Belastingrel kan Ronaldo ook al niet stuiten Persie is geen Kuyt 23 NK tijdrijden Van Vleuten klopt nu ook wereldtoppers VROUWEN zijn derde tijdrittitel, na vorig jaar en 2014. Nog altijd eentje minder dan Clement, die al vier keer de be ste was. Maar die is duidelijk: on danks de grote groep goede tijdrij- ders in dit land leven we inmiddels in het tijdperk Dumoulin. „Ik ver- Ik ben blij dat ik in het begin van mijn carrière niet tegen Dumoulin fietste lies van de winnaar van de Giro. Wat moet ik nog meer zeggen? Je hebt in Nederland gewoon de pech dat je het nationaal kampioenschap rijdt met de beste tijdrijder van de wereld. Dan moet je niet klagen, dan moetje gewoon heel trots kun nen zijn op zilver." Clement koestert zijn titels. „Ik ben gewoon heel blij dat ik in het begin van mijn carrière nog niet te gen Dumoulin fietste en daardoor een paar keer kampioen kon wor den. Dat ik in ieder geval aan het eind van mijn loopbaan niet de frustratie heb dat ik die trui nooit heb gehad." Maar zelfs in het tijdperk Du moulin krijgt de favoriet het niet cadeau. In Clement, Van Emden en de gisteren afwezige Wilco Kelder man heeft hij geduchte concurren ten. Dat is een feit. We zijn ge woon wereldtop. Ik moet in top vorm zijn om Nederlands kampi oen te worden." De vraag is: maakt dat een titel extra mooi? Aan de ene kant wel, vindt Dumoulin. „Dan is die titel echt wat waard." Daarna krult er een lach op zijn bezwete gezicht. „Aan de andere kant had ik het ook niet zo erg gevonden om 'm even op te halen hier. Maar dat zit er niet in. Ik moet mentaal en fysiek echt scherp zijn. En dan kan het lukken. Ik ben heel blij dat het vandaag is gelukt." Hij wil toch bij Real Madrid blij ven, volgens het meest recente nieuws althans. Een steunbetui ging van de Madrileense voorzit ter Florentino Pérez in reactie op zijn belastingrel zou Cristiano Ro naldo zo goed hebben gedaan, dat de Portugees een vertrek uit zijn hoofd heeft gezet. Tijdens de Confederations Cup speelt Ronaldo (32) ondertussen zijn wedstrijden zoals hij dat altijd doet. Terwijl de meeste wereld toppers langs brede stranden van dure vakanties genieten, scoorde de aanvaller gisteren in en tegen Rusland zijn eerste doelpunt van het toernooi. Het bleek de enige in de wedstrijd, waarna de sterspeler ook nog werd uitgeroepen tot man van de wedstrijd. De halve finale lonkt, al moet deze in het laatste duel tegen Nieuw-Zeeland wel nog veiligge steld worden. Lukt dit, dan blijft Ronaldo in de race om een nog ontbrekende prijs aan zijn fraaie oeuvre toe te voegen. Daarop prijkt sinds vorige zomer ook al het Europees kampioenschap. Op weg daarnaartoe rijgt Ro naldo de buitenaardse records nog maar eens aaneen. Met 603 ge maakte doelpunten in zijn loop baan en 197 geleverde assists, is hij bij zijn clubs en land inmiddels al betrokken bij 800 doelpunten. En die laatste treffer maakte hij in zijn 54ste duel van het seizoen. In de jaargang na het EK. Eigenlijk voetbalt Ronaldo altijd maar door. W Ronaldo is in zijn carrière inmiddels al bij 800treffers betrokken En voordat hij straks na de Confe derations Cup dan eindelijk een strandbedje kan opzoeken, dient hij nog even met zijn neus in de administratie te duiken. Volgens diverse Spaanse en Portugese bronnen is hij bereid een fors be drag te betalen om een einde te maken aan de spraakmakende fraudezaak. zijn inbreng als speler nog zijn, na een seizoen bij Fenerbahce waarin hij lang niet altijd fit was? Bondscoach Dick Ad vocaat was onlangs eer lijk over de aanvaller, die hij in Turkije een seizoen onder zijn hoede had. Van Persie, zo vertelde de 69-jarige Hagenaar, was met af stand de beste speler van Fener bahce. Maar Advocaat schetste ook het beeld van een op leeftijd ge raakte aanvaller die zijn momenten moest kiezen in een seizoen. Wie de statistieken van Kuyt in zijn laatste jaar in Turkije naast die van het afgelopen seizoen van Van Persie legt, ziet dat de Katwijker aanzienlijk meer speelminuten kreeg. In het aantal duels is er wei- nig verschil: 37 voor Kuyt, 35 voor Van Persie. Maar Fenerbahce draaide afgelopen seizoen mee in Europa, en in 2014-T5 niet. „Als Robin speelde, haalden we wel vaak de juiste resultaten", zei Advocaat. Het is exact het toe komstbeeld zoals Van Geel dat heeft geschetst binnen Feyenoord. Van Persie in de Kuip als extra kracht voor speciale gelegenheden, maar zeker niet meer als vaste ba sisspeler. Een begrijpelijke rol, maar wel eentje waar de club financieel niet krom voor kan gaan liggen. Het is uitgesloten dat Fey enoord een transfersom -Tjj- zal neerleggen voor de aanvaller, die nog een jaar on- der contract staat in Istanboel. Maar er is ook nog het salaris. Van Persie verdient aan de Bosporus tussen de vijf en zes mil joen euro per seizoen. De Turken, die volgens ingewijden best af scheid van Van Persie zouden wil len nemen, weten dondersgoed hoe het spel nu moet worden gespeeld. Als de eerste stap voor een ver trek van Van Persie vanuit de Turkse club komt, kost het Fener bahce hoe dan ook veel geld. Lees: salaris over het nog tot 2018 doorlo pende contract, dat Van Persie meekrijgt. Zet de speler zelf de eer ste stap naar een breuk, dan kan hij op zijn beurt waarschijnlijk fluiten naar al die miljoenen. En dus zal de overgang van de spits naar de Kuip, als het überhaupt zover komt, een kwestie van de lange adem worden. UITSLAGEN donderdag 22 juni 2017 Jos van Emden, winnaar van de af sluitende tijdrit van de Giro, werd slechts vierde op het NK tijd rijden, op 1.35 van Tom Dumoulin. MONTFERLAND Anne- miek van Vleuten (34) heeft bij de vrouwen haar nationale titel tijdrijden geprolon geerd. Ze was de snel ste op het parkoers van 25 kilometer. „Ik weet hoe leuk het is om het rood-wit-blauw te dragen", verwijst Van Vleuten naar haar overwinning van vorig jaar. „Ik had het shirt nog in mijn kast liggen en mensen grapten al dat ik het er misschien in zou kunnen laten. Daar droomde ik van, maar ik wist dat ik hier ook met andere we reldtoppers aan de start zou staan." Dat is anders dan vorig jaar, toen Ellen van Dijk (30) en Anna van der Breggen (27) met bles sures afhaakten. Dat ze nu ook die vrouwen Annemiek van Vleuten, foto cor vos verschalkt en naast zich ziet op het po dium, geeft de over winning voor Van Vleu ten nog wat extra glans. „Ik denk dat ik vorig jaar een stuk beter was, als ik puur naar power kijk. Maar dit podium, met Ellen en Anna naast me, is natuurlijk wel heel gaaf." van Dumoulin - Stef Clement (34) Alle verhalen over belasting fraude en een vertrek bij Real Madrid lijken Cristiano Ronaldo amper te deren. Met een goal hielp hij Portugal langs Rusland op de Confederations Cup. Nik Kok Moskou Cristiano Ronaldo viert zijn doelpunt tegen Rusland, fotoafp M Robin van Persie. FOTO PRO SHOTS HOCKEY Vrouwen. Londen. Halve finale WHL, eerste wed strijd groep A: Nederland - Schotland 4-0, China - Italië 2-2. TENNIS Mannen. Halle, tweede ronde: Haase (Ned) - Thiem (Oos/2) 6-3 7-6 (7), A. Zverev (Dui/4) - Kohlschreiber (Dui) 6-3 6-4, Bau- tista (Spa/7) - Brown (Dui) 6-41-6 7-6 (6), Gasquet (Fra) - Tomic (Aus) 6-3 6-3. VOETBAL Confederations Cup, groep A: Rusland - Portugal 0-1, Mexico Nieuw- Zeeland 2-1. Stand: 1. Mexico 2-4, 2. Portugal 2-4,3. Rusland 2-3,4. Nieuw-Zeeland 2-0. WIELRENNEN NK tijdrijden Mannen: 1. Dumoulin 50.4 km in 59.07,2. Clement 0.24,3. Gesink 0.58, 4. Van Emden 1.35,5. Bouwman 1.36. Vrouwen: 1. Van Vleuten 25.2 km in 32.44, 2. Van Dijk 0.03,3. Van der Breggen 0.26, 4. Brand 1.09,5. Knetemann 1.34.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 23