Zorgboerderij Hof Welgelegen wil kwekerij Arduin overnemen Onbekende riolen onder binnenstad 6 Aanpak veiligheid en bereikbaarheid Op de Vrije School Zeeland zitten kinderen uit heel Zeeland. Die ko men met taxi's maar worden ook door ouders gebracht. Daarom is het 's ochtends en 's middags altijd druk met auto's. De ingang van de school zit in de Willem Arondeusstraat en daar zijn ook parkeervakken. De straat loopt echter dood en er zijn te wei nig parkeerplaatsen. Daarom staan er vaak auto's dubbel geparkeerd. Dat betekent dat bewoners er niet in of uit kunnen. Omdat via deze straat ook middelbare scholieren naar de CSW in Klarenbeek fiet sen, is het er regelmatig gevaarlijk. Door onoverzichtelijke situaties zijn zelfs ongelukken gebeurd. Na meerdere gesprekken hebben ge meente, school en omwonenden nu een oplossing gevonden. Kiss and ride De gemeente zorgt voor elf extra parkeerplaatsen waar gestopt kan worden om kinderen uit te laten stappen (kiss and ride). Die komen naast de school aan de Brigdamse- weg. Daar komt ook een veiligere oversteekplaats met een wegver smalling, een snelheidsremmend plateau en een ruim stopverbod. De school moet dan wel zelf de ingang van het schoolplein ver plaatsen van de Arondeusstraat naar de Brigdamseweg en een deel van de fietsenstalling weghalen. Door meer parkeerplaatsen en ver plaatsing van de ingang wordt het rustiger in de Arondeusstraat. Dat vermindert de overlast voor om wonenden. Om kinderen te helpen bij het oversteken en in- en uitstappen, moet de Vrije School Zeeland ver- keersbrigadiers inzetten. Die ne men de kinderen over van de ou ders die stoppen op de kiss-and- rideplaatsen. Wijzen Alleen als de gemeente en de school allebei maatregelen nemen, kan deze aanpak slagen, benadrukt het college van B en W. De school moet de ouders er dan ook op blij ven wijzen dat ze zich moeten houden aan de nieuwe afspraken over brengen en halen, vinden B en W. De gemeente is verantwoordelijk voor de goede huisvesting van scholen. Een definitieve oplossing voor de veiligheid en bereikbaar heid van de Vrije School Zeeland kan volgens het college alleen ge vonden door een verplaatsing van de school naar een ander gebouw in de stad. Dat is nu niet aan de orde, maar dat zal wel onderzocht worden. Eigenaar Ard van de Kreeke van 't HofWelgelegen heeft dat bekendge maakt in een nieuwsbrief aan zijn klanten. De winkel op 't Hof is geslo ten, omdat die volgens hem te klein was om rendabel te zijn. De ruimte van de winkel is verbouwd tot bar en ontvangstruimte voor de culinaire aanschuifdiners, feestjes en andere activiteiten. 't Hof Welgelegen zit aan de Noordweg bij Sint Laurens. Van de Kreeke was al enige tijd op zoek naar een ander pand in Middelburg om een nieuwe grotere winkel te begin nen. Enkele weken geleden kwam hij in contact met Arduin. De zorg instelling voor gehandicapten moet bezuinigen en stoot meerdere loca ties af. Ook kwekerij Overwater aan de Langevielesingel stond ter dis cussie. Van de Kreeke wil die over nemen, en wil in de kassen planten, kruiden en groenten kweken en in de winkel biologische producten verkopen. De winkel gaat zes dagen per week open en moet een com plete biologische winkel worden. De cliënten van Arduin kunnen op Overwater blijven werken en gaan op de boerderij aan de slag met de teelt van groenten, 't HofWelge legen werkt al met zorgcliënten, mensen via de sociale werkvoorzie ning en heeft leer-werkbanen en heeft een team mensen dat de zorg cliënten kan begeleiden. De onderzoekers stuitten op riolen waarvan de gemeente niet eens het bestaan wist. Maar ook op riolen die op een andere plaats liggen of gro ter of kleiner zijn dan op de archief kaarten staat. Daarnaast waren er ook gedeeltelijk ingestort of ernstig vervuild, zo blijkt uit een memo van het dagelijks bestuur van de ge meente. Onder de binnenstad ligt een ki lometerslang gangenstelsel. Dit voorjaar liet het college de oude ri olen inspecteren om te weten te ko men hoe de kwaliteit is. Een deel van het stelsel verkeert in een prima staat, blijkt na die controle. Een deel van het rioolstelsel is in prima staat, een ander deel is zeer slecht Maar een ander deel is slecht tot zeer slecht. Zo slecht, dat er soms direct gerepareerd moest worden. Andere herstelwerken kunnen vol gens het college wel even wachten. Maar moeten wel binnen enkele ja ren worden uitgevoerd. Tijdens de inspectie bleek ook dat het riool niet eenvormig is. Het gaat van gangen van 0,20 bij 0,30 meter tot 1,75 bij 3 meter en is rond, recht hoekig of eivormig. Bij de aanleg is hout gebruikt, natuursteen of ge glazuurde tegels. Ook blijkt dat er leven is in het riool. De inspecteurs troffen rattenkolonies aan en vleer muizen. En zeldzame vondsten, onder meer oud glas en potten en scherven. Medewerkers van de ar cheologische dienst onderzoeken hoe bijzonder die vondsten zijn en uit welke eeuw ze komen. Het onderzoek kostte 277 mille. Bij de start ging het college nog uit van maximaal 145.000 euro zodat het college extra geld beschikbaar moest stellen. IN DE REGIO Kinderfeest bij Leger des Heils Buurtbar becue Tuinen open MIJN DORP, MIJN STAD donderdag 22 juni 2017 WA Kinderen veiliger naar Vrije School De onveiligheid voor kinderen van de Vrije School Zeeland in Middelburg tijdens het brengen en halen is snel voorbij. De ge meente, de school en buurtbe woners zijn het samen eens ge worden over een oplossing. Die maakt ook een einde aan de overlast door dubbel gepar keerde auto's die de straat af sluiten. Maurits Sep Middelburg De biologische zorgboerderij 't Hof Welgelegen wil de kwekerij Overwater overnemen van Ar duin. De cliënten van Arduin kun nen daar blijven werken, 't Hof Welgelegen opent in de kwekerij ook een nieuwe boerderijwinkel. Maurits Sep Middelburg Tijdens de inspectie van het riool onder de binnenstad van Middelburg stuitten onderzoe kers op rattenkolonies, onbe kende gangen en vervuiling. Emile Calon Middelburg MIDDELBURG Het Leger des Heils Middelburg houdt morgen een kinder feest voor kinderen tussen de zes en twaalf jaar. Op het programma staat onder andere zin gen, muziek maken, bijbelverhaal, knut selen, spelen en wat eten en drin ken. Het feest be gint om 17.00 uur en zal om 19.00 af gesloten worden door gezamenlijk te eten. Opgeven kan via korps.walche- ren@legerdes- heils.nl of via tel. 0118-615247. MIDDELBURG Resto Van Harte Middelburg ver zorgt morgen een grote buurtbarbe cue bij wijkcentrum Palet in de Johan van Reigersberg straat 2 in Middel burg. Er is ook live muziek van Neder landstalige zanger Edwin Kaljouw, onder andere be kend van de hit 'Zorg dat je happy wordt'. De barbecue is van 17.30 tot 20.00 uur. Aanmelden als vrij williger kan bij Mar- cella de Vlieger: m.devlieger@resto- vanharte.nl. Reser veren kan via resto- vanharte.nl. SEROOSKERKE In het kader van de Zeeuwse Tuin 2- daagse zijn in de gehele provincie Zeeland tuinen ge opend op vrijdag 23 en zaterdag 24 juni. De deelne mende tuinen zijn zeer gevarieerd, van groot tot klein en van cottage tot landschapstuin. Meer informatie is te vinden op zeeuwsetuin2daag se.nl. OOST-SOUBURG Gedeputeerde Harry van der Maas heeft gisteren aan Ron Veen en Ton van Nunen (rechts) een ROVZ-pluim uitgereikt. Ze zijn verkeersbrigadiers in Oost- Souburg. De uitreiking vond plaats op basisschool Burcht Rietheim. De ROVZ-pluim wordt uitgereikt aan personen of organisaties die op het gebied van de verkeersveiligheid in Zeeland iets extra's doen. De betrokken brigadiers zetten zich dagelijks vrijwillig in voor een veilige school-thuisroute voor kinderen van basisschool De Burcht Rietheim. FOTO RUBEN OREEL AAGTEKERKE Gymzaal, Agatha- straat, 09.15-10.15 uur - Bewegen voor 55+; 17.30-18.30 uur - Pilates BIGGEKERKE 't Klokuus, Kerk plein, 09.30-12.00 uur - Inloopochtend met koffie of thee en mogelijkheid boeken te lenen DOMBURG Schuttershof, 13.30- 17.00 uur - Soos voor senioren met o.a. biljarten, kaar ten en sjoelen GRIJPSKERKE Dorpshuis, 09.30- 11.30 uur - Hand- werkclub; Kapel van St Maarten, Mei- nersweg 1,13.00- 17.30 uur - Exposi ties van pentekenin gen, 3D kantklos sen en handgewe- ven materiaal MELISKERKE Dorpshuis 'Ons huis', 09.30-11.30 uur - Koersbal MIDDELBURG Plein 40,10.00- 16.00 uur - Bro- cante markt; 't Zwin I,10.00-12.30 uur- Gratis inloopspree kuur Budgetcoach Zeeland; Balie Zeeuws Museum, II.15 uur - Start rondleiding door het Abdijcomplex; Koorkerk, Onder den Toren 5,15.00 uur - Miniconcert; Filmzaal Provincie huis, 15.30 uur - Le zing mr. Arthur Doc- ters van Leeuwen over integriteit; Markt, 19.45 uur - Ghostwalk door Si nister Zeeland OOSTKAPELLE Kantine Voetbalver eniging, Magnolia laan 33,13.30 uur - A.V.O. Sportdorp wandeltocht over afstanden van 5 tot 10 km; Vanaf 18.00 uur - Avondvier daagse; Parkeerter rein Domburgse- weg, 20.00 uur - intocht avondvier daagse met Brass band Crescendo VLISSINGEN Hoofdkantoor Damen, overdag - Fototentoonstelling 'Veteranen ingezet in Dienst van de Vrede'; ZOUTELANDE Minicamping De Visser, 10.00 uur- Wandelende work shop fotografie ROVZ-PLUIM

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 34