Even terug naar de fifties 5 stijlen past in straatje harmonie 'Rommel' in Goes-Oost Struinen langs tuinen Tot tweehonderd rondjes rondom de kerk Combinatie van willen de activiteiten beter op elkaar afstemmen, hechter samenwerken op gebied van programmering, pro motie en publiciteit, en ook samen gebruikmaken van faciliteiten. „Dit is het eerste jaar dat we dit doen en het bevalt goed, we gaan er zeker mee door, nu is er elk weekend iets te doen in Middelburg", legt Tonnie Hugens, die het contact met de mu sici verzorgt, uit. Ramon Jaffé De musici op het Muziekfestival Middelburg worden geleid door cel list Ramon Jaffé. Hij is dit jaar voor de zevende keer artistiek leider van het festival. Daarvoor hebben Daniël Raiskin en Bart Schneemann het richting gegeven. „Ramón houdt van het samen spelen en creëert samen met de anderen op een geheel eigen wijze het karakter van het werk om het goed te laten overko men bij het pu bliek", vertelt Max. „Jaffé beschikt over het ver- mogen musici bijeen te bren- gen en ze te y'1 j laten samen- smelten, M zonder iets op te dringen. Hij is een bevlogen musi cus en een vrolijke en be minnelijke man", aldus Max. „Jaffé zorgt ervoor dat de muzikale ideeën groeien tijdens de samenspelsessies en tijdens de informele maaltijden gedurende het festival. Hij heeft ver trouwen in zijn collega's en hij stelt zich open op. Bij hem krijgt ook elk jaar een aantal jonge musici de kans om deel te nemen aan het festival. Dat is goed voor hun muzikale ont wikkeling, omdat ze kunnen samen spelen met gevestigde musici. Boven dien zorgt dit voor een boeiend festi- Vlissingen Vintage val. Jaffé is een klassiek cellist maar houdt ook van andere genres. Hij kan tango dansen en speelt tangomuziek vanuit zijn hart." De afgelopen jaren zijn er in het kader van MFM ook concerten buiten de Zeeuwse Concertzaal en de Doopsgezinde kerk geprogram meerd. Een boottocht op het Veerse Meer, een openluchtconcert en op tredens in een muziektent, bijvoor beeld. Dit jaar is die afwijkende loca tie Plein 1940. Daar wordt het ope ningsconcert gehouden. Jaffé speelt dan samen met een jazztrio en het Pindakaas Saxofoon Kwartet zorgt voor een jazzy sfeertje. Elly Max: „Door deze optredens, een lezing en een demonstratie is ons vaste publiek gegroeid. Ik zou iedereen dan ook aanraden om zich te laten verrassen door de afwisselende concerten waarbij zowel hedendaagse- als ba rokmuziek aan bod komt. Juist de grote diversiteit stimuleert de honger naar muziek. Het slotconcert met klassiek, rock en jazz en met mede werking van Harmonie Ons Genoe gen leidt ons met een lach naar het einde van het festival 2017. Als opstap naar het jubileumfestival in 2018." Vlissingen Vintage werd twee jaar geleden voor de eerste keer gehouden. De opvallendste verandering ten opzichte van de vorige edities is dat het niet langer een eendaags festival is: dit jaar gaat de haven stad drie dagen lang terug in de tijd. Het evenement wordt vrijdagavond geopend met een rockabilly barcrawl: optredens in zeven cafés op en rond het Bellamypark. Wie ervan houdt om tussen de oude spulletjes te snuffelen, kan zijn hart ophalen; zaterdag vindt zowel op het Plein Vierwinden als op de Oude Markt de Vintage The Jets heeft twintig top 10-hits gehad in Groot-Brittannië Markt plaats, met kleding en vinyl, maar ook een barbier en een schoenenpoetser. En vanuit aller lei hoeken van het land komen be zitters van oldtimers naar Vlissin gen om hun wagen te tonen tij dens de classic cars show. Medeorganisator Rik Lingier verwacht dat er een divers, inter nationaal publiek op Vlissingen Vintage afkomt. Dat is volgens hem te danken aan de verschil lende internationale bands uit de rock-'n-rollscene die komen optre den. Lingier: „De échte headliner is toch wel The Jets. Dit Engelse trio bestaat al vijfendertig jaar en heeft twintig top 10-hits gehad in Groot-Brittannië. Het bekendste nummer, dat ook tot de Neder landse hitlijsten is doorgedrongen, is Tonight Josephine." John Lewis, ook uit het Verenigd Koninkrijk, opent zaterdag het muziekfestival op de Oude Markt. Na hem volgen optredens van on der anderen Shorty Jetson, een op komend talent uit België, en Bam boozle, een band die bestaat uit oud-leden van de Keytones. Over het plein galmen verder de klan ken van de Vlissingse band Wild May West, het Amerikaanse Voo- dooswing en het muzikale trio Texarkana uit België. Verkoop Tentoonstelling Solexrace ONS GENOEGEN donderdag 22 juni 2017 PZ Het Muziekfestival Middelburg is van zaterdag 24 juni tot en met za terdag 1 juli. Meer informatie: kamer-muziek.nl Het Pinda kaas Saxofoon Kwartet geeft het ope ningscon cert een jazzy touch. Schoenenpoetsers die op de klanken van rock-'n-rollnummer fanatiek over schoeisel vegen, terwijl naast hen oldtimers met blinkende bumpers staan te schitteren. Vlissingen gaat ko mend weekend terug naar de jaren 50. Janneke Koster Rik Lingier, organisator Vlissingen Vintage, vrijdag t/m zondag in de binnenstad van Vlissingen. de wieg van het festival. Hij speelt hobo, zij contrabas. De harmonie speelt samen met Ramón Jaffé het con cert voor cello en blazers van Gulda. Een uitdaging voor de amateurmusici. Van Setten: „We hebben het tij dens de gebruikelijke repeti ties ingestudeerd. Pas in de week voor het concert spe len we samen met de solist. Gulda combineerde graag stijlen en liet dit spelen door aparte combinaties van en sembles. Het sluit helemaal aan bij onze vereniging: we combineren vaker verschil lende stijlen met traditionele harmoniemuziek." Ovezande staat dit weekend in het teken van racen en koersen. Op zaterdag vindt de derde editie plaats van de zesuurs Solexrace Ove zande. Coureurs rijden een intensief parcours van 1 kilometer met di verse obstakels en hin dernissen. Teams uit ver schillende delen van het land draaien op originele solexen hun rondjes om de kerk. Hierbij worden door de snelste teams tot tweehonderd rondes ge haald. Er wordt dit jaar voor het eerst een dub- belklassement gehan teerd: er is een speed- klassement en een fun- klassement. Zo kunnen zowel beginnende als er varen solexrijders mee doen. De race duurt van 16.00 tot 22.00 uur. Na de race is er een after party in café De Zak. Zondag houdt Vital Timmermans samen met Wielerstichting Vitesse en het Wielercomitee van Ovezande de Zeeuwse Derny koers. Die duurt van 12.00 tot 17.00 uur. Wijkvereniging Goes-Oost houdt zaterdag voor de derde keer de Rom- melroute. Bewoners die langs de route wonen, verkopen tweedehands spullen vanuit hun tuin, huis of garage. Op diverse plaatsen wordt ook eten en drinken ver kocht en kinderen kunnen zich laten schminken of ponyrij den. Een plattegrond van de route is be schikbaar bij wijkcen trum Jan Ligthart. Voor en achter het wijkcentrum staan ook veertig kramen opgesteld. Zaterdag, Goes- Oost, 10.00 -16.00 uur. Verschillende Zeeuwse tuinen doen morgen en za terdag mee aan de Zeeuwse tuin 2- daagse. Een aantal tuineignaren die lid zijn van De Neder landse Tuinenstich- ting startte in 2014 met dit evenement. Ondertussen zijn 23 tuinen in het pro gramma opgeno men, waaronder en kele gespeciali seerde kwekerijen. Alle tuinen zijn op vrijdag en zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur geopend Som mige deelnemers zijn ook op andere dagen te bezoeken. Meer info: zeeuwse- tuin2daagse.nl ▲Terug naar de fifties tijdens Vlissingen Vintage, foto lisettevan peenen Joost van Setten, van de Harmonie Ons Ge noegen, vindt het heerlijk om mee te doen aan het slot concert van het Muziekfestival Middelburg. Hij en zijn vrouw stonden aan

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 44