De bergen storten zich in zee, of ze rijzen er juist uit op, het is maar hoe je het bekijkt lijkt zich te hebben uitgeleefd, een bonte stoet stenen fantasiefiguren paradeert langs de weg. Een goed uur verder naar het noorden oogt het binnenland dor en verlaten. En aan het einde van een lange reisdag lijkt het einde van de wereld in zicht. Een dood schaap in de berm, verroeste autowrakken, de schedel van een rund. Een half uur lang geen teken van menselijk leven. Rotsen, droogte, een woestijnlandschap. De groene vallei van Asco is een ver ademing, met dank aan het gelijknamige riviertje. Maar in de zomer staat het riviertje zo goed als droog. Alleen bij de oude Genuaanse brug in de vallei wordt gezwommen. Aan weerszijden van de brug reiken de bergtoppen naar de hemel, de hoogste van het eiland. De roemruchte GR 20, met steile passages en kettingen die houvast bieden, is voor een gezin met jonge kinderen iets te hoog gegrepen. De vriendelijker beklimming van de San Petrone is een schitterend alternatief. Als Teun hijgend en puffend de eenzame top bereikt, op 1767 meter hoogte, is hij even sprakeloos. En dan: „Je kunt hier echt het hele eiland zien." Hij heeft gelijk. De blik reikt van Cap Corse tot Bonifacio, danst over de bergen en stuit uiteindelijk aan alle kanten op de zee. Daar ergens, in de diepte, ligt camping Acqua Dolce, even buiten het vestingstadje Saint- Florent. Dat is de vol gende bestemming. Daar kunnen de kinderen bijkomen. Beetje snorkelen, naar een wrak op de bodem duiken, beachvolleyballen en kinder cocktails drinken. <1 magazine 49 Kraaiennest Het binnenland van Corsica telt tientallen van dit soort hoog gelegen dorpen. WG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 106