GROEIERS Miljoenen omzet met bloemenzaak Monique en Marcel van Dijk, die in binnen- en buitenland honderden evenementen per jaar aankleden, wilden dat hun bedrijf 'het mooiste bedrijf ter wereld' zou worden. In het buitengebied van Eersel bouwden ze domein Oogenlust, dat plaats biedt aan een winkel, een magazijn, een atelier en een workshopruimte. Dat deden ze zonder aannemer, alleen met een architect, een projectbureau en los ingehuurde ambachtslieden. „Het kost veel meer energie, maar je bent flexibeler", zegt Marcel van Dijk. Pas halverwege de bouw viel bijvoorbeeld het besluit dat de buitenkant van robiniahout moest zijn en de binnenkant van leem. De bouw vond plaats in 2012 en 2013, midden in de crisis. Dat maakte het niet makkelijk de benodigde financiering los te krijgen. „Bij de bank werd gezegd: 'Zo veel geld voor een bloemenwinkel? Die man is gek!'" Het domein maakt veel indruk op klanten. Belangrijk voor de bedrijfsvoering is dat de interne logistiek is verbeterd. Daardoor zijn de marges groter geworden en steeg de omzet in 2016 met 20 procent. „De schaalvergroting heeft ons een sterkere positie in de markt op geleverd." Als over een jaar of vijf jaar de puntjes op de i staan, gaat het echtpaar de overdracht aan zoon Wim voorbereiden. „Onze droom is werkelijkheid geworden. Daar willen we nog zeker tien jaar van genieten." o O - tekst DEBBIE LANGELAAN foto VAN ASSENDELFT FOTOGRAFIE Van alle ondernemers denkt 75 procent de komende vijf jaar te groeien. Wie maken de belofte waar? Wilt u met uw onderneming in deze rubriek? Mail naar redactie@deondernemer.nl. Wie Monique en Marcel van Dijk Wat aankleden van evenementen Waar Eersel Groei 20 procent (2016) Omzet 4 miljoen euro per jaar oogenlust.com PZ 5

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 126