Deens Jysk opent en trakteert Strenge controle op auto's in duinen Reno Maenhout werkt aan eerste film 6 Eede terug in de tijd als vlassersdorp zv Gratis Deense koeken, daar had den veel mensen wel trek in. En dat Jysk uitpakte met extra aanbie dingen viel uiteraard ook in de smaak. De interesse voor de 89e winkel van de Deense woonwin kelketen in Nederland was dan ook groot. Jysk wil zich overal in Nederland vestigen en ook in de regio zo dicht mogelijk bij de klant gaan zitten. Naast de vestiging in Oostburg zul len volgend jaar vestigingen aan de Kennedylaan-West in Terneuzen en aan het Stationsplein in Hulst, in het pand van de Aldi, worden ge opend. Volgens Joanne Uenk, sales- en marketingmanager, ontbrak het in Zeeuws-Vlaanderen nog aan een keten als Jysk. „Wij verkopen meu belen, maar richten ons daarnaast ook specifiek op slaap- en badka mers. Zo verkopen we ook hand doeken en accessoires. Qua prijs en kwaliteit kan Jysk echt iets toevoe gen aan deze regio", legt ze uit. De woonwinkelketen had tot gis- Jysk opent ook vestigingen in Hulst en Terneuzen teren alleen Zeeuwse vestigingen in Goes en Middelburg. Dat de drie Zeeuws-Vlaamse vestigingen zo vlak na elkaar worden geopend, is toeval. „Onze winkels zijn vrij groot, dus we moeten altijd wach ten tot er een geschikt pand vrij komt. Toevallig kwamen er nu te gelijkertijd vrij in Oostburg, Hulst en Terneuzen." Wanneer de vesti gingen in Hulst en Terneuzen ge opend worden, is nog niet bekend. Het aantal 'illegale' auto's in en op duinen en dijken aan de West- Zeeuws-Vlaamse kust neemt toe. Waterschap Scheldestromen gaat deze zomer strenger optreden en sneller bekeuren. Steeds vaker kiezen automobi listen ervoor 'eventjes' de duinen op te rijden om hun strandspullen te lossen, of zelfs een hele middag te parkeren. Dat is onveilig. Het belemmert het werk van eventu ele hulpdiensten en bovendien beschadigen de voertuigen ber men en paden. Bij waterschap Scheldestromen zijn ze het beu. Handhavers gaan strenger optre den, laat het schap weten. Het waterschap benadrukt dat paden op dijken en duinen be doeld zijn voor fietsers en wande laars, en dat verkeer in de duinen altijd een vergunning nodig heeft. Het gaat dan om bijvoorbeeld mindervaliden of eigenaren en le veranciers van strandpaviljoens. Hen wordt nog eens nadrukkelijk gevraagd slagbomen aan de voet van duinovergangen achter zich dicht te doen. Dat helpt om onge wenst autoverkeer te weren. EEDE Eede keert zondag terug in de tijd als het vlassersdorp van wel eer met de zestiende folkloristische vlasdag. Vlassers en andere ambachtslie den geven demonstraties. Veel live muziek is er ook, onder anderen van de eigen draaiorgelman Raoul de Heeter, de Djeedse Zangmerels en gelegenheidsband de Henko's. Kinderen kunnen zich uitleven op het schoolplein met stoeptekenen en in een springkasteel. De folkloristische vlasdag, een initiatief van de dorpsraad Eede, begint om 10.00 uur en eindigt om 17.00 uur met de trekking van de lo terij. Maenhout mag over de inhoud nog niet al te veel verklappen, maar spannend wordt De Ontvoering ze ker. De inwoner van Hoek was één van de twaalf kandidaten die hun filmidee toelichtten voor de vak jury van Filmstarz 2017. Dat is een onderdeel van de stichting Cen trum voor Audiovisuele Amateur kunst, die de filmwereld in Zeeland stimuleert. Maenhout ging door naar de volgende ronde en volgde trainingen om een scenario te schrijven. „Dat is niet echt mijn ding, vanwege mijn dyslexie. Maar waar het uiteindelijk op neerkomt, is dat ik een verhaal wil vertellen aan de wereld. Gelukkig is film een andere manier van vertellen die dichter bij mij ligt." Geweldig Dyslexie of niet, het scenario viel in de smaak. Maenhout behoort tot de laatste drie kandidaten en mag zijn film nu opnemen. „Het is een ge weldige ervaring. Ik ben zeker twaalf uur per dag bezig met mijn film. Ik kan niet stoppen." Het ver haal over drie zakenmannen die ontvoerd worden dook gewoon op in zijn hoofd. Maar het daadwerke lijk verfilmen is een ander verhaal. „Ik maakte al promotiefilmpjes voor bedrijven, maar dit is anders. Er komt veel bij kijken, iedere dag kom ik weer dingen tegen." De Ontvoering wordt in het najaar getoond in Vlissingen. De winnaar mag zijn korte film op verschil lende filmfestivals tonen. „Ik ga voor de eerste prijs. Maar ook als ik niet win, ga ik zeker verder met re gisseren." IN DE REGIO Afwisseling tijdens kermis Fietsen over de grens MIJN DORP, MIJN STAD DONDERDAG donderdag 22 juni 2017 De Deense woonwinkelketen Jysk opende gisterochtend feestelijk haar vestiging op be drijventerrein Stampershoek in Oostburg. Jysk trakteerde op Deense koeken en de eerste 250 klanten ontvingen een waardebon van tien euro. Gertie De Boey Oostburg De Deense koeken waren niet aan te slepen tijdens de opening van Jysk in Oostburg. foto peter nicolai Martijn de Koning Breskens Fotograaf Reno Maenhout (43) uit Hoek is bezig aan zijn eerste korte film. De actiethriller wordt opgenomen in Zeeuws-Vlaande- ren. Gertie De Boey Hoek Maenhout heeft nog mensen nodig die willen sponsoren in de vorm van kleding of catering. Snel daarna beginnen de opna mes. Voor meer info: renomaenhout@gmail.com SINTJANSTEEN Sint Jansteen viert van zaterdag tot en met dinsdag kermis. De attracties staan opgesteld in de Hoofdstraat en Martje van Wardje. Vrijdagavond bijt schuttersvereniging St. Jan om 19.00 uur het spits af met een schieting op de staande wip. Ook zondagmiddag wordt de boog hier voor gespannen. In De Kroon is er vanaf zaterdag drie dagen schieting op de liggende wip. Zondagmiddag worden hier de vlaaien geproefd en gekeurd van de in woners die mee doen aan de vlaai- enbakwedstrijd. Café Ambiance pakt uit met twee dartstoernooien (vrijdagavond en zaterdag) en zon dagmiddag een po- kertoernooi. Café Lazarus richt zich zondag op de jeugd met een kindermid dag. Dinsdag is er om 17.15 uur eerst de ludieke solex race en om 19.00 uur klinkt het start schot voor de wie lerronde. KOEWACHT De Stichting Cul tuur en Ontspan ning de Vlaschaard houdt zondag vanaf het gelijknamige gemeenschapscen trum een recrea tieve fietstocht. Deelnemers kun nen vanaf 11.00 uur vertrekken voor een tocht van 30 of 50 kilometer door het Zeeuws- Vlaamse en Bel- gisch-Vlaamse landschap. Deel name kost 7,50 euro inclusief twee consumpties en versnapering. OERDEGELIJK SPUL AARDENBURG Dorpshuis, 13.30 uur: Kaarten; AXEL Gregorius- centrum, 13.30 uur: Vrij kaarten, biljar- ten;Zwembad 't Plaatje, 11.00-12.00 uur en 16.00-20.00 uur: Zwemvier- daagse; BRESKENS Oranje plein, 8.00-12.00 uur: Weekmarkt; Café de Platte Knoop, 19.30 uur: Bridgeclub Bres kens; HEIKANT 't Heike, 13.30 uur: Kaarten; HULST Grote Markt, 8.30-16.00 uur: Foodmarkt; De Lieve, 14.00 uur: Biljarten; Blaauwe Hoeve, 18.45 uur: Bingo; KLOOSTERZANDE WZC Antonius, 14.00 uur: Zangers van Toen; KOEWACHT De Lange Akkers, 16.00 uur: Wande len naar 't Hoekske; Rooms-katholieke kerk, 18.00 uur: Poëzieavond, Hilde- gard Coupé op reis aan de hand van gedichten van haar heeroom Anton van Wilderode; LAMSWAARDE Café de Koning, 13.30 uur: Schieting voor ouderen; OSSENISSE Cam ping 't Mussenist, taverne de Polder hoeve, 14.00 uur: Kaarten; RETRANCHEMENT Infopunt Zand, G. van Hoekstraat 2, 10.00 uur: Wandel excursie door het zilte Zwin; SAS VAN GENT De Statie, 13.00 uur: Biljarten; Voormalig gemeentehuis Westkade, 14.00 uur: Wandeling met gids gidsenteam; 't Sasse zwembad, 17.00-20.00 uur: Zwemvierdaagse, estafette; SLUIS Groote Markt 1, VVV-kan- toor, 10.30 uur: Stadswandeling; TERNEUZEN Ter Schorre, Bachlaan 90,19.00 uur: Thema-avond Rouwzorg Kanaal zone met Ad Goos als gastspreker over 'verbonden heid'; WESTDORPE Café de Tukker, 13.00 uur: Kaarten. a) UitltHriM - Highlander a TERNEUZEN De in Terneuzen gestationeerde klassieke reddingboot Carlot uit 1960 heeft familie op bezoek in de vroegere Veerhaven: drie Nederlandse zusjes en één Engels broertje, de Highlander. „Mensen kunnen op de Havenda gen, zaterdag en zondag, meevaren", vertelt Klaas Sinnema (foto) uit Ameland, eigenaar van de Highlander. Veiliger kan niet. Sinnema: „Dit is oerdegelijk spul, onzinkbaar en zelf- richtend." De oud-reddingbootschipper is zelf met zijn schip al tot in Oslo geweest, fotoadrivandewege

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 66