SnJÏ ijHPS Bë: JÊK Familie De Ridder boekt overwinning in klassieker O O) 0) O ftl 'Tiraspol is een belevenis' r 12 ZEELANI Vierde clubcross De Uitlaat wat verkort Dordt krijgt een kans op revanche JEREMY DE NOOIJER KEURING IN MOLDAVIË Jeremy de Nooijer tekent vandaag bij Sheriff Tiraspol, een club met twee stadions en een abonnement op de titel. Door een overvolle Zeeuwse wedstrijdkalen der staat de vierde en laatste clubcross van MSV De Uitlaat niet op zaterdag maar vandaag op het programma. Er is in de planning op deze doordeweekse dag bovendien minder tijd dan op zaterdag, waardoor de wedstrijd leiding van de vereniging uit Vlissingen-Oost - die komende zaterdag haar vijftigjarig be staan viert - genoodzaakt was een aangepast en verkort schema in elkaar te draaien. Inschrijven kan tussen 15.00 en 15.45 uur. De 125 cc en hoger kunnen trainen tussen 16.00 en 16.20 uur en de motoren tot en met 85 cc mogen tussen 16.20 en 16.30 uur de baan op. De wedstrijden vangen aan vanaf 16.30 uur. - De Schouwse selectie speelt ook deze zomer tegen FC Dordrecht. Vorig jaar was het regio team door twee goals van Ronald Zwager nog met 2-1 te sterk voor de Jupiler League-club. De ploeg van trainer Gérard de Nooijer krijgt op zaterdag 29 juli een kans op revanche. Die dag nemen beide ploegen het in Burgh- Haamstede tegen elkaar op. De Schapenkoppen beschikken met Bradley de Nooijer (zoon van Gérard en vorig jaar de ma ker van de enige treffer voor het team uit Dor drecht) en Julius Bliek (onlangs overgekomen van zaterdag-eersteklasser Kloetinge) over twee Zeeuwse spelers. Kreekloop Harmes „Ik was al om vijf uur uit de veren om de duiven van deze klassieker op te wachten, maar moest toch nog tot 6.45 uur wachten voordat mijn eerste duif arriveerde", blikte Cees terug. „Het was mijn favoriet Kleinzoon Amelandje, die vorig jaar ook al een tweede prijs Natio naal op de fond won." Maar dat wachten bij Cees was in vergelijking met vele andere lief hebbers niet lang, want het werd een zware vlucht. Kleinzoon Ame landje legde de 946 kilometer tot Arnemuiden af met een snelheid van 79 kilometer per uur, berekend met inachtname van de neutralisa- tietijd. Klaas van der Graaff, eveneens af komstig uit Arnemuiden, klokte zijn duif vier minuten later dan de winnaar(s) en werd daarmee eervol tweede in het provinciale en Natio nale concours. De jeugdige broers Frederik en Jan-Willem Dekker uit Terneuzen bezetten in Zeeland de derde plaats en werden Nationaal als zevende afgevlagd. Naast St. Vincent werd ook de provinciale vlucht uit Orleans ge speeld. Daarvoor werden 4265 dui ven ingezet door 206 liefhebbers. Oswald Haers mocht de overwin ning aan zijn palmares toevoegen. Zijn doffer overbrugde de afstand naar Philippine met een snelheid van 76 kilometer per uur.Tweede werden de gebroeders Scheele uit Terneuzen, voor Paul d'Hondt uit Hulst. garije", vertelde hij gisteravond. „Mijn ogen, oren, neus en mond; ze hebben het allemaal bekeken. Andere on derzoeken, zoals aan je hart, kende ik al wel." Omdat met zijn fysieke gesteldheid niets mis was, zet hij van daag zijn handtekening onder het contract. „Ik heb er na de eerste dag een goed gevoel over. Er lopen hier goede spelers rond en samen met een tolk heb ik ook de trainer gesproken. Hij maakte een goede indruk op me." Die trainer is Roberto Bordin. De 52-jarige Italiaan voetbalde zelfbij onder meer Parma, Atalanta Bergamo en Napoli. Bij Parma was de latere succescoach Arrigo Sacchi zijn trainer, bij Napoli voetbalde hij onder grote namen als Marcello Lippi en Vujadin Boskov. Onder anderen Fabio Cannavaro, Ciro Ferrara en Paolo di Ca- nio waren in die jaren zijn ploeggenoten. „Hij heeft dus genoeg ervaring. Van zo'n trainer kan ik nog veel le ren." Het grootste stadion is voor de Europese wedstrijden. In het kleine stadion spelen we de competitiewedstrijden Door zijn transfer naar de club die in de laatste ze ventien jaar vijftien keer kampioen van Moldavië werd, is deelname aan de Caribbean Cup met Curasao een lastig verhaal geworden. „De eerste wedstrijd is don derdag al, de tweede zondag. Ik vind het heel jammer, want ik had er graag bij willen zijn." Hetzelfde geldt voor het toernooi om de Gold Cup. „Maar ook dat wordt lastig. De competitie begint hier al over tien da gen, in het eerste weekend van juli. En op 12 en 19 juli spelen we in de tweede voorronde van de Champions ANGELO BOONMAN Vorige week speelde Jeremy de Nooijer met zijn nationale team een oefeninterland in Canada. Daarna reisde hij door naar Cura sao, om zich met de selectie voor te berei den op de Caribbean Cup op Martinique en de Gold Cup in de Verenigde Staten. Maar in het le ven van een transfervrije voet baller is niets zeker en kun nen zaken snel verande ren. De Vlissinger kan er over meepraten, want maandag landde hij met zijn vader in Mol davië, waar hij de ko mende twee seizoenen voor Sheriff Tiraspol speelt. „Ik maak nogal wat mee hè?" De Nooijer werd gister ochtend tijdens de medi sche keuring bin nenstebuiten ge keerd. „Dat was weer anders dan in Neder land en Bul- woensdag 21 juni 2017 Kevin Spruijt op archiefbeeld in Vlissin- gen-Oost. foto ruben oreel MOTORCROSS ggr m\ Ronald Zwager in actie namens de Schouwse selectie, foto dirk-jan gjeltema VOETBAL Michaël de Jong (Kortgene) en Brian van Goethem (Philippine) staan vandaag aan de start bij het NK tijdrijden in Montferland bij de elite-mannen. De Jong begint om 17.37 uur als negende van de vijftig deelnemers aan de 50 kilometer lange strijd tegen de klok, Van Goe them wordt om 17.52 uur als 24ste wegge schoten bij de start. Regerend kampioen Tom Dumoulin begint als laatste aan de titelstrijd. Antwan Tolhoek uit Yerseke rijdt vandaag de wielerkoers Halle Ingooigem (201 kilometer). Tolhoek gooide afgelopen zondag nog hoge ogen in de Elfstedenronde in Brugge. Daar maakte hij tot kort voor de finale deel uit van de kopgroep en finishte hij als twaalfde. 2V. i In Westkapelle staat vanavond de Kreekloop op het programma. Lo pers kunnen zich aan de Ridder kerklaan inschrij ven voor één, twee of drie ron den van 2,7 kilo meter. Deelnemen kost drie euro. De atletiekwedstrijd rond de kreek in Westkapelle gaat om 19.30 uur van start. Erwin Harmes (foto) heeft zich ingeschreven voor het Open Zeeuws kampioenschap over tien Engelse Mijl in Zierikzee. De atleet wil ko mende zaterdag volgens de organi satie een poging wagen het record te verbreken. Dat staat op naam van Hamid el Mouaziz (50.46 minuten in 2015); Anjolie En gels-Wisse (1.00.35) heeft het in handen bij de vrouwen. Het pr van Harmes staat op 52.56. De nieuwe record houder krijgt 50 euro als beloning. 'Ik maak nogal wat Cees de Ridder, zijn zoon Cor en kleinzoon Niek uit Arnemuiden grepen afgelopen zaterdag wel licht de grootste overwinning uit hun duivensportcarrière met het winnen van het Nationale con cours uit St. Vincent. Marcel Buijsse Oostburg a - Jeremy de Nooijer Barry van der Hooft Boon man weet een beetje wat Jeremy de Nooijer kan ver wachten in Molda vië. De inwoner van Sluiskil was in 2013 assistent van scheidsrechter Danny Makkelie tij dens het duel tussen Sheriff Tiraspol en Dinamo Kiev (0-3), in de voorronde van de Champions League. „Er liepen toen net zo veel soldaten op straat als burgers en op de rotondes stonden tanks", her innert Boonman zich. „Wij moesten na de wedstrijd meteen het gebied uit en mochten overdag ons hotel niet uit. Toch vond ik het een geweldige belevenis. Het was één van de meest indrukwek kende ervaringen in mijn carrière." Vlissingen/Tiraspol

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 70