ochtend, langs de westkust op weg naar de camping, is dan snel vergeten. De volgende reisdag voert door een rustiger gebied, langs de mysterieuze menhirs van Filitosa, die de eerste Corsicanen in de steentijd oprichtten. Net als Friezen, Basken en Catalanen hechten de Corsicanen aan hun eigen cultuur. De plaatsnaamborden spreken twee talen en vaak is het Frans weg- gekwast. Maar daar blijft het meestal bij. „Ik dacht dat ze hier een eigen taal spra ken", zegt Bram als blijkt dat in de super markt, bij de bakker en in een restaurant alles in het Frans gaat. Uiteindelijk is dit ook het eiland waar de beroemdste Frans man uit de geschiedenis werd geboren. Aan de voet van het standbeeld voor de Empereur des Frangais, even buiten Ajaccio, neemt Teun dezelfde pose aan als Napoleon. Linkerbeen iets naar voren, een vastberaden blik in de verte. Bij gebrek aan vest legt hij zijn linkerhand maar op zijn borst. De legende wil dat de jonge Napoleon vanaf de rotsblokken rond het monu ment uitkeek over zee en droomde van grootse daden. Teun heeft ongeveer dezelfde leeftijd als de kleine keizer toen, maar hij speelt op de rotsblokken en probeert een hagedis te vangen. Hij droomt vooral van een dagje strand en een paar leuke souvenirs. Ondertussen herdenken in de witste zand, helder blauw water, een uitgelezen plek om te snorkelen. Het is genoeg om Bram uit zijn hangmat te lokken. Opgetogen steekt hij na een eerste duik zijn hoofd boven water. „Ik heb clownvisjes gezien!" Later kan hij zee-egels aan zijn lijstje toevoegen, dorades en nog veel meer vissen in nog veel meer kleuren. Tweetalig Alsof het bountystrand niet genoeg is, beschikt de camping ook nog over een zwembad met uitzicht over de rotskust. En over een bar waar uit de shaker de lekkerste alcoholvrije kindercocktails tevoorschijn komen. De file van die wg magazine |47 Teun doet Napoleon De beroemdste Fransman werd in 1769 geboren op Corsica en dat wil het eiland weten ook. Schaduwrijk La Corse teltzo'n tweehonderd campings, in alle categorieën en prijsklassen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 104