3 Fotoworkshop voor kinderen in museum Mini-campings vragen gerechtigheid I 6 Plantjes planten waar dat eigenlijk niet mag Vlaaienwedstrijd tijdens kermis zv Nou ja, het klinkt toch nogal ern stig: guerrillatuinieren. Miranda Dieleman, in het dagelijks leven hoofd dagbesteding bij organisatie voor geestelijke gezondheidszorg Zeeuwse Gronden, wil niet meer dan mensen aan het tuinieren zet ten en de stad verfraaien. Ze kwam in Kortrijk in aanraking met het fe nomeen 'guerrillatuinieren'. Daar bij planten en zaaien mensen zon der toestemming van overheden bloemen en planten op plaatsen die wat fraaier mogen zijn. Een vrien delijke vorm van burgerlijke onge hoorzaamheid. „In Kortrijk was het wat ruwer. Mensen gooiden zaadbommen over schuttingen. Het leek me kei- tof om zoiets ook in Terneuzen te doen. Ik heb heel lang de gemeente bestookt. Ik heb gedreigd. Ik zou de kop van de Noordstraat inpikken en daar ouderwetse fruitbomen plan ten, mispels en zo. Of er groente gaan telen." Het mocht niet van toenmalig wethouder Co van Schaik. Maar Dieleman hield stug vol en kreeg recent toch nog haar zin. In het ka der van het project 'Gezond in de Stad' mag ze deze zomer aan de ■jmt&Zf'- 'v- slag. Op de hoek van de Dijkstraat en de Korte Kerkstraat in het cen trum van Terneuzen worden bin nenkort groenten en kruiden ge kweekt. Op het braakliggende ter rein achter het Schoolmuseum ko men bakken te staan. In Kortrijk was het wat ruwer, mensen gooiden zaadbommen over de schutting „We gaan gezamenlijk zorgen dat de omgeving mooier wordt. Met Zeeuwse Gronden gaan we het hier bijhouden en dan zien we wel wat er gebeurt." Dieleman wijst naar een winkelwagen die verderop ver loren staat. „Van die kleine dingen bijvoorbeeld. Wij brengen die win kelwagen terug naar de winkel en zorgen ervoor dat het afval dat er in zit wordt opgeruimd." De opbrengst van de tuintjes gaat naar de omgeving. Buurtbewoners kunnen langskomen voor kruiden, een pompoen of wat er ook geteeld wordt. Het is dus wel wat braver dan wat Dieleman eerder in Kort rijk zag. Guerrillatuinieren met in stemming van de gemeente is toch wat minder spannend. Dat erkent ze. Niettemin is de Terneuzense ra zend enthousiast om er mee aan de slag te gaan. „Ook als ik niet bij Zeeuwse Gronden zou werken, zou ik dit doen." AXEL Museum Het Warenhuis in Axel houdt zaterdag de foto workshop 'Kunst van kunst ma ken' voor basisschoolleerlingen uit de groepen 6, 7 en 8. Die wordt gegeven door beroepsfoto graaf Johan Klein. Kinderen krij gen eerst uitleg en gaan daarna zelf aan de slag. Ze maken onder meer deelfoto's van de schilde rijen van Hans de Ruijter, wiens werk momenteel in het museum is te zien. Er komen zowel iPads als wegwerpcamera's aan te pas. De mooiste foto mag geprint mee naar huis. Op 8 juli is het werk van de kinderen vervolgens te zien in het museum. SINT JANSTEEN Boussen Culi nair en Grand Café De Kroon in Sint Jansteen houden zondag, als onderdeel van de Steense kermis, een vlaaienbakwedstrijd. Dat de den ze vorig jaar voor het eerst. Iedereen kan zaterdag of zondag ochtend een zelfgebakken vlaai in leveren bij De Kroon. Die worden daar om 14.00 uur gekeurd en ge proefd door een vakjury en een pu blieksjury. Iedereen mag daarom komen proeven. In brieven aan de gemeenteraad ui ten mini-campinghouders Krijn Dieleman (Hoek), Kees Dees (Zaamslag) en Ali Boeije (Axel) hun ongenoegen. Ze wijzen erop dat ze aan strenge hygiëne- en veilig heidseisen moeten voldoen en toe ristenbelasting moeten betalen, terwijl het 'vrijheid-blijheid' is op gemeentelijke camperplaatsen. 'Krom' „Ik heb niks tegen gratis camper plaatsen", stelt Dieleman die al sinds 1969 een mini-camping heeft aan de Lovenpolderstraat bij Hoek, „maar de huidige situatie is wel erg krom." Dees van mini-camping De Stropielekker vindt dat ook. „Het zou eerlijker zijn, als ze geld voor die camperplaatsen zouden vragen en/of de toeristenbelasting afschaf fen." De brieven staan donderdag avond op de agenda van de raads commissie bestuur en middelen. Een andere briefschrijver, campe raar Bram van Lare uit Sluis, vraagt Terneuzen overigens gastvrij te blijven en zeker niet meer dan 10 euro per overnachting te gaan vra gen. IN DE REGIO Openluchtbad viert feest Songs of Praise in kader van Havendagen Trekkertrek MIJN DORP, MIJN STAD WOENSDAG woensdag 21 juni 2017 Samen zorgen dat het mooier wordt Na jarenlange bedreigingen is de gemeente Terneuzen door de knieën gegaan voor de gekende tuinterrorist en zaadbommen- werpster Miranda D. Guido van der Heijden Terneuzen *l Miranda Dieleman op de plek waar ze gaat guerrillatuinieren, maar dan met toestemming, foto boaztimmermans -Miranda Dieleman Deelnemen kost 12,50 euro, er mag een begeleider mee komen. Inschrijven kan tot en met vrij dag via info@hetwarenhuis.nl of 0115-562885. Mini-campinghouders voelen zich benadeeld doordat de ge meente Terneuzen geen toe zicht houdt op het aantal over- nachters op de gratis camper plaatsen. Harmen van der Werf Terneuzen KOEWACHT Het openluchtbad van Koewacht, aan de Berlaerstraat 1, bestaat dit jaar een halve eeuw en dat wordt vandaag, woensdag, gevierd, 's Ochtends zijn er spelletjes voor leer lingen van de basis school. Badjuf Ta mara geeft van 13.00 tot 14.00 uur een les aquajogging voor volwassenen, gevolgd door een receptie van 14.00 tot 16.00 uur, om met een kopje kof fie jeugdherinnerin gen op te halen, 's Middags staat ook, vanaf 14.00 uur, een piratenfeest voor kinderen op het programma. TERNEUZEN Ter gelegenheid van de Havendagen vindt vrijdagavond vanaf zeven uur in de Grote Kerk aan de Noordstraat in Terneuzen een Songs of Praise- viering plaats, vol Engelse liederen en maritieme hymnen. Gratis toegang en na afloop koffie of thee om de kelen te smeren. AXEL Zo'n honderd trac toren doen ko mende zondag mee aan een trekker- trekfestijn aan de Boslaan in Axel. Het doel is met de tractor een sleep- wagen zover moge lijk over een hon derd meter lange baan te trekken. Standaard- én sportklassetracto- ren treden aan. Het evenement, met ook allerlei kinder activiteiten, begint om 13.00 uur. SLOOP LIEVENSPOLDER TERNEUZEN Sloop je een huis, dan wordt de opbouw pas zichtbaar. Aan de Rozenstraat en omgeving in de Terneu zense wijk Lievenspolder is dat deze dagen goed te zien. De stenen muren die ooit rondom de huizen zijn gezet, vallen er als het ware af. Het zijn de eerste 46 woningen die in de wijk worden gesloopt. Woningstichting Clavis laat er 21 energie zuinige huurhuizen voor terugbouwen. Eind dit jaar moeten die af zijn. In Lievenspolder worden al met al 117 woningen vervangen door 95 nieuwe, fotocamileschelstraete AXEL Markt, 11.00- 17.00 uur: Streek museum Het Wa renhuis Gregorius- centrum, 13.30 uur: Vrij kaarten, biljar ten; Zwembad 't Plaatje, 11.00-12.00 uur en 16.00-20.00 uur: Zwemvier- daagse; BRESKENS Kade 1- 103,10.00-17.00 uur: Visserijmu seum; HEIKANT 't Heike, 13.00 uur: Biljarten, schieting; HULST De Lieve, 13.00 uur: Biljarten; 13.30 uur: Bingo; Blaauwe Hoeve, 10.00 uur: Internet café; Steenstraat 28,14.00-17.00 uur: Museum De Vier Ambachten; KLOOSTERZANDE Marijkeplein, 8.00- 12.00 uur: Food- markt; KOEWACHT Ber laerstraat 1, vanaf 14.00 uur: Viering 50 jaar zwembad, met o.m. een pira tenfeest; De Lange Akkers, 13.30 uur: Kaarten; OOSTBURG Markt en Ledelplein, 8.30- 16.00 uur: Week- markt;Hervormd kerkcentrum, 9.00 uur: Koffieochtend Open Kring; Cathelinehof, 19.30 uur: Midzomerbele ving met verhalen over kruiden; PHILIPPINE De Kaaie, 14.00 uur: Bieden, jokeren; SAS VAN GENT Westkade 114, 12.30-17.00 uur: In dustrieel Museum Zeeland;Café Re seda, 14.00 uur: Kaarten;'t Sasse zwembad, 17.00- 20.00 uur: Zwem- vierdaagse, met 'snel naar de bel'; SINT-JANSTEEN De Warande; 13.00 uur: Schieting; 19.30 uur: Popkoor; TERNEUZEN Markt, 8.00-16.00 uur: Weekmarkt; Binnenvaartweg, 10.00-17.00 uur: Maritiem infocen trum Portaal van Vlaanderen, met rondleidingen en - vaarten; De Veste, 13.00 uur: Soos; ZAAMSLAG PKN kerk, 14.00 uur: Wandeling met gids gidsenteam.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 67