Kroniek van 12 absurde maanden van Tom Boere voor Hulster handbalhistorie Mobach klokt vijfde tijd op NK tijdrijden 13 zv 7 juni 2016: FC Eindhoven maakt bekend het nog één jaar lopende contract met Boere te ontbinden. De spits uit Terneuzen heeft de af gelopen twee jaar (50 competitie duels, 12 goals) niet gebracht waar iedereen op hoopte. 8 juni 2016: FC Oss haalt Boere bin nen als nieuwe aanvalsleider. „Ik wil weer aan spelen toekomen", laat hij vanaf zijn vakantieadres in Turkije weten. „En hopelijk heb ik nu eens een jaar zonder blessures." 12 augustus 2016: In de tweede competitiewedstrijd, thuis tegen Helmond Sport, maakte Boere het verschil. Bij 1-1 benut hij in de 83ste minuut een strafschop, vier minu ten later bepaalt hij de eindstand op 3-1. Hij is van de nul af. 16 september 2016: Thuis tegen FC Eindhoven, de club die Boere niet meer nodig had, scoort Boere drie keer. FC Oss wint met 6-2. 22 september 2016: Het bekerduel met Feyenoord is 2 minuten en 16 seconden oud als Boere de score opent in de Kuip. In de tweede helft mist hij bij 1-1 een enorme kans. FC Oss verliest uiteindelijk met 4-1. 4 november 2016: Thuis tegen FC Emmen bezorgt Boere zijn ploeg één minuut voor tijd met zijn tweede van de avond nog een punt (2-2). Hij staat nu op twaalf goals, net zoveel als in twee seizoenen bij FC Eindhoven. 16 december 2016: De Terneuze- naar neemt twee Bronzen Stieren in ontvangst: één als beste speler van de tweede periode en één als topscorer van die periode. Met 20 „Het is een mooie, grote club. Maar misschien verpest ik dan een trans fer naar de eredivisie." Hij blijft bij FC Oss. 17 februari 2017: Bij het duel met FC Den Bosch (1-1) zit een opval lende club voor Boere op de tri bune: AA Gent. De spits speelde in zijn jeugdjaren bij de Belgische club en keerde er na zijn jaren bij Ajax terug. 24 februari 2017: Almere City-FC Oss eindigt in 3-3, Boere scoort twee keer en brengt zijn seizoen stotaal op 28. 31 maart 2017: De Jupiler League lanceert een commercial, met een hoofdrol voor Tom Boere. In de avonduren maakt hij tegen Achil- les'29 (4-0) zijn vierde hattrick van het seizoen. De teller staat op 31 goals. Het record (44 goals) van He- racles-speler Joop Schuman (1961- 1962) lijkt niet haalbaar. 14 april 2017: Boere maakt tegen Jong PSV zijn 33ste van het seizoen. Het zal bij dat aantal blijven, want in de laatste vier competitieduels komt hij niet meer tot scoren. 28 april 2017: Na het duel met NAC wordt duidelijk dat de lijst met clubs die interesse hebben langer en langer wordt. Boere maakt zich geen zorgen. Sinds begin maart is Mino Raiola zijn zaakwaarnemer. 16 mei 2017: In het stadion van Tel star neemt Boere een Gouden Stier in ontvangst, als topscorer van de Jupiler League. 7 juni 2017: De zaakwaarnemer van Boere en zijn vader Diel hebben in Enschede een gesprek met de direc tie van FC Twente. 14 juni 2017: De deal is rond. Tom Boere wordt speler van FC Twente. De spits is blij en trots. Een jaar na dat zijn contract bij FC Eindhoven is ontbonden, gaat hij overstappen naar één van de grotere clubs in de eredivisie. goals achter zijn naam gaat hij de winterstop in. 30 januari 2017: NAC heeft con crete interesse. Er vindt een gesprek plaats tussen de Brabantse club en de entourage van Boere. „Ik weet niet of het slim is", zegt hij eerlijk. Handbalvereniging uit Nieuw-Na- men." Het echtpaar kijkt tevreden terug op de afgelopen vijfjaar. „We zijn klein begonnen, maar enorm snel gegroeid naar 73 spelende leden", vertelt Patricia. „We hebben vijf jeugd teams in de categorieën F, E, D (2) en C. Er zit genoeg talent tus sen. Dat is goed voor de toekomst", vult Erwin aan. Er is veel aan ledenwerving ge daan. De club is zeer actief geweest om het handbal te promoten op scholen met het geven van clinics. Huize Bel ademt een en al handbal uit, want ook de kinderen Dylan (15), Bryan (10) en Fenna (8) spelen bij Novitas. „Veel ouders en groot ouders van jeugdspelers en -speel sters hebben zelf gehandbald. Ze weten wat er leeft. Verder hebben de prestaties van het nationaal vrouwenteam op de Olympische Spelen de jongeren gestimuleerd", menen ze. De jeugd komt in competitiever band uit tegen Brabantse tegen standers. Erwin Bel is trainer van enkele jeugdteams en van het vrou wenteam, dat in de derde klasse uit komt. Ze willen graag een mannen- team erbij, maar het ontbreekt We zijn klein begonnen, maar snel gegroeid naar 73 spelende leden (voorlopig) nog aan voldoende spe lers. Erwin is ervan overtuigd dat er een seniorenteam bij de mannen zal komen. „Vijf mannen trainen nu mee. In de komende jaren reke nen we erop dat er jongeren zullen aanhaken bij de senioren." Er is in een betrekkelijk korte tijd een nieuw handbalveld tussen de atletiekbaan en de tennisbaan ge realiseerd. „Bij HV Hulst kregen we het in tien jaar niet voor mekaar, maar nu staat er binnen drie jaar een buitenaccommodatie", merkt Erwin trots op. De eerste wedstrij den vinden in september plaats. Daarna begint de zaalcompetitie. De veldcompetitie wordt voortge zet in het voorjaar van 2018. De knusse kantine wordt door Novitas gedeeld met de atletiekver eniging RKHAV. Zaterdag wordt het nieuwe handbalcomplex om 15.00 uur officieel geopend. Aan sluitend worden er handbalpartij tjes door de jeugd gespeeld. De festiviteiten gaan zaterdag vanaf 19.00 uur verder met leden van Novitas en oud-leden van Hon- tenisse en HV Hulst. „Er hebben zich 140 deelnemers opgegeven, maar mensen kunnen zich nog steeds aanmelden", verzekert Patri cia. Daarmee was de hardrijder uit Philippine een minuut en drie se conden trager dan winnaar Julius van den Berg. Mobach kampte eerder dit jaar nog met een hard nekkige knieblessure en moest daardoor de hele maand april vanaf de zijkant toekijken. Daar van lijkt hij inmiddels volledig hersteld, want eerder deze maand won hij al met overmacht het dis trictskampioenschap tijdrijden. Dankzij zijn goede vorm op het NK mocht Mobach zelfs enige tijd op de hotseat zitten. In de slotfase zag hij vier renners zijn tijd verbe teren, maar met een vijfde plaats was de Zeeuws-Vlaming wel de beste eerstejaars belofte. Eerder op de dag noteerde Timo de Jong een tiende tijd bij de juni oren. Bij de elites moest Brian van Goethem evenals vorig jaar ver stek laten gaan. Ditmaal gooide ziekte roet in het eten. Michaël de Jong stond wel aan het vertrek en klokte de 24ste tijd. Hij eindigde daarmee op een verdienstelijke vijfde plaats bij de elites zonder contract. Giro-winnaar Tom Du- moulin (Team Sunweb) was de snelste van allemaal en prolon geerde zo zijn titel bij de profs. donderdag 22 juni 2017 De spits aan tafel met zijn nieuwe trainer René Hake. FOTO FC TWENTE MEDIA/BAS EVERHARD Tom Boere in de Grolsch Veste met FC Twente-directeur Jan van Halst, foto fctwente media/bas everhard A De medische keuring, foto barryvan der hooft OSS Dat Tom Boere als topsco rer van de Jupiler League nu een contract zou tekenen bij eredivi- sionist FC Twente, daar hield een jaar geleden niemand reke ning mee. Een kroniek van twaalf enerverende maanden. Tom Boere had een topsei- zoen bij FC Oss. foto fc twente - Patricia Bel Wielrenner Jarno Mobach is vijfde geworden op het Neder lands kampioenschap tijdrijden voor beloften. De 18-jarige ren ner van Development Team Sunweb deed 31 minuten en 59 seconden over de 25 kilometer lange individuele tijdrit rond het Gelderlandse Montferland. Job de Feijter Montferland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 70