MIJN HOBBY 9 11 Van onder tot boven van links naar rechts. De hele gang van Rien de Waal uit Tholen is behangen met bierflesjes. En dat is nog maar een klein deel van zijn indrukwekkende verzameling. 1 Wanneer bent u met uw hobby be gonnen? „In 1981, toen ik een aantal biertjes cadeau kreeg van een buurman. Eén flesje heb ik opgedronken, dat vond ik niet zo lekker. Het andere heb ik in de kamer gezet, omdat ik het een mooi flesje vond. Ik heb er nu meer dan 2.000. Ik ver zamel ook andere spullen die met bier te maken hebben. Reclameborden, glazen, tapknoppen, bierviltjes..." „Alle flesjes die ik heb, staan zicht baar uitgestald op zelfgemaakte wandrekken. Het geeft sfeer aan onze wo ning. Niet alleen de bijzondere etiketten uit allerlei landen, maar ook door bijvoor beeld allerlei soorten van grote merken als Heineken en Grolsch. Sinds de kinderen uit huis zijn, heb ik boven een café met barretje gemaakt. Bijna overal staan flesjes, behalve in de slaapkamer." 3 Hoeveel tijd besteedt u eraan? „Dat is heel verschillend. Er zijn weken dat ik er bijna geen tijd aan besteed. En één keer per jaar stof ik alles af, daar ben ik dan wel een paar dagen mee bezig." „Niet zo veel hoor. Voor een speciaal exemplaar betaal je wel eens wat meer, maar 90 procent van de flesjes en an dere spullen krijg ik. Mensen die hier op vakantie zijn en mijn verzameling hebben gezien, komen zelfs een jaar later terug met nieuwe flesjes." 5Zit u bij een club? „Nee. Er zijn niet zo heel veel mensen met zo'n hobby. Voor zover ik weet, zijn er nu geen verzamelaars actief die meer flesjes hebben staan." 6 Hoe informeert u zich over uw hobby? „Via reclame lees ik wel eens over nieuwe biertjes. Op internet is ook veel te vinden." 7Wat vindt uw partner ervan? „'Een postzegelverzameling is makkelijker', zegt ze wel eens. Maar ze helpt ook wel mee, neemt bij het boodschappen doen soms iets mee." „We wonen hier aan een dijk, 's zo mers zitten we vaak voor de deur. Mensen die langslopen, mogen altijd even binnenkijken." Wat is uw topstuk? „Een mooie fles Christoffel bier uit 1998 met een schilderij van Brueghel." „Het gekke is dat ik helemaal niet zo van bier houd. Ik drink liever een wijn tje of een borrel. Sommige mensen vinden dat wel gek." „Zo lang ik ruimte over heb, kunnen er nog meer flesjes bij." DIVISION donderdag 22 juni 2017 GO Toch drink ik liever een wijntje' Joeri Wisse 2 Wat is er zo leuk aan uw hobby? 4Hoeveel geld geeft u eraan uit? 8 Met wie deelt u uw passie? Verklaren mensen u wel eens voor gek? I Bent u van plan om uw verzame- I ling nog uit te breiden? Rien de Waal met zijn topstuk, in zijn zelfgemaakte cafeetje op de bovenverdieping, fotoantonyverolme

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 39