Novitas heeft bij eerste lustrum oog O O) 0) O 12 ZE Acrogym-primeur bij GV Delta Sport Vroege vluchter Tolhoek gegrepen Knorrende motoren in Ovezande FC TWENTE ACHTER DE SCHERMEN Tom Boere maakt als Jupiler League topscorer een transfer naar FC Twente. De PZC volgde de Terneuzenaar op de dag van zijn presentatie L Gymvereniging Delta Sport organiseert ko mende zaterdag in de turnhal in Zierikzee de eerste Zeeuwse kampioenschappen Acrogym. De Schouwse gymvereniging is vorig jaar sep tember gestart met de KNGU-discipline Acro gym, een vorm van acrobatiek, turnen en dans. Mede dankzij de ondersteuning van Ca- rola Minkels, Anna Visser en voormalig Ne derlands kampioene Wendy Huizen maakte de groep een snelle ontwikkeling door. Afge lopen seizoen behaalden teams van Delta Sport in hun debuutjaar de halve finale op het NK. Het Zeeuws kampioenschap is gekoppeld aan een open toernooi voor D/E-niveau. Er worden 34 teams met 81 deelnemers verwacht door de organisatie. Acrogym is een vorm van acrobatiek, tur nen en dans. foto lex de meester Wielrenner Antwan Tolhoek maakte gisteren tijdens de wedstrijd Halle-Ingooigem lange tijd deel uit van de kopgroep. De 23-jarige ren ner van Team LottoNL-Jumbo Cycling zat sa men met Pieter Vanspeybroeck (Wanty- Groupe Gobert) en Jacob Scott (An Post Chain Reaction) in de vroege ontsnapping. Op 57 ki lometer van de meet werd het drietal terugge grepen door het peloton. Tolhoek kwam als 28ste over de finish. Arnaud Démare schreef Halle-Ingooigem op zijn naam. De Fransman was in de eindsprint rapper dan de Belgen Ed ward Theuns en Iljo Keisse. Zondag finishte Tolhoek in de Elfstedenronde in Brugge als twaalfde na eveneens een lange vlucht. Zestien gangmakers komen zondag naar Ove zande voor een dernywedstrijd. Er worden twee series gereden: één voor wedstrijdren ners en één voor sponsoren. „Het is zonde dat die motoren in de schuur blijven staan. We hebben nu een redelijk aantal gangmakers in Nederland en die moeten hun werk hebben", aldus voormalig beroepsrenner Vital Tim mermans uit Yerseke, die samen met het wie- Iercomité Ovezande en wielerstichting Vi tesse uit Heinkenszand verantwoordelijk is voor het initiatief. De finale zal vanaf 16.15 uur verreden worden. zv Bouzambou Terneuzen Terwijl hij in de avond uren met zijn vader en vriendin richting de Oude Markt van En schede loopt, komen ineens drie tieners achter hem fiet sen. „Mogen we iets vragen? Ben jij Tom Boere, de nieuwe spits van FC Twente?" De Terneuzenaar moet lachen, als hij met het trio op de foto is gegaan. „Je merkt aan alles dat dit een grote club is. Dit is wat ik héél graag wilde", zegt Boere, aan het eind van een lange dag. 7.50 uur: Drie boterhammen met hagelslag, een glas jus d'orange en twee gekookte eieren. Tom Boere legt aan de ontbijttafel van het Van der Valk-hotel een bodem voor een dag vol testen en fysieke arbeid. Sa men met zijn vriendin Kubra is hij dinsdagavond teruggekeerd van hun vakantie in Turkije. Hij heeft meer gedaan dan alleen eten, drin ken en in de zon liggen. Op zijn te lefoon laat hij het schema zien dat hij van zijn fysiotherapeut heeft meegekregen. „In mijn laatste sei zoen bij FC Eindhoven liep ik een zware hamstringblessure op", legt Boere uit. „Toen heb ik in de zomer ook doorgetraind. Ik ben daarna een heel seizoen fit geweest." In Turkije heeft hij zijn vriendin ten huwelijk gevraagd (ze zei 'ja') maar ook drie, vier keer per week twee uur getraind. „Ik merk echt dat ik vooruit ben gegaan. Ik voel me zó fit, heb de volgende dag ook geen spierpijn. Echt, ik kan bij het squatten bijna springen met 60 kilo op mijn nek." Hij heeft zich voorbereid op zijn nieuwe club. „Ik heb op vakantie het boek van Joop Munsterman (voormalig voorzitter FC Twente, red.) gelezen." 8.18 uur: Annemarie Fhij zit al in de lobby van het hotel. De teammana ger van FC Twente brengt Boere en zijn vriendin naar het ziekenhuis in Hengelo en zal ze de hele dag be geleiden. De artsen kijken naar al les en bij het maken van de rönt genfoto's moet Boere tot zijn eigen verbazing ook bukken en achter over hangen. „Dat heb ik echt nog nooit moeten doen." Eén ding is al snel duidelijk: de medische keuring van FC Twente is heel grondig. 9.53 uur: Hij trekt een korte broek aan, doet zijn shirt uit en klimt op de fiets. De zuster drukt de zuig nappen op zijn rug en borst, om tij dens de fietstest zijn hartslag te kunnen meten. „Heel netjes", her haalt ze een paar keer. Het fietsen wordt steeds zwaarder. Boere haalt 300 watt. „Met mijn hartslag zat het wel goed", zegt hij, terwijl hij uit- hijgt. „Maar mijn benen voelen nu alsof ze twintig kilo zwaarder zijn." Daarna volgen nog onder meer een hartfilmpje, een echo van zijn hart en een oogtest. De uren vliegen voorbij en pas tegen 14.00 uur heb ben ze even tijd om iets te eten. 15.53 uur: Het ziekenhuis wordt in gewisseld voor het trainingscom plex in Hengelo. Boere wordt onder handen genomen door Jan Borg huis, de inspanningsfysioloog van FC Twente. Voor het eerst heeft hij een tenue van Twente aan. De shuttleruntest is pittig, daarna worden zijn snelheid en sprong kracht gemeten. 18.05 uur: Na de arbeid is het tijd voor het zetten van de handteke ning. Boere stuurt zijn auto naar de Grolsch Veste, het stadion waar plaats is voor 30.000 toeschouwers. Hij schudt handen, trekt in de kleedkamer het rode shirt - zonder rugnummer - aan en poseert voor de fotografen. De glimlach is bij Boere niet van zijn gezicht te krij gen. Ook niet in de bestuurskamer, waar hij een keer of 150 zijn krabbel op het contract - in vijfvoud, met bijlages - zet. Jan van Halst, tech nisch manager, heeft daarvoor het woord aan Boere gegeven. Hij bedankt zijn vader voor de onvoorwaardelijke steun en zijn vriendin Kubra. „Ik ben heel blij dat ik deel uit mag gaan maken van FC Twente", zegt Boere. „Aan de gesprekken met de trainer en de mensen van de directie heb ik een goed gevoel overgehouden. Ik ben erop gebrand mezelf te laten zien." René Hake is blij met de nieuwe aankoop. „We wilden je heel graag hebben", zegt de trainer. „Je hebt scorend vermogen en slimheid in het lopen en het benutten van de ruimtes achter de laatste lijn van de tegenstander. Dat is wat ons heel erg aanspreekt." Van Halst vult hem aan. „Net als FC Twente ben jij door een dal gegaan. Deze club is uit dat dal geklommen en jij hebt hetzelfde gedaan. Daarom passen wij goed bij elkaar." 21.11 uur: Op het terras op de Oude Markt bekent Boere een paar uur later best moeite te hebben om alle indrukken een plaats te geven. „Ik ben spits bij FC Twente man.Ik ga gewoon in de eredivisie spelen." Daarna kijkt hij weer op zijn tele foon, die bijna is ontploft door alle berichten en nieuwe volgers op so ciale media. En ja hoor, daar is de glimlach weer. De glimlach van een tevreden en trotse spits. In de negentiger jaren viel namelijk de ene na de andere handbalvereni ging om. Zeeuws-Vlaanderen hield begin 2000 geen handbalclub meer over. Erwin Bel, die destijds in Hulst woonde, handbalde in die periode bij Hontenisse en HV Hulst. Hij heeft ook nog in Terneu zen bij HVSV (Handbalvereniging Samen Verder) gepeeld. „In de ge meente Hulst waren drie handbal clubs. Je had ook nog de Kauter donderdag 22 juni 2017 TURNEN WIELRENNEN Antwan Tolhoek. foto lottonl-jumbo WIELRENNEN 5 Saïd Bouzambou (foto) heeft zich in zijn eerste twee oefenwedstrijden in het shirt van Vamos FC Mata- ram direct laten gelden. De Vlis- singse zaalvoet baller scoorde gis teren in de twee duels met twee verschillende teams van Mata- ram FC vijf keer namens de lands kampioen van In donesië. Met die ploeg is hij in voor bereiding op de Champions League van Azië Dat toernooi wordt tussen 20 en 30 juli in Viet nam gespeeld. Op de atletiek baan in Terneuzen staan vandaag vanaf 19.00 uur avondbaanwed- strijden op het programma. Hor denlopen is het eerste onderdeel, gevolgd door de 1000 en 3000 meter. De sprin ters sluiten de avond af op de kortere afstanden. 'Dit is wat ik héél Barry van der Hooft Enschede De handbalvereniging Novitas viert zaterdag haar eerste lus trum. Vijf jaar geleden richtten Erwin en Patricia Bel de hand balclub op, nadat ze van Almere naar Hulst waren verhuisd. Ze verbaasden zich erover dat Zeeuws-Vlaanderen vijftien jaar verstoken was gebleven van handbal. Een zwarte bladzijde. Aector Dooms Hulst a Erwin en Patricia Bel stonden vijf jaar geleden aan de wieg van handbalvereniging Novitas. foto peter nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 69