Zeldzaamheid dat hele serie dagen in juni valt Boeren passen zich aan klimaat aan Massaal op de yogamat ïflaïf SïM Terwijl de thermometer in het noorden van het land de afgelopen dagen nauwelijks meer dan twintig graden aangaf, heeft Zeeland inmiddels zijn regionale hittegolf te pakken. Het kwik tikte in Westdorpe net geen 33 graden aan. donderdag 22 juni 2017 pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl Honderden yogaliefhebbers vieren Internationaal Yoga Day op het abdijplein. ZEELAND 8 Zeeuwse boeren praten over extremer weer tijdens open dag in Colijnsplaat ZEELAND 10 De Wemeldingse jeugd kan kiezen bij warm weer. Lek ker zwemmen in de Ooster- schelde of, zoals deze jon geren, duiken in de sluizen. Het is dan natuurlijk wel even opletten als er een boot aankomt, maar de kick van het springen is onbe taalbaar. FOTOMARCELLEDAVIDSE Ab van der Sluis Vlissingen Zeeland heeft de eerste hittegolf van het jaar te pakken. Gisteren wees de thermometer om vijf uur 's middags in Westdorpe 32,9 gra den aan. Voor een (regionale) hit tegolf moet de temperatuur vijf dagen op een rij boven de 25 gra den worden en daarbij moet het minstens drie dagen tropisch warm zijn met 30 graden of meer. Dat een (regionale) hittegolf ge heel in juni valt komt niet vaak voor. De laatste keer was meer dan tien jaar geleden, in 2006. Weer station Maastricht heeft sinds het begin van de metingen in 1906 slechts elf hittegolven gehad. In het huidige klimaat komt een re gionale hittegolf in juni slechts eens per tien jaar voor. Sinds afgelopen weekend heeft vooral het zuiden te maken met warm en tropisch zomerweer. Za terdag kwam het in Westdorpe voor het eerst tot een zomerse dag Natuurbranden ontstaan meestal omdat mensen onvoorzichtig zijn - Veiligheidsregio met 25,9 graden. Zondag volgde een tweede, zomerse dag. De afge lopen dagen was het tropisch met temperaturen. Vandaag verwach ten de weerbureau's Weeronline en Weerplaza ook een tropische dag met temperaturen boven de dertig graden in (delen van) Zee land. Volgens Weerplaza sneuvelen er vandaag weerrecords. In Limburg kan de temperatuur oplopen tot 35 of 36 graden. Code rood Door het aanhoudende warme en droge weer is gisteren in Zeeland code rood afgegeven. Dat betekent dat plaatselijk een zeer grote kans is op natuurbranden. Het komt niet vaak voor dat deze waarschu wing wordt afgegeven. Bij code rood kan de weersituatie voor zo veel schade, letsel en overlast zor gen dat het 'maatschappij-ont wrichtend' kan zijn. Dit kan heel lokaal zijn. Code rood wordt op zijn vroegst twaalf uur afgegeven voordat het weerfenomeen zich voordoet. In Zeeland zijn er veel natuurge bieden met bos en gras. Een brandje in het bos of in de duinen kan al snel uit de hand lopen, schrijft de Veiligheidsregio Zee land. Ook in Noord-Brabant is code rood afgekondigd. „De meeste natuurbranden ont staan omdat mensen onvoorzich tig zijn met vuurkorven, barbe cues of het weggooien van een si garet. Soms worden branden aan gestoken. Maar ook door de natuur zelf kan brand ontstaan, bijvoor beeld door een blikseminslag", al dus de Veiligheidsregio. Temperatuur deze week; Zaterdag 17 juni 25,9° Zondag 18 juni 28,3° Maandag 19 juni 32° Dinsdag 20 juni 30,6° Woensdag 21 juni 32,9° Donderdag 22 juni 31° raarverwacnalg It In de plomp Zeeland heeft nu een hittegolf!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 29