Rondje in zomers Zeeland 0 Brassband Ss& 4 Festival Middelburg heeft internationale musici te gast. Zij wisselen ideeën uit en inspireren elkaar tot verrassende interpretaties. Die komen tot uiting tijdens het Muziekfestival Middelburg (MFM), van 24 juni tot en met 1 juli. Reeks zomerconcerten in het stadhuis van Tholen Excelsior bereidt zich voor op concours Deze week is voor de mu ziekliefhebber gewoon één feest", vindt Elly Max, bestuurslid van Stichting Kamermuziek Zeeland, die het festival organiseert. In een week tijd worden vijf klas sieke concerten gegeven, vooral in de Zeeuwse Concertzaal en De Doops gezinde Kerk. „De dagen vóór het fes tival bereiden de musici zich in de stad voor, samen met artistiek leider Ramon Jaffé. De musici hebben de repetities nodig. Ze kennen elkaar goed, maar ze komen uit alle hoeken van Europa en vormen geen vaste en sembles", vertelt Max. Zij volgt de concerten van MFM al vanaf de op richting. Max geniet van zowel 'nieuwe muziek' als bekend klassiek repertoire op het festival. „Kwalitatief goede klassieke concerten zijn van belang voor de samenleving en toen het be- concerten georganiseerd in Theater de Mythe. Voor mij fijn dat ik die dan vanuit mijn woonplaats kan regelen. Ik vind het geweldig dat alle concer ten goed bezocht worden. Dat laat zien dat er behoefte is aan muziek. Van muziek word je vrolijk, kijk maar naar kinderen, ze gaan dansen en be wegen als er muziek wordt gemaakt. Muziek is van alle tijden en wordt voor allerlei gelegenheden gebruikt van film tot grote feesten. Klassieke muziek vraagt misschien een beetje concentratie, maar laat je als luiste raar gewoon meenemen, luister en het zal je inspireren." Het Muziekfestival Middelburg is onderdeel van de 'juni festival- maand'. Vier festivals hebben de handen ineen geslagen en organi seerden samen evenementen onder dit thema: Zeeland Jazz, Stadsfeesten, VOL- koren en Ka mermuziek Middel burg. De organi saties stuur mi) in 2011 vroeg om lid te worden, heb ik niet geaarzeld. Ik woon in Goes en daar worden in de winter enkele PROt 5 REDENEN OM UIT TE GAAN Kamermuziek donderdag 22 juni 2017 PZ Muziek maak je samen Jeanette Vergouwen Ramon Jaffe is cel list en de artistiek leider van het Muziekfestival Mid delburg. FOTO FRANK JERKE Za 24 juni: Plein 1940, Open Air, met muziek van de 16de eeuw t/m Piazzolla, 15.00 u. Ma 26 juni: Doops gezinde kerk, Hom mage aan Erwin Schulhoff, 20.00 u. Di 27 juni: Doops gezinde kerk, barok en modern met o.a. Rameau, Vivaldi, Handel, Hirose, Brege, 20.00 u. Do 29 juni: Doops gezinde kerk, Soirée Frangaise met Saint-Saëns, Fauré, Debussy en Massenet, 20.00 u. Za 01 juli: Zeeuwse Concertzaal, Clas sic, Rock&Jazz met Mahler, Mozart, Schulhoff en Gulda, 20.00 u. Zomerse temperaturen vragen om zomerse activiteiten. En daarmee kun je alle kanten op. Van een rondje langs bijzondere tuinen tot heleboel rondjes op een solex of tweewieler in Over- zande. Of een rondje langs gara ges en kraampjes in Goes. Con certen zijn er ook volop. De Stichting Anthonie Kelder mans houdt een reeks kamer muziekconcerten in het stad huis in Tholen. De instrumenten die bespeeld worden zijn bij zondere, authentieke exempla ren. Een tweede troef is de akoestiek in zowel de hal als de oude raadzaal van het gotische gebouw. Sinds 2003 worden in de zo merperiode stadhuisconcerten gegeven. Er wordt gespeeld op historische klavecimbels, zoals het 16 voets klavecimbel (1625, foto), een secrétaire-orgel en een Feurich vleugel (uit 1908). De reeks loopt van 24 juni t/m 26 augustus. Elke zaterdag is er een concert van half vier tot vijf uur. Daarna is de stadstuin de beiaardbespeling door stadsbeiaardier Gerard de Waardt of gastbeiaardiers te besluisteren. De reeks begint zaterdag met de opening van tentoon stelling Architectuur om 14.00 uur. Vanaf 15.30 uur verzorgen Elise Besemer (viool), Shih- Hsien Tsai (altviool) en Boris Nedialkov (violoncello) het con cert Het klassieke strijktrio. Info: keldermansconcerten.nl Brassband Excelsior geeft zondag zijn jaarlijkse concert in de jachtha ven van De Ambachtsvrouwe in Kloetinge. Het concert is een opwar mer voor de deelname aan het We reld Muziek Concours in Kerkrade. Daarom speelt de band zondag onder meer het verplichte werk Dances and Arias van Ed ward Gregson. s Zondag, De llaï Ambachts vrouwe, Kloe tinge, 11.30 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 43