Voor kinderen en volwassenen die weer even klein willen zijn 9 CHECK DIT! Smartlappenkoor Scharretjoe viert haar verjaardag met een muziekfestival. Voorzitter Hein Naerebout had tien jaar geleden niet voorzien dat het koor een succes zou worden. Muziekfestival „Wie jarig is, trakteert. Scharretjoe bestaat tien jaar en het muziekfesti val is onze traktatie aan Vlissingen. Het festival is kleinschalig opgezet, maar het is diezelfde dag ook koop zondag, Vlissingen Vintage en Sum- mermarket by the Sea. Daardoor valt er doorlopend iets te beleven in de stad. Ik hoop dat ons festival aanslaat bij de horeca en ondernemers in Vlissingen en dat het kan uitgroeien tot een groots evenement." Smartlappen „Smartlappenkoor Scharretjoe begon als een idee van een aantal kroegbazen die samen met een aantal stamgasten - onder wie mijn vrouw en ik - wilden zingen. Smart lappen zijn liederen die gaan over de ellende van het leven; ze gaan bij voorbeeld over ziekte en de dood. Alleen zijn er vrij weinig nummers die onder deze categorie vallen. Daarom zijn we ons ook gaan richten op Nederlandstalige levensliederen. Inmiddels hebben we een repertoire van ongeveer tachtig nummers. Toen we begonnen, dacht ik eigenlijk dat het koor na een jaartje wel zou dood bloeden. Maar nu, tien jaar verder, hebben we vijfenzeventig leden. We hebben zelfs een ledenstop moeten invoeren." Scharretjoe „De typisch Vlissingse naam van het koor, Scharretjoe, is overigens be dacht door mijn vrouw. Vissersvrou wen die vroeger hun waar aan het eind van de dag niet hadden uitver kocht, liepen met hun kar door de straten. Ze riepen dan 'Scharretjoe' om op die manier de restanten verse vis alsnog te verkopen." Café de Concurrent „Iedere donderdagavond oefenen we op de bovenverdieping van café De Concurrent aan het Bellamypark. Als wederdienst treden we in de winter en vlak voor de zomerstop op voor de zaak. Beneden in het café worden We hebben zelfs een ledenstop moeten invoeren ook regelmatig smartlappen ge draaid. Dan zingen we met z'n allen uit volle borst mee. Dat valt op en werkt aanstekelijk. Zingen maakt mensen vrolijk." Zootje ongeregeld „Het koor vormt een leuk zootje on geregeld met meer kwaliteit dan je zou verwachten. We zingen prak tisch altijd in twee groepen: de ene helft zingt de melodie en de andere zingt harmonie. Bijna alle leden zijn leken op het gebied van muziek. Toch maken we een bepaalde indruk op mensen. Zo kregen we na VOLko- ren in Middelburg reacties uit Frank rijk, Engeland en zelfs uit Seoul." Ruige havenstad „Zelfben ik in 1951 in Rotterdam ge boren. Toen ik anderhalf was, zijn mijn ouders naar de boulevard in Vlissingen verhuisd. Het is een plek die mij na aan het hart ligt. Hoewel Vlissingen vrij klein is, heeft het alle kenmerken van een grote havenstad. Het is een ruige, vrij internationale plaats die openstaat voor allerlei cul turen. De mensen hier hebben een mentaliteit die recht voor de raap is: 'niet lullen maar poetsen'. Als inwo ners van Vlissingen hebben wij het recht om af te geven op onze woon omgeving, maar als een buitenstaan der kwaad durft te spreken over onze stad worden we boos: Wie aan Vlis singen komt, komt aan ons." Nummer 1 „Ik woon nu nog steeds aan de boule vard. Aan de voorzijde kijk ik prach tig uit over het water. Aan de achter kant hebben we een balkon tussen het groen. Mijn vader was maritiem kunstenaar en zelf schilder ik ook re gelmatig. Alles wat binnen honderd meter van de kust ligt, leg ik vast. Voordat ik met pensioen ging, was ik actief binnen de marketing en ik heb daar ook les in gegeven aan het Delta college in Middelburg. Ik merk dat ik op dat gebied nog steeds een soort drive heb: vooruitkijkend geloof ik in Vlissingen op nummer 1 als festival stad." donderdag 22 juni 2017 pï 'Wie aan Vlissingen komt, komt aan ons' Janneke Koster —Hein Naerebout Hein Naerebout: „Alles wat bin nen honderd meter van de kust ligt, leg ik vast." foto dirk-jan gjeltema Muziekfestival Vlissingen, zondag 25 juni vanaf 13.00 uur op het Bella mypark en op de Nieuwendijk in Vlissingen. Naast Scharretjoe tre den ook het Scheldeloodsenkoor, dweilband de Dikküh Nekküh, brass band Crescendo en smartlappen koor Beekse Smart op. Naam voorstelling: KinderParade Wie: Mobile Arts Genre: theaterfestival Leeftijd: alle leeftijden Waar: Rotterdam Wanneer: 23 juni tot en met 2 juli Lopen twee mop pen over straat Wc monster en Laat je billen zien. Zo maar wat titels van theaterstukken die tij dens de KinderParade in Rotterdam te zien zijn. De KinderParade vormt het middagpro gramma van De Parade, een theaterfestival dat jaarlijks met zestig theater-, dans- mime- en muziekvoorstellin- gen door een aantal grote steden in Neder land toert. Dreumesen, peuters en kleuters hebben keuze uit een brede variatie aan cul tureel vermaak. Ze kun nen een eigen raket bouwen, live op radio- avontuur met acteur Olaf van der Hee of ge nieten van muziek- en theaterstukken. Zo speelt Het Kleine Thea ter een nieuwe variant van Roodkapje; het rood gemutste meisje is na 388 jaar haar eigen verhaal beu en besluit een andere weg in te slaan. Koning van Kato ren wordt wel in de ori ginele setting gespeeld. De KinderParade is onderdeel van het theaterfestival De Parade. Dit boek van Jan Ter louw wordt vertolkt door theatergezelschap De Nachtdieren. Wie het interessant vindt om te leren hoe een geheim agent te werk gaat, kan deelne men aan missies van de Kinderlockers. Kinder band De Lollies en Drumdrumdrum en brengen de boel in be weging met vrolijke meezingnummers. Daarnaast vinden in de muzikale voorstelling Pikefel, Fries woord voor kippenvel, allerlei gekke, grappige en ge vaarlijke geluidsexperi menten plaats. En voor kinderen die zich groot willen voelen en vol wassenen die weer even klein willen zijn, is er het muziektheater stuk Wie Walvis: over de angst voor het vreemde en de nieuwsgierigheid naar het onbekende. Voor het hele pro gramma: deparade.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 48