Provincie houdt open huis, zelfs bij zwaarbewaakt Thermphos c? 3 BOGERS#HERENMODE Wij Vlissingers kennen de gevaren, maar de toeristen niet. Die hebben geen idee Kijk voor het laatste nieuws ook op pzc.nl ten. Vandaag (woensdag, red.) was er wel toezicht, zij het minimaal, met één strandwacht." „Niemand neemt verantwoorde lijkheid", moppert Vlissinger Mi- chiel Fondse. „Met veiligheid moet je niet sjoemelen." „Mensen zijn in het weekend dus meer waard dan door de week", foetert een andere badgast. Marijke de Pagter knikt. Neem hét gevaar van het Vlissingse strand: vloedgolven, veroorzaakt door te snel varende zeeschepen. Strandwachten waarschuwen bad gasten als gevaar dreigt. De Pagter: „Maar wie doet dat als zij er niet zijn? Wij Vlissingers kennen de ge varen, maar de toeristen niet. Die hebben geen idee." Mary Collins komt uit Ierland en is zo'n toerist. Ze is met haar man en drie kinderen op vakantie in Vlissingen. „Met het oog op de kin deren vind ik het geen fijn idee dat er geen lifeguard is." Anderzijds is ook weer niet zo verrast door het weinige toezicht. Het gezin woont aan de Ierse westkust. „Ook bij ons is alleen in het weekend een strand wacht." Met het oog op de kinderen vind ik het geen fijn idee dat er geen lifeguard is NOODSTOP Het dagelijks provinciebestuur en veel Statenleden zijn een groot deel van de zaterdag te vinden op het Abdijplein. Daar staan tal van activiteiten gepland. Het hoogte punt is een grote picknick van 12.00 tot 14.00 uur, waarbij ieder een mag aanschuiven. Wie mee doet moet wel eten en drinken meenemen of aanschaffen bij de aanwezige foodtruck. Tijdens de picknick is er een meet greet met bekende Zeeuwen en de Zeeuwse pers. Concerten Tijdens de picknick treedt de Jeugdtheaterschool Zeeland op en ervoor en erna (tussen 10.00 en 16.00 uur) worden er concerten ge geven door de Louisiana Rhythm Boys, Koor A58, de Zeeuwse sin ger-songwriters Femke Bun, Django Boegheim en Jamie Ver- steegh en de band The Brightt, de winnaar van de Zeeuwse belofte. De hele dag zijn er rondleidin gen door de abdij en 's morgens (vanaf 10.00 uur) is er in de Staten zaal een jongerendebat onder lei ding van Frits Bloemberg (VARA). Het open huis blijft niet beperkt tot Middelburg. De pro vincie wil, met het waterschap en een aantal gemeenten, laten zien wat zij doet om Zeeland 'mooi, aantrekkelijk, leefbaar en veilig te houden'. Het opmerkelijkst is een excursie naar het zwaarbewaakte Thermphosterrein bij Nieuwdorp. Zowel 's morgens als 's middags kan daar een groep van twintig Zeeuwen naartoe. Ook zijn kijkjes mogelijk bij Waterdunen, de slui zen van Terneuzen, de Vlissingse kazematten, historisch Goes en de stadswallen van Sluis. ~2z.o\Ht)a.p 2-5" juM tC^>0(pQr0 Kc)^> 4ZOO - 4WO utiir donderdag 22 juni 2017 in weekend meer waard A Marijke de Pagter uit Vlissingen met haar kleindochter Esmay Poppe. FOTO'S RUBEN OREEL -Mary Collins -Marijke de Pagter VLISSINGEN „Dat gaat niet goed was mijn eerste gedachte toen ik die twee rubberbootjes zag." Ton Breijer woont in een appartement aan de Vlissingse boulevard met vrij uitzicht over de Westerschelde. Hij zag dinsdag aan het begin van de avond hoe twee mannen uit Limburg een paar angstige mi nuten doormaakten op het water. „We waren net terug van het strand. Ik zag twee rubberbootjes ver van het strand, voorbij de boeien van de vaar geul. Ze dreven naar links, met de vloed- stroom mee. Van rechts kwam een klein schip, van links een groter containerschip. Door de verrekijker zag ik dat ze met hun handen peddelden om weg te komen. Het grote schip stopte en de andere week uit." Ze kwamen uiteindelijk in een gunstige stro ming terecht die hun weer in de richting van het strand stuurde. De aangestormde politie- boot hoefde het alleen nog de laatste meters te begeleiden. Even later lagen die mannen in hun bootje weer rus tig te genieten van de avondzon. Op het droge dit maal. De Ierse toeristen Mary en Ken Collins met hun kinderen Ciara, Emma en Adam. i Twee rubberbootjes in de vaargeul, foto ton breijer De provincie houdt op 8 juli open huis. Niet alleen in en om de Middelburgse abdij, maar in alle hoeken van Zeeland. Voor een klein clubje mensen is het zelfs mogelijk een kijkje te nemen bij de voormalige fos- forfabriek Thermphos. Ernst Jan Rozendaal Middelburg Aanmelden via: zeeland.nl GROOTS IN TRENDY MANNENMODE Molenstraat 5 4701 JK Roosendaal t 0165-537889 www.boqersherenmode.nl OO

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 31