geleden een woonruimte boven de zaak leeg kwam, begonnen we daar een sportschool. Aanvankelijk alleen voor het personeel, nu voor ieder een. Onze werknemers mogen wekelijks een uur van hun werk tijd besteden in de fitness. Ik doe er ook mijn best. De naam Obimex is als grap ont staan. Onze concurrent heette namelijk Astrimex. De warmte en het enthousiasme van ons bedrijf, voel ik ook bij dit wielerproject en daarom doen we er graag aan mee." Mike Kerr (I) en Michel Verweg in hun sportcentrum Obifit. Eric Hutten, directeur KroeseWevers 20 I DE ONDERNEMER I ZATERDAG 24 JUNI 2017 PZ

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 141