II Vlaanderen zet in op trajectcontroles Kinderen van De Burcht-Rietheim naar Den Haag 5 Gezochte man aangehouden Auto kantelt bij botsing Wietlucht leidt naar kwekerij Zes leerlingen van basisschool De Burcht-Rietheim in Oost-Souburg mogen zaterdag op de landelijke Veteranendag in Den Haag een onderscheiding aanreiken. We kunnen ze bedanken dat ze hebben gevochten voor het land 112 NIEUWS e zijn heel erg zenuw achtig, maar ze glun deren tegelijkertijd .van oor tot oor. Luuk, I Wouter, Fenna, Dani- que, Sarah en Scott reiken zaterdag tijdens de landelijke Veteranendag medailles aan voor veteranen die op missie zijn geweest. Het is een officieel gebeuren: de leerlingen moeten keurig in de rij staan en op het juiste moment gaan lopen. Da- nique Weijermans (tl) moet extra opletten. Zij moet als eerste in be weging komen. „Want ik ben de kleinste." Wat een veteraan is, wisten de meeste groep 8-leerlingen niet. Een oude meneer, dachten ze. Tot Jan Steenbakker (55) uit Bigge- kerke zijn verhaal kwam vertellen in de klas. De oorlogsveteraan werd in 1981 uitgezonden naar Li banon. „Hij vertelde ons over vrede en vrijheid", zegt Sarah Louws (12). „Hij vertelde dat je pas weet wat het betekent om vrij te zijn als je niet in vrijheid hebt ge leefd." De ervaringen van Steen bakker maakten indruk. „Hij zei dat er kinderen van onze leeftijd met geweren rondliepen", zegt Wouter Baas (11). De leerlingen maakten na de les een veteranenkrant, waarin ze be schreven wat hun is bijgebleven van de les. Dat deden ze zo goed, dat Steenbakker ze uitnodigde om de onderscheiding uit te reiken. De veteraan geeft sinds 2011 gastlessen op scholen. „Toen ik dat jaar bij de Nationale Dodenherdenking op de Dam in Amsterdam was, besefte ik dat de generatie mensen die de Tweede Wereldoorlog hebben meegemaakt ons gaat ontvallen. Ik dacht: wie gaat de kinderen dan vertellen wat oorlog is?" De leerlingen vinden het 'heel bijzonder' en 'speciaal' dat ze naar Den Haag mogen. Fenna Mulder (13): „We kunnen ze bedanken dat ze hebben gevochten voor het land." Sarah: „En de koning is er ook. Ik hoop dat we met hem op de foto mogen." Vlaams minister Ben Weyts heeft de handschoen opgepakt. Wegen waar relatief veel ver keersslachtoffers vallen, zijn uit gekozen. „In Vlaanderen bestaat nog altijd geen verkeersveilig - heidscultuur. We hebben blijk baar een harde hand nodig om ons aan de regels te houden", stelt Weyts in een verklaring. In totaal 75 kilometer aan we gen die onder het Vlaams gewest vallen, wordt dit jaar nog uitge rust met camera's die bij het be gin en het einde van een tracé meten of er gemiddeld te hard gereden is. Wie een te hoge ge middelde snelheid aanhoudt, wordt automatisch op de bon ge slingerd. Vijf trajecten waar permanent toezicht komt, liggen vrij dicht bij Zeeuws-Vlaanderen. Het gaat om de R4 Zelzate-Gent bij Wip- pelgem en Ertvelde (3,5 kilome ter), de N458 langs het Kanaal Gent-Terneuzen bij Langer- brugge (2,3 kilometer), de N449 Wachtebeke-Zaffelare (5,8 kilo meter), de N434 bij Eeklo (6,3 ki lometer) en de Plezantstraat bij Sint-Niklaas (1,6 kilometer). Het Vlaams gewest kan nu doorpakken, omdat het sinds dit jaar voor de financiering van tra jectcontroles niet meer afhanke lijk is van lokale besturen en po- litiezones. donderdag 22 juni 2017 MIDDELBURG Het arresta tieteam van de politie is gisterochtend rond negen uur een loods op het indu strieterrein Arnestein in Middelburg binnengevallen. Daar zou iemand zich schuilhouden die gezocht werd omdat hij de Wet Wa pens en Munitie heeft over treden. De 38-jarige man uit Goes werd inderdaad in het pand aangetroffen. Hij is aange houden en overgebracht naar een politiecel in To- rentijd in Middelburg. NIEUWDORP Twee auto's zijn gisterochtend in Nieuwdorp op elkaar ge botst. Daarbij raakte nie mand gewond. Eén van de twee betrokken voertuigen, een auto met aanhangwa gen, belandde door de klap op zijn zijkant. Het ongeluk gebeurde iets voor 08.00 uur op de krui sing van de Frankrijkweg met de afrit van de Bern- hardweg-West. De botsing werd vermoedelijk veroor zaakt doordat één van de bestuurders een voor- rangsfout heeft gemaakt. Een ambulance en twee politie-eenheden waren ter plaatse. Een berger heeft beide voertuigen wegge haald. SLUIS Twee mannen uit Sluis en Oostburg zijn dins dagavond aangehouden voor het kweken van wiet. De politie betrapte het duo op heterdaad tijdens het oogsten van henneptoppen in een woning aan de Zuid- dijkstraat in Sluis. Agenten waren 's avonds op weg naar een melding toen ze in de Zuiddijkstraat een sterke wietlucht roken. Ze troffen in twee tuinen wiet- planten aan. De politie belde aan bij één van de woningen. In de woning trof de politie inderdaad een hennepkwekerij aan. In totaal is 500 gram aan henneptoppen in beslag genomen. De twee mannen zitten nog vast en werden gisteren gehoord. Zes Zeeuwse leerlingen bedanken veteranen Cornelleke Blok A Groep 8-leerlingen Scott Booms, Luuk Hamelink, Wouter Baas, Fenna Mulder, Danique Weijermans en Sarah Louws (vlnr.) van basisschool De Burcht-Rietheim in Oost-Souburg reiken zaterdag medailles aan tijdens de landelijke veteranendag in Den Haag. foto lex de meester - Fenna Mulder, leerlinge Voor hardrijders wordt het op passen geblazen op Vlaamse gewestwegen. Twintig nieuwe trajectcontroles worden dit jaar ingevoerd, onder meer in de richting van Gent. Harmen van der Werf Terneuzen KIDS LIVING WOMEN MEN DOMBURG GOES RENESSE MIDDELBURG TERNEUZEN ZOUTELANDE ETTEN-LEUR KAMPERLAND SLUIS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 33