Kloetinge weer een beetje veiliger ci Muziekproject kan niet zonder subsidie Jk Sa \l Forte. 6 Goes vanaf september, rest in 2018 Ze hadden er eigenlijk al in de loop van 2015 of 2016 moeten staan, maar dit jaar gaat het er dan toch einde lijk van komen. De geluidwerende schermen langs delen van de Zeeuwse spoorlijn worden vanaf september gebouwd. De gemeente Goes bijt het spits af. Volgens op drachtgever Prorail is de bouw daar al aanbesteed en gegund. Voor Ka pelle en Reimerswaal is de vergun ning onlangs verleend. De aanbe steding loopt in die gemeenten en de verwachting is dat de gunning eind dit jaar rond is. De bouw kan dan in 2018 plaatsvinden. In Goes gaat het in totaal om 1.924 meter scherm, variërend in hoogte van een halve meter tot twee meter. Aan de zuidkant van de rails betreft het het stuk bij de Oostmolenweg en het vlak van de Parallelweg tot In totaal komt er bijna 3,5 kilometer aan geluidsscherm aan de Kloetingseweg. Aan de noordkant van het spoor komen er schermen op de stukken Buys Bal- lotstraat-Kloetingseweg, Kloe- tingseweg-Zonnebloemstraat en Lijnbaan-Van Hertumweg. Dat laatste stuk zal later geplaatst wor den in verband met de toekomstige onderdoorgang bij de Van Hertum weg. In Eindewege worden ter hoogte van Ankervere en de Noordweegse- weg twee schermen gebouwd van respectievelijk 100 en 125 meter lang. In Kapelle komen volgens Pro rail aan de noordkant van het spoor schermen over een lengte van 204 meter vanaf de Vroonlandseweg tot de Dijkwelsestraat. Deze worden 0,5 tot 2 meter hoog. Krabbendijke krijgt aan de zuidkant van het spoor over een lengte van 920 meter schermen van de Parallelweg tot de Rossierlaan. De hoogte varieert hier van één tot anderhalve meter. Bij Rilland tenslotte wordt aan de zuidkant van het spoor een scherm gebouwd over een lengte van 180 meter. Deze komt ter hoogte van de Haltestraat, en wordt anderhalve meter hoog. In dit laatste geval be treft het een verhoging van een deel van het bestaande scherm. Wethouder Derk Alssema beves tigde het eerste exemplaar op de hoek Zomerweg-Lewestraat in het dorp, onder toeziend oog van voor zitter Rinus Vuik van de Vereni ging Dorpsbelangen Kloetinge (VDK) en inwoner en raadslid Arie Heijboer. In totaal komen er (de wijken Riethoek en Oostmolen- park inbegrepen) negen van deze borden in Kloetinge. Inmiddels hebben zich volgens Vuijk al zo'n 150 mensen aange meld bij de diverse groepen, onge veer 50 per wijk. „En de aanmeldin gen blijven binnenkomen." Zodra iemand iets verdachts hoort of ziet, kan zich dat via de Whatsapp-groep razendsnel ver spreiden, zodat iedereen extra alert is. De tientallen 'oren en ogen' heb ben hun nut al regelmatig bewe zen, zegt Heijboer. „Afgelopen weekend nog, toen er figuren aan het aanbellen waren rond half twaalf 's nachts. Dan werd om geld gevraagd als iemand open deed." Heijboer maakt zelf al zo'n acht jaar deel uit van een preventieteam dat regelmatig 's nachts surveil leert. Beneveld uitgaanspubliek dat via Kloetinge naar Wemeldinge, Yerseke en Kapelle fietst, wil nogal eens vernielingen plegen in het dorp. Heijboer heeft al regelmatig jonge vandalen op heterdaad be trapt en aangehouden en vervol gens overgedragen aan de politie. „De Whatsappgroep is een mooie aanvulling. Samenwerking, daar gaat het om." Ook Alssema juicht het initiatief van de VDK toe. „Wij willen dat in woners zich veilig voelen en veilig wonen. Buurtbewoners die lid van de Whatsappgroep zijn, zijn extra ogen en oren in het dorp." Het muziekproject 'Het hele eiland speelt' is een samenwerking tussen drie partijen: de vier Noord-Beve- landse basisscholen, de Zeeuwse Muziekschool en de plaatselijke muziekverenigingen Apollo, Wil- helmina en EMM. Dankzij een sub sidie van het Oranje Fonds en een bijdrage van de gemeente Noord- Beveland konden zij een uitgebreid lespakket aanbieden op de basis scholen. Alle kinderen uit de groe pen 1 tot en met 6 kregen de afgelo pen twee jaar muziekles. Onder schooltijd, welteverstaan. Volgens projectleider Otto Harms van de Zeeuwse Muziek school heeft het 'Het hele eiland speelt' twee positieve effecten. „Al lereerst stimuleert het project de muzikale vorming bij kinderen en daarnaast zorgt het op termijn voor meer aanwas van jeugdleden bij de muziekverenigingen en de mu ziekschool." Om het project op de huidige manier te kunnen voortzetten is 25.000 tot 30.000 euro nodig. Dat geld kunnen de samenwerkende partijen niet zelf ophoesten en daarom hebben ze bij de gemeente aangeklopt. Het is nu afwachten of de gemeenteraad hun verzoek in willigt. De kinderen laten woensdag in dorpshuis De Brug in Colijnsplaat horen wat zij geleerd hebben. Dat doen ze samen met de muziekver enigingen. Aanvang 19.00 uur. IN DE REGIO Voorstelling balletschool Tien Stadhuis concerten Nieuwe feestband ziet levenslicht MIJN DORP, MIJN STAD donderdag 22 juni 2017 BE Prorail begint aan geluidsschermen Prorail begint na de zomer met de bouw van geluidsschermen langs het Bevelandse spoor. In Goes wordt vanaf september gebouwd. In Kapelle en de ge meente Reimerswaal komen de schermen pas volgend jaar van de grond. Willem Adriaansens Kapelle In Kloetinge zijn Whatsapp- buurtpreventiegroepen actief en dat zal het gespuis weten. Via bordjes in de openbare ruimte wordt dat sinds gister ochtend kenbaar gemaakt. Luc Oggel Kloetinge Wethouder Derk Alssema be vestigt het eerste preventie bord. FOTOMARCELLEDAVIDSE: Aanmelden voor de Whatsapp groep kan via de website kloetinge.goesweb.net. Een succesvol muziekproject op Noord-Beveland dreigt verloren te gaan omdat de subsidie van het Oranje Fonds stopt. De ini tiatiefnemers hopen dat de ge meente Noord-Beveland financi eel wil bijspringen om 'Het hele eiland speelt' veilig te stellen. Ellen Jobse Colijnsplaat HEINKENSZAND Balletschool Dancepoint houdt zaterdag een dans voorstelling in Hein- kenszand. Het thema van de voor stelling is 'Oriënt Express', dit in het kader van het the majaar Goes-Azië. Leerlingen tussen de 4 en 70 jaar dansen tijdens de voorstelling naar het thema van de diverse landen waar de Oriënt Express langsrijdt. De voor stelling begint om 14.30 uur en vindt plaats in de Stenge. THOLEN Stichting Anthonie Keldermans Con certen houdt van zaterdag 24 juni tot en met zaterdag 26 augustus een tien tal Stadhuisconcer ten in het Oude Stadhuis van Tho- len. Elk concert vangt aan om 15.30 uur. Elke week vindt er op zaterdagmiddag een concert plaats met kamermuziek, variërend in instru menten en muziek stijl vanaf de 17de tot in de 21ste eeuw. De toegang is vrij met een vrij willige bijdrage aan de uitgang. De volledige con certserie is te vin den op www.kel- dermansconcer- ten.nl. GOES De nieuwe feest band 'Kheb wa'k wou uit Goes viert zondag 25 juni de 'geboorte' van hun nieuwe band. leder een is vanaf 14.00 uur welkom in buurthuis De Pit in Goes-Zuid. Toe gang is gratis. WEMELDINGE De zeiltoekomst vertrok gistermiddag voor een tochtje over de Oosterschelde. Acht jongeren waagden zich aan een trainingssessie bij Sailforce uit Wemeldinge. De Kapelse kinderburgemeester Ezra Riedijk en zeiltalent Finn Kribbe vormden samen met Lisa Knoops, Lotte Spee, Sarah Sayed, Amy de Graaf, Tim de Jager en Lucas Pieters een team op de boot van Marco van Dijke. De middagtocht was bedoeld als training. Daar leerde de groep hoe alles in zijn werk gaat aan boord. In de avond volgde het echte werk. Bij de Twilight Race deed de equipe mee als één van de on geveer 30 boten, fotomarcelledavidse GOES Buurthuis de Pit, 09.30-11.30 uur- Digitaal Café; Be- weegtuin Goes- Zuid, 10.30 uur - In loop; Erasmuspark, 10.00-11.00 uur-In loopspreekuur van wijkverpleging; 14.00 uur - Wande ling in groepsver band en scootmo- bieltocht; Kunstuit leen De Bevelan- den, 13.00-17.00 uur - Expositie schilde rijen Atie de Visser; Wijkcentrum de Spinne, 16.00- 20.00 uur - Inloop steunpunt voor mensen met een beperking; Restau rant Le Beau, vanaf 18.00 uur - Exposi tie 'Urbex-fotogra- fie' van Marieke Berkelaar HANSWEERT Dorpshuis, 10.00 uur - Wandelen in groepsverband; 13.30 uur-Vrolijke middag georgani seerd door Senio ren Werkgroep Hansweert m.m.v. 'De Freesias' HEINKENSZAND V.d. Biltplein, 08.00- 12.00 uur - Week markt; 09.30 uur- Wandelen in groepsverband; Bibliotheek, Sten geplein, 10.00-12.00 uur - Digitale in loopochtend; Hoef bladstraat 1,11.00- 12.00 uur-Gratis sporten onder pro fessionele begelei ding in de Beweeg- tuin, de training be staat uit balans, souplesse en coör dinatie KAPELLE De Vroone, C.D. Vereekestraat 74, 13.30 uur - Bingo KORTGENE Kaaioprit 1,10.00- 17.00 uur - Open stelling Museum 't Ouwe Uus over werken en wonen in de vorige eeuw KRABBENDIJKE Bibliotheek, 10.00- 12.00 uur - Digitaal inlooppunt voor alle digitale vragen SINT ANNALAND Bibliotheek, Schoolstraat 34, 16.00-17.00 uur - E- book spreekuur YERSEKE Bibliotheek Moer- zicht, 10.00-12.00 uur - Digitaal in looppunt ZEILJEUGD

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 60