100% genieten corendon 13 enllnie mum deformatie Knarsetandend moet D66-leider Alexander Pechtold in gesprek met de Christenunie. Een verzoeningsdinertje bij Indonesisch restaurant Garoeda helpt, maar verhult de inhoudelijke verschillen niet. 7DAGEN Bingo hotel Kunuku Aqua Resort Hilton Curagao corendon nl 023 75106 06 |pag99^ De onderhandelingen met Groen- Links waren in april nog in volle gang, toen in de fractiekamer van D66 'Plan B' ter sprake kwam. Want wat als het niet lukt met Groenlinks? Dan toch met de Christenunie? Alexander Pechtold moest er bijna om schaterlachen. Nee. Geen optie. Gaan we niet doen. Alleen al vanwege de smalle meerderheid van 76 zetels die een combinatie van VVD, CDA, D66 met de Christenunie zou opbren gen. Maar ook de standpunten zijn voor Pechtold een brug te ver. Amper twee maanden later moet Pechtold die houding na een telefoongesprek met informateur Herman Tjeenk Willink gisteren laten varen. Plots was de D66- voorman de positiviteit zelve: „Als ik ergens aan begin, is de kans héél groot dat het gaat lukken", klonk het gisteren stellig. Die door D66 gewenste stabiliteit? „Dat gaan we via de inhoud creëren." Pechtold kon ook weinig anders dan een draai maken. Zijn zetel winst bij de verkiezingen dankte hij juist aan zijn boodschap 'con structief te willen zijn'. „Ik wil vooral zoeken naar samenwer king", zei hij voor de stembusgang van 15 maart jongstleden. Wie zich zo coöperatief heeft verkocht aan de kiezer, kan niet het landsbelang uit de handen laten kletteren. Bovendien is het geen geheim dat Pechtold zijn partij netjes wil achterlaten. Hij heeft na twaalf jaar Binnenhof zo'n beetje alle petten wel gedragen. Hij wil de partij terugbrengen in het cen trum van de macht. „Er zijn flinke verschillen op onderwerpen die bepalend zijn voor beide partijen", herhaalde Pechtold nog maar eens. Inhoudelijk voorziet hij proble men rond de euthanasiewet. Erger is het vooruitzicht voor D66 dat de weigerachtige linkse partijen nu vier jaar de zweep erop zullen leggen. Vanuit de opposi tiebankjes krijgt Pechtold straks een kabinetsperiode lang aange wreven hoe hij in een 'rechts hu welijk' met WD en CDA is ge stonken. En dan ook nog met een christelijke partij erbij. Geen aan trekkelijk vooruitzicht, maar Pechtold zal dat verlies moeten nemen. Niet dat Pechtold zijn teleurstel ling helemaal kon verbergen. „Ik ben uiterst teleurgesteld in de drie linkse partijen die het hebben la ten afweten." Pechtold strooide immers met allerhande kabinets opties om aan de christenen te ontkomen. Met GroenLinks. Of met de PvdA. De SP dan? Met de SP én de PvdA? Alle opties werden één voor één afgestreept. Pechtold stond met open armen, maar kreeg 'drie keer nee' van 'links' en stond met lege handen. „Dit is niet de eerste, niet de tweede en niet de derde variant waar ik aan dacht", klonk het beteuterd. Eerder gaf Pechtold onderhan delingen met de Christenunie nog geen kans. „Dat was ook omdat ik het gevoel had dat het nog niet klaar was met GroenLinks", zo zegt hij nu. D66 zal de Christen- Unie niet nogmaals torpederen, beloofde Pechtold. Een tweede verkenning komt er niet: „Wat mij betreft gaan we meteen onderhan delen. Kom zeg, het heeft lang ge noeg geduurd." vertrek 28 juni Geniet u ook zo van het prachtige Hollandse weer? Dit wilt u toch elke dag... Dat kan op het zonovergoten Curasao Curagao Sint Willibrordus Curagao Piscadera Baai Logies donderdag 22 juni 2017 De lange tanden van Pechtold Tobias den Hartog Hanneke Keultjes Den Haag Vlnr. Gert-Jan Segers, Wouter Koolmees, Ca- rola Schouten en Alexander Pechtold aan de dis bij Garoeda. FOTO BART MAAT/ANP AL VANAF 7 DAGEN v a. 7 DAGEN v a. 1,2&3 juli VERTREK20JUNI vertrek 3 juli vertrek 3 juli vertrek 25 juli vertrek 25 juli vertrek 30 aug. vertrek 30 juli AU Inclusive Ja 2 volw. 2 kind. 2volw. 2k/nd. 2 zwembaden 3 glijbanen Gratis shuttleservice naar Willemstad Gratis wifi op het gehele resort Diverse sport- en ontspanningsfaciliteiten Ontbijt of Halfpension ook mogelijk Gratis wifi Prijzen zijn per persoon en gebaseerd op een 2-persoonsbezetting bij 7 dagen. Reissom exclusief Calamiteitenfonds van €2,50 en administratiekosten per boeking. Druk- en zetfouten voorbehouden. De €50 zomerkorting is per boeking en niet verwerkt in de genoemde prijzen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 13