c In de Kuip weet men: Van 22 wildcard t Kopman van Sunweb prolongeert zijn titel bij Na een aantal hoognodige rustdagen was Tom Dumoulin, winnaar van de Giro, gisteren ook de sterkste op hetNK tijdrijden. Kort Molenaar trainer van Roda Robert Molenaar wordt de nieuwe hoofd trainer van Roda JC. De 48-jarige Zaandam mer tekent een contract voor één jaar in Limburg, met een optie voor nog een sei zoen. Molenaar was de afgelopen twee jaar hoofdtrainer van Volendam. Oranje wint eerste wedstrijd De Nederlandse hockeysters hebben hun eerste wedstrijd in de halvefinaleronde van de World League ruim gewonnen. In Brus sel werd Schotland verslagen met 4-0. Fré- dérique Matla, Laurien Leurink, Lauren Stam en Kitty van Male maakten de goals. Teambaas Sauber vertrekt Teambaas Monisha Kaltenborn is per direct opgestapt bij Formule i-renstal Sauber. Ze was het volgens diverse media niet eens met een door de nieuwe teameigenaar gewenste rolverdeling tussen de coureurs Marcus Ericsson en Pascal Wehrlein. Kaltenborn (46) was in 2012 de eerste vrouwelijke team baas in de Formule 1. Haase klopt Thiem in Halle Robin Flaase heeft gisteren in Halle verrast met een zege op Dominic Thiem in de tweede ronde. De Hagenaar won op het Duitse gras van de Oostenrijker, nota bene de nummer acht van de wereld, met bij vla gen indrukwekkend spel. Hij was Thiem de baas in twee sets: 6-3 7-6. Flitsen Quote van de dag 'Het is belangrijk om met gemotiveerde spelers te blijven werken' X Tour Titel Stef Clement kijkt nog een beetje scheel en Tom Dumoulin staat nog wankel op zijn be nen als ze elkaar treffen voor de witte tent achter het po dium, waar ze straks gehuldigd worden. Clement, de nummer 2, zegt: „Ik word liever tweede achter een goede Dumoulin, dan eerste voor een slechte. Dan hoor je daarna alleen maar: ja, maar Tom was niet goed." Dumoulin, nog altijd draaierig, stapt op de roller om het melkzuur uit zijn dijen te trappen en zegt: „Nou Stef, ik was goed hoor." En dat was toch even de vraag geweest. Vooraf waren er twijfels rond de ti telverdediger. Na de Giro had hij nauwelijks kunnen rusten, wat in de Ronde van Zwitserland resul teerde in een waardeloos gevoel op de fiets. Vorige week donderdag be sloot hij daar niet meer van start te gaan, met als doel om zich thuis op te laden voor het NK in Montfer land. Foute boel, dacht Robert Gesink die donderdag meteen. „Van ons had hij zich daar nog een aantal da gen kapot mogen trappen", zegt de verrassende nummer 3. Hij is boven de in elkaar gestorte Jos van Emden geëindigd. Dumoulin knikt. „Als ik langer in Zwitserland was geble ven, had ik nu met lege handen ge staan. Daar ben ik zeker van." Loungebank Maar de 26-jarige kopman van Sun web koos voor zichzelf en gunde zijn lichaam eindelijk rust rond de trainingen. Even geen post-Giro- huldigingen meer. Hij genoot van het zomerse weer en lag wat op de loungebank in zijn verbouwde tuin. Het had het gewenste effect. In Montferland is de macht terug in zijn lichaam. Oogstrelend is zijn aë rodynamische houding. In twee ronden van iets meer dan 25 kilo meter haalt hij een gemiddelde van bijna 51 kilometer per uur. Hij grijpt STATISTIEKEN Als technisch directeur Martin van Geel er deze zomer in slaagt om Ro bin van Persie te laten terugkeren bij Feyenoord, is die stap in zekere zin mogelijk gemaakt door Dirk Kuyt. De Katwijker werd in 2015, op 35-jarige leeftijd, door de Rotter dammers vanuit Istanboel terugge haald naar de Kuip. Het werd een succes, met de bekerwinst en de landstitel als tastbare prijzen. Het verklaart waarschijnlijk waarom de clubleiding van de landskampioen ervan overtuigd is dat de komst van Van Persie (33) een geweldige zet is, waar in het ge val van Kuyt lang werd geaarzeld. Maar hoewel de clubleiding dit keer volmondig ja heeft gezegd tegen het kamp Van Persie, is er nu wel verdeeldheid binnen andere gele dingen van de club, zoals de raad van commissarissen. Routinier Als morgen de rvc bij elkaar komt en er vragen over de eventuele ren tree van Van Persie worden gesteld, zal Van Geel wijzen op de grote waarde van een door de wol ge verfde routinier in de kleedkamer. Maar in de Kuip weten ze ook: Van Persie is geen Kuyt. Hoe groot zal donderdag 22 juni 2017 VOETBAL HOCKEY FORMULE 1 TENNIS Leeroy Owusu wordt komend voetbalsei zoen door Ajax uitgeleend aan Almere City FC. De 20-jarige verdediger staat nog tot 2019 onder contract bij de Amsterdammers. Angel di Maria heeft een schikking getrof fen met de Spaanse belastingdienst in een fraudezaak. De oud-speler van Real Madrid betaalt 2 miljoen euro om de zaak af te doen. Maurits Lammertink debuteert dit jaar in de Ronde van Frankrijk. De 26-jarige Neder lander maakt deel uit van de Tourselectie van Katoesja-Alpecin. - Giuseppe Marotta, voorzitter van Juventus, kan leven met een mogelijk vertrek van Dani Alves (foto), die na één jaar al weg wil uit Turijn. I De Duitse ten nisser Tommy Haas (39) kan zich opmaken voor zijn zes tiende deel name aan Wimbledon. De organisatie van het Londense grandslamtoer- nooi gunde Haas, bezig aan zijn laatste jaar, een wild card. I Laurens ten Dam (foto) gaat voor de negende keer van start in de Tour. Ook Roy Curvers, Mike Teunissen, Al- bert Timmer en Ramon Sinkel- dam gaan mee namens Sun web. De voetbalclub Boca Juniors is voor de 32ste keer kampioen van Argentinië geworden. De titel werd be haald na een 1- 0 nederlaag van rivaal Ban- field bij San Lo renzo. O a <0 Dit tijdperk is Pim Bijl Montferland In zijn laatste seizoen bij Fe- nerbahpe speelde Dirk Kuyt meer dan Robin van Persie afgelopen jaar, ondanks dat de spits ook in de Europa League uitkwam. Van Persie scoorde wel vaker. Dirk Kuyt (2014-'15) Gespeelde wedstrijden 37 Speelminuten 2814 Doelpunten 10 Robin van Persie (2016-'17) Gespeelde wedstrijden 35 Speelminuten 2053 Doelpunten 14 Feyenoord wil Robin van Persie en de spits denkt er hetzelfde over. Maar de vraag is of de aan valler nog fit genoeg is voor een Kuyt-rol. Mikos Gouka Rotterdam '"nivcU Tom Dumoulin op weg naar zijn derde tijdrittitel. FOTO ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 22