'Ondernemen betekent voor mij dat ik 365 dagen per jaar met mijn werk bezig ben' KUNSTENCENTRUM MONTEVIDEO een piek, waarvoor we veel capaciteit nodig hadden. We waren toen met 160 mecanoos. Maar ik heb ontdekt dat ik de maat van een symfonieorkest ideaal vind, dus dat een bedrijf van 80 tot 120 mensen voor mij groot genoeg is. Dat is een grootte waarbij iedereen elkaar kent en je samen goed muziek kunt maken. Het is ook een maat waarmee wij de hele wereld aankunnen. Mijn ambities zijn groot, maar we hoeven niet naar 400 man door te groeien. Dat is mijn lol niet. In het buitenland gaan we altijd de verbinding aan met lokale partners, dus dan doe je maar de helft van het werk." Hoe vind je zo'n lokale partner? „Vaak via via. Wat belangrijk is, is dat je waarden deelt, in ons geval vakmanschap, professionaliteit en een zekere bedrijfscultuur. Als die ander alleen maar money driven is, gaat het niet werken, want zo is Mecanoo niet. Hoge kwaliteit en een prettige omgang met elkaar zijn heel belangrijk, want vaak werkje wel vier, vijfjaar samen." „Nee, dat niet, maar ik heb wel een visie op het personeelsbeleid. Aan de ene kant moeten we kennis zien vast te houden. En aan de andere kant moeten we - voor de spirit - altijd jonge mensen binnenhalen, hoe de workload ook is. Bedrijven die permanent groeien, halen dat verse bloed automatisch binnen; voor ons gaat dat niet op." Zit u met alle wisselingen in de workload nog bij alle sollicitatiegesprekken? In het National Kaohsiung Center for the Arts in Taiwan bevinden zich een concertzaal, operahuis, theater zaal en een kamermuziekzaal. In totaal telt het centrum bijna 6.000 zitplaatsen. De Montevideo, een toren met appartementen en kantoren op de Kop van Zuid in Rotterdam, is 152,3 meter hoog, inclusief de M op het dak. GO 13

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 134