at een hoge bergen", roept Teun nadat hij de slaap uit zijn ogen heeft gewreven. Met zijn 8 jaar is hij de jongste van het gezin, maar wel mooi als eerste wakker. Het is kwart over 6 in de ochtend, de nachtboot nadert de haven van Bastia en Corsica fonkelt lonkend in de och tendzon. Het zijn slechts de toppen van Cap Corse die Teun ziet, het puntje van het eiland dat op de kaart als een vinger recht naar het noorden wijst. Verborgen achter de ochtendnevels liggen nog veel hogere toppen, wachten valleien, meer tjes, canyons, stranden, kliffen, dorpen en stadjes. „Dat ziet er gezellig uit!" Zus Daantje (12) is ook wakker en laat haar nog lome blik over de huizen en de haven van Bas tia glijden. Ze is klaar voor een ontdek kingsreis van ruim twee weken, de eerste indruk is alvast positief. De grillige kustlijn verraadt het karakter van Corsica. Als een enorm rotsblok ligt het eiland in de Middellandse Zee, met steile kliffen aan de westkust en alleen in het noordoosten een paar vlakkere gedeelten. Elk volk dat iets betekende in de geschiedenis van het Middellandse Zeegebied heeft het strategisch gelegen Corsica vroeger of later aangedaan: Grieken, Etrusken, Car- thagers en Romeinen lieten hun sporen na. Tegenwoordig overspoelen toeristen uit vooral Italië, Frankrijk en Duitsland het eiland. Vanuit Italië is het maar een klein eindje varen, voor jongeren uit Toscane is Corsica een soort Waddeneiland. Op camping Rondinara, aan de zuidoostkust, is een groepje neergestreken. Het is even na het middaguur. Terwijl Teun een om in een hangmat. De camping is aangelegd te midden van de maquis, het dichte en lage struikgewas dat de Corsicaanse kust lange tijd ondoordring baar maakte. Handig om Waai* Napoleon op de rotsblokken uitkeek over zee, probeert Teun een hagedis te vangen scheerlijntje van zijn tentje spant, steekt een paar stappen verder een lodderig Italiaans hoofd uit een tentopening. Getuige de hoeveelheid lege flessen was het de avond ervoor heel gezellig. Teun begroet het hoofd met een vrolijk 'bon jour!' Hij krijgt een brakke glimlach terug. Twee meter verder draait iemand zich waslijntj es aan vast te maken. Zoon Bram (10) volgt het voorbeeld van de Italiaanse buren en knoopt zijn hangmat tussen twee takken. Hij zet zijn grootste grijns op. „Het is toch vakantie?" Op slenterafstand van de camping ligt het strand van Rondinara. Cirkelvormig, met een kleine opening naar zee. Het Ouwe taaie Rond Filitosa zijn zo'n twintig menhirs gevonden met menselijke trekken. Ze zijn bijna 4000 jaar oud. 461 zaterdag 24 juni 2017 WG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 103