Provincie loopt achter op plan windenergie Zeeland op plaats 1 als kampeerprovincie Hotelovernachting voor 2 personen ll 8 Eerste Yoga Health Event Zeeland tijdens Intern Ondanks de warmte kwamen honderden yogalief hebbers gisteren naar het Abdijplein in Middelburg, waar International Yoga Day groots werd gevierd. PC Dat concludeert de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO). De bouw van windmo lens op land speelt een belangrijke rol in de omschakeling van fos siele naar duurzame energie. In het Energieakkoord is afgespro ken dat er in 2020 voor 6.000 me gawatt aan windmolens op land moet staan. Daarmee kunnen vier miljoen huishoudens van elektri citeit worden voorzien. Zeeland staat aan de lat voor 570,5 megawatt. De RVO stelt in een tussenrapport vast dat eind vorig jaar 354,5 megawatt aan windenergie werd opgewekt. Dat is 62 procent van de doelstelling. De komende tweeënhalf jaar komt daar nog eens 171,6 mega watt bij. De RVO schat in dat voor Zee land 526 megawatt in 2020 haal baar is en dat 46 megawatt waar schijnlijk niet tijdig wordt ge haald. Desondanks concludeert de RVO dat Zeeland het relatief nog goed doet. Veel provincies lo pen verder achter. Er zijn twee redenen waarom Zeeland de afspraken waarschijn lijk niet haalt. Delta Park Neeltje Jans strijdt al jaren tegen de komst van Windpark Bouwdokken, met negen turbines van 162,5 meter hoog. Onlangs stelde de recht bank in Utrecht het park opnieuw in het ongelijk. Volgens de rechter is niet aangetoond dat Delta Park Neeltje Jans grote hinder en schade zal ondervinden van de windmolens naast het terrein. Maar in januari bepaalde de Haagse kantonrechter dat de Staat de grond voor twee turbines niet in gebruik mag geven. Er loopt nog een beroepszaak; die dient la ter dit jaar. Radarstation Het tweede knelpunt is de bouw van een nieuw radarstation. Om dat planning en locatie daarvan onduidelijk zijn, lopen windpro- jecten bij Neeltje Jans Buitenha ven (16 MW) en Mattenhaven (30 MW) vertraging op. VLISSINGEN Nergens in Neder land werd vorig jaar zoveel ge kampeerd als in Zeeland. In totaal telden de Zeeuwse campings 3,8 miljoen overnachtingen van toe risten in een tent, caravan of cam per. De campinghouders in Zeeland hebben een ruime voorsprong op hun collega's in Noord-Holland (3,1 miljoen overnachtingen) en Gelderland (3,0 miljoen). Neder landers waren in Zeeland goed voor 2,2 miljoen overnachtingen. Alleen Gelderland noteerde meer overnachtingen door binnen landse gasten (2,7 miljoen). Die provincie trek echter in vergelij king met Zeeland weinig buiten landse campinggasten (260.000 overnachtingen). Zeeland was voor de buitenlandse kampeer ders absoluut favoriet met ruim 1,6 miljoen overnachtingen, ge volgd door Noord-Holland (1,1 miljoen). Groningen is als provincie ove rigens het minst in trek bij kam peerders. Die provincie noteerde in totaal 282.000 overnachtingen. „We zijn hier met zijn allen op deze prachtige plek in Middelburg, on der de bomen van het Abdijplein", zegt yogadocente Myrna van Ke- menade, waarna ze even een stilte laat vallen. Rustig vervolgt ze: „Bo men hebben diepe wortels en grote takken. Net als wij. Voel je één met de natuur, met dit plein en laat de takken groeien." Zo'n 200 mensen - mannen, vrouwen, jongeren en ouderen - balancerend op één been, spreiden hun armen hoog in de lucht. Organisatrice Karin Vrolijk uit Goes kijkt tevreden toe. Samen met haar partner Jim Orie heeft ze voor het eerst het Yoga Health Event Zeeland georganiseerd bij de Abdij in hartje Middelburg. Be doeld om International Yoga Day, op de langste dag van het jaar, groots te vieren. „We hebben dit eerder al gezien in steden als Brus sel en Berlijn en het leek ons leuk om zo'n groot evenement ook naar Zeeland te brengen", vertelt ze. Vrolijk en Orie hebben geen ei gen yogaschool en zijn ook geen yo gadocent. „We vinden yoga een mooie levenswijze en willen dat graag met zoveel mogelijk mensen delen", zegt Vrolijk. Daarom heb- Vanaf per nacht Inclusief ontbijt in een hotel van NH Hotel Group naar keuze PtJ Ga naar pzc.nl/nhverblijf riH nfioiü donderdag 22 juni 2017 Zeeland redt het waarschijnlijk niet om in 2020 de afgespro ken hoeveelheid windenergie op te wekken. Dat neemt niet weg dat Zeeland, vergeleken met andere provincies, op de goede weg is. Jeffrey Kutterink Den Haag Massale zonnegr Het gratis yoga-evenement werd geopend met een megasessie onder leiding van yogadocent Myrna Elodie Kint Middelburg 1 Zin om er even Lekker tussenuit te gaan? Kies dan voor de comfort voucher waarmee u kunt overnachten in o.a. Utrecht, Den Haag en Brugge inclusief uitgebreid ontbijt. U kunt ook gaan voor de premium voucher, waarmee u kunt verblijven in een selectie van hotels op absoLute toplocaties, zoals midden in het centrum van Amsterdam, Brussel en Londen en waarbij ook nog eens een heerlijke fles cava is inbegrepen. HOTELS nH COLLECTION

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 36