Deneuve is weer bijzonder Sinistere en gitzwarte humor 7 Fee of feeks op Victoriaans platteland pi MY COUSIN RACHEL Europese filmmakers zijn kennelijk erg in mij geïnteresseerd Tsjechisch en Oostenrijks bloed. Dat zal zeker een rol spelen." Kostuumdrama Een van de films die in aantocht is met Weisz, is The Favourite, weer on der regie van de Griekse regisseur Yorgos Lanthimos met wie zij ook The Lobster maakte. Het is opnieuw een kostuumdrama, deze keer speelt het zich af aan het Engelse hof in de achttiende eeuw. Weisz vertolkt een hertogin die een affaire heeft met koningin Anne. „De film is lastig te omschrijven. Het is zeker geen traditioneel kostuum drama. Er zitten komische elemen ten in het verhaal." Ook als filmproducent is Weisz volop actief. Zo wil zij al jaren het verhaal verfilmen van Margaret Ann Bulkley die in Victoriaans Londen als man door het leven ging om het beroep van dokter te kunnen uitoe fenen. „Vrouwen mochten toen niet als dokter werken. Maar deze Marga ret was uitstekend in haar vak. Zij was een van de eersten die een suc cesvolle keizersnede uitvoerde. Er wordt nu gewerkt aan het scenario. Ik kan niet wachten om te begin nen." Sage Femme Het leven van Claire (Catherine Frot) kent weinig hoogtepunten. In haar werk als sage femme (vroedvrouw) maakt zij genoeg drama mee, maar haar privéleven staat constant in de parkeerstand. Daarin komt verandering als Béatrice (Catherine Deneuve) in haar kleine wereld verschijnt. Ooit had zij een affaire met de in middels overleden vader van Claire, maar zij vertrok met de noorderzon en bleef een jaar of dertig buiten beeld. De tegenstelling tussen beide vrouwen kan niet groter zijn. Claire is een grijze muis die am per van het leven geniet, Béatrice een wervelwind die roekeloos in het leven staat. Ondanks een tu mor in haar hoofd drinkt en rookt zij zonder remmingen. Sage Femme draait om deze vrouwen die gaandeweg naar el kaar toe groeien. Dat geeft de film een voorspelbaar karakter, maar de vertolkingen van de actrices zijn grandioos. Vooral Deneuve maakt van haar rol iets bijzonders, een kwetsbare vrouw die het einde van haar leven niet passief wil afwachten. Ongemerkt geeft zij Claire ook enkele nuttige le venslessen die het bestaan van de vroedvrouw wat meer kleur ge ven. De film laat vooral daardoor een melancholiek gevoel achter. - A.Z. Caini (Dogs) Het uitgestrekte land dat Roman van zijn grootvader erft, ligt nabij de Oekraïense grens. Vanuit Boekarest reist de nieuwe eige naar af naar het onherbergzame gebied, met het doel het te verko pen. Daar ontdekt hij dat zijn opa zich bezighield met zaken die het daglicht niet konden verdragen en dat zijn werknemers niet van plan zijn hun criminele zaakjes te staken. God noch gebod geldt in deze contreien, enkele politie mannen zijn vooral voor de vorm aanwezig. Mirica kiest voor een strak ge filmde western-noir, vermengd met sinistere momenten en git zwarte humor. Zo is de scène waarin een afgehakte voet minu tieus door een politieman wordt onderzocht - bovenop het bord en met het bestek waarmee hij zojuist zijn maaltijd nuttigde - onderkoeld komisch. Net zoals de vreemdeling uit de stad tussen de regels door moet lezen, zo wordt dat ook van de kijker verwacht. donderdag 22 juni 2017 Games - hetzelfde lot? Of is Rachel een feminist in het ver keerde tijdperk? Regisseur Roger Michel I (Notting Hill) bouwt de spanning vakkundig op, vooral via het ingehouden spel van Weisz. Het probleem van deze film is Philip (Sam Claflin), die goed gelovig en beïnvloed baar is. Hij gaat wel erg ver om zijn liefde voor Rachel te uiten. Eigenlijk is hij geen partij voor haar. - A.Z. DRAMA Regie: Roger Michell. Hoofdrollen: Rachel Weisz, Sam Claflin en lain Glenn. Lange tijd blijft het on duidelijk wat de ware aard is van de myste rieuze, half-ltaliaanse Rachel op het Victori aanse platteland van Engeland, waar een wereldse vrouw als zij vooral achterdocht oproept. Zeker nadat haar eerste man onder vage omstan digheden is overleden. Schrijfster Daphne du Maurier wist wel raad Sam Claflin (links) als Philip en lain Glenn als Kendall, foto nicoladove met zo'n gegeven. Tot zij een gelukszoeker op de laatste bladzij- die haar echtgenoot den van haar boek en heeft vergiftigd? in de laatste scènes Wacht diens naïeve van de verfilming blijft neef - gespeeld door het echte karakter van Sam Claflin, bekend Rachel verborgen. Is van The Hunger Rachel Weisz als haar naam genoot in My Cousin Rachel. FOTO NICOLA DOVE DRAMA Regie: Martin Provost. Hoofdrol len: Catherine Deneuve en Ca therine Frot. Deneuve en Frot: beiden zijn grandioos, fotocinemien MISDAAD Regie: Bogdan Mirica. Hoofdrol len: Dragos Bucur, Gheorghe Visu - Marieke Nieuwdorp

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 46