3 Actrices in de boksring Gezond zonder fratsen Aanstekelijke stem .PT 0 Boek Subtiele Knausgard 11 Serie Kookboek Muziek waarin de helikopter een drenkeling gaat redden. Mits er trouwens geen echt ongeval plaatsvindt. Dat is het voorbehoud dat ik altijd even moet maken. Bijna alle partners werken op pro-deo basis en moeten in nood be reikbaar en mobiel zijn. Logisch na tuurlijk." Al sinds oktober vorig jaar is Hans druk bezig om zo bijzonder moge lijke schepen naar Terneuzen te ha len. „Ik ben blij dat de Belgische ma rine dit jaar langskomt. Het is ko mend weekend ook Sail Den Helder, waardoor de Nederlandse marine niet bij ons aanwezig kan zijn. De Belgische marine komt met het schip de Pollux, een prachtschip van bijna 55 meter lang. Voor dit schip leggen we een extra ponton aan. Daar begin nen we al vijf dagen van tevoren mee. Het mooiste Nee, mijn vrouw ziet me niet veel deze dagen. Maar goed, ik wil dat al les tot in de puntjes geregeld is. Daar kan ik soms echt van wakker liggen." 0'G3NE Tijdens de Havendagen is Van Leeu wen eigenlijk alleen op en rond het ponton te vinden. Van de rest van het programma krijgt hij maar weinig mee. „Geloof me, er is verder nog ge noeg te doen hoor. Zelf probeer ik zeker bij de viswedstrijd te gaan kij ken. Ook de roeiwedstrijden zijn ie der jaar een hoogtepunt. Het grote publiek komt voorname lijk op de twee feesttenten af. Dit jaar is 0'G3NE dé publiekstrekker. Die hebben we al gestrikt voor dat ze aan het Eurovisiesongfestival meededen. Dat was wel zo handig voor het bud get, haha. Persoonlijk vind ik het ook altijd mooi als er lokale acts komen optreden." Gevraagd naar zijn persoonlijke hoogtepunt in de 37 jaar, zoekt Hans van Leeuwen het niet in de grote eve nementen. „Ieder jaar komt er een gehandicapte jongen langs. Hij zit in een rolstoel en kan niet praten. Maar zijn ogen, die zeggen zoveel. Als hij terugkomt van een rondvaart over de Westerschelde, zie je zijn ogen echt glinsteren. Nou, dan krijg ik direct een brok in mijn keel hoor. Daar doe je het allemaal voor. Vorig jaar heb ik enorm genoten van het bezoek van de Furie. Dat is een schip van meer dan honderd jaar oud. We hebben toen alle 100-jarigen uit de gemeente Terneuzen op dit schip mee laten varen." ACTIVITEITEN Programma van alles blijft toch het varen donderdag 22 juni 2017 Zomer is het slotdeel van de reeks essays van Karl Ove Knausgard. Hij werd wereld wijd een fenomeen met de autobiografische roman reeks Mijn strijd. In de sei zoenenserie houdt hij het kleiner. Geen nietsontziend, meeslepend relaas, maar subtiele observaties en gedachten. Knausgards proza toont de schoonheid in de kleine dingen des levens. Hij vertelt onder meer over zijn jongste dochter. Verschenen bij De Geus. KARL OVE KNAUSGARD ZOMER Een nieuwe serie van de makers van Orange Is The New Black: GLOW, kort voor Gorgeous La- dies Of Wrestling. Die gaat over vrouwelijke worstelaars. Ruth Wilder is een actrice die maar niet aan de bak komt. Ze kan auditie doen voor een wor- stelcompetitie voor vrouwen. Samen met twaalf andere actrices en haar rivale Deb bie Eagan stap Ruth de ring in. Vanaf morgen op Netflix. Actrice Gwyneth Pal- trow en chef Jamie Oliver zijn grote fans. Dat leverde de website Thug Kitchen grote po pulariteit op. Er volgde al snel het kookboek Thug Kitchen, dat nu ook in een Neder landse vertaling is verschenen. Het staat vol gezonde, vegetarische recepten zon der pretenties, hypes en ander ingewik keld (en duur) gedoe. Verschenen bij Aerial Media. Jaren geleden gaf hij een prachtig concert op het Americana-festival Blue Highways in Vredenburg Utrecht. Singer-songwriter Slaid Cleaves zingt over het leven van de gemiddelde Amerikaan. Op zijn nieuwe album Ghost In The Car Radio klinkt niet louter optimisme door. Maar samen met het warme stemgeluid levert dat wel een fijne plaat op. Verschijnt morgen bij Candy House Media. MULTRATUG De sleepboten Multratug 29 en 30 tijdens een eerdere editie van de Havendagen. Vrijdag (selectie) 16.00 uur Start kermis 17.00 uur Opening Ha vendagen en bekend making Havenman/- vrouw 18.00-18.45 uur Vloot- schouw 19.30-21.00 uur Denick roeiwedstrijden 17.00-02.00 uur Optre den van o.a. Whatever!, Trafassi en Jeroen van den Boom Zaterdag (selectie) 10.00 uur Havenmarkt 12.00 uur Start rond vluchten helikopter, rondvaarten en bezichti ging schepen 13.00-15.00 uur Vis wedstrijd voor de jeugd 15.15-16.15 uur Rescue- demonstratie 21.00-02.00 uur Optre dens van o.a. Lawine boys, Wolter Kroes en 0'G3NE Zondag (selectie) 12.00 uur Start rond vluchten helikopter, rondvaarten en bezichti ging schepen 14.00-18.00 uur Optre dens van o.a. Stef Ekkel, Lange Frans en Koos Alberts —Hans van Leeuwen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 42