Geruisloze diefstal van bronzen cadeau Boze biljarters gaan van soos naar sportcaf Geld voor aanleg van fietspad langs dijk 6 Eigenaar wil gestolen beeld terug De familie Bakker woont in Wasse naar en verblijft regelmatig in hun tweede woning aan de Reigerlaan in Kamperland. Als ze zelf niet kunnen, logeren er vaak vrienden in hun huis. Zo ook afgelopen weekend. „Zaterdag stond de politie aan de deur omdat twee huizen verderop een buitenboordmotor was gesto len", vertelt Paul Bakker. „Ze wil den weten of onze vrienden iets was opgevallen." De vrienden vertellen de politie dat ze die nacht tussen drie en vijf beeld te stelen zonder dat iemand het hoort. De sculptuur was met drie roestvrijstalen pinnen veran kerd in een hardstenen sokkel, die op zijn beurt weer met gegoten be ton verankerd was in de grond. Je uur de poort dachten te horen, maar dat ze daar verder geen aan dacht aan hebben besteed. Pas later die dag ontdekken ze dat de sculp tuur van kunstenares Martha Waijop uit Beekbergen van zijn plek verdwenen is. Bakker kan zijn oren niet geloven. „Het is haast onmogelijk om dat Het was geen goedkoop beeld, maar de emotionele waarde vind ik erger gaat bijna denken dat de dieven een thermische lans gebruikt hebben." Bakker hoopt dat het dansende echtpaar nog ergens opduikt, maar hij vreest dat het geboefte hele an dere plannen heeft met het brons. „Zo'n sculptuur omsmelten is ge woon vandalisme", zegt hij boos. „Het was geen goedkoop beeld, maar de emotionele waarde vind ik veel erger; die krijg ik nooit meer terug." „We hebben geen keus", zegt se cretaris Leo Peeters van de biljart vereniging, doelend op het plan van de gemeente om het gebouw tje De Legerdiek aan de Westwal te verkopen. „Gezien de omstan digheden zijn we blij dat we te recht kunnen in de Sport Pub." Bij de biljartvereniging zit nog altijd veel boosheid over de ver koop van hun huidige onderko men, verscholen aan het water, op een rustig plekje aan de rand van de binnenstad. Een wel heel an dere omgeving dan het sportcafé. Peeters vindt dat zijn vereniging slecht wordt behandeld. Zo wei gert de gemeente volgens hem een vergoeding te geven voor de vijf biljarttafels die niet mee kunnen naar de Sport Pub. „Ook krijgen we geen parkeeronthefïingen voor de nieuwe locatie, terwijl we er nu tien hebben." Volgens een woordvoerster van de gemeente waren de parkeer onthefïingen bedoeld voor spelers die slecht ter been waren, maar worden ze nu gebruikt door leden van andere teams die komen bil jarten. „Dat is niet de bedoeling.". Dat de gemeente geen vergoeding wil geven voor de vijf achterblij vende biljarttafels klopt. „Ze vroe gen 70 procent van de verzekerde waarde van 35.000 euro. Dat is niet reëel." Volgens de woordvoerster wil de gemeente over alles praten om tot een oplossing te komen, ook de genoemde zaken, maar houden de biljarters vaak zelf de boot af. „En ze zijn zeker niet an ders behandeld dan de andere ge bruikers van De Legerdiek. Na- We krijgen geen vergoeding voor de tafels die achterblijven tuurlijk was niemand blij, maar we hebben iedereen geholpen om een nieuw onderkomen te vin den." Het gebouwtje zelf kopen, lijken de biljarters uit hun hoofd te hebben gezet. Peeters vermoedt dat de gemeente het perceel als dure woonlocatie wil gaan verko pen. Volgens de woordvoerster valt daar nog niets over te zeggen. KATTENDIJKE Het waterschap heeft vertrouwen in de aanleg van een fietspad langs de Kattendijkse- dijk, ondanks nog lopende juridi sche procedures. Dat blijkt uit het feit dat het 1,9 miljoen euro be schikbaar stelt voor het samenwer- kingsgproject met de gemeente Goes. Dat is een derde van het to tale bedrag, de gemeente betaalt de rest. Naast de aanleg van een vrij- liggend fietspad tussen de Schelle- moerswegeling en de Krukweg be staat het project uit het verbreden van de Manneeweg tussen de kruispunten Manneeweg-Hoge- meet en Manneeweg-Stelleweg en het aanpassen van het kruispunt Manneeweg-Hogeweg. Het plan voor het fietspad ligt er al vele jaren, maar de Goese Golf ziet het niet zitten. Die vreest on der meer voor de veiligheid van fietsers door rondvliegende golf- ballen. De gemeente stelt juist dat het voor fietsers veel veiliger wordt, aangezien ze worden gescheiden van gemotoriseerd verkeer op de dijk. Hoewel de bestuursrechter eerder in het voordeel van de ge meente oordeelde, loopt er nog een hoger beroep bij de Raad van State. Uiterlijk 5 juli wordt de uit spraak verwacht. Is die gunstig voor de overheden, dan is het fietspad over een jaar gereed. Zo niet, dan gaat het óf niet door, of het plan wordt aangepast, met vertraging tot gevolg. IN DE REGIO Zomerorgel- concerten Tuinen open Boekenmarkt 'V Tf'.! 1 MIJN DORP, MIJN STAD woensdag 21 juni 2017 BE Drie jaar lang stond het dan sende echtpaar aan de oever van het Veerse Meer. Tot dieven de bronzen sculptuur afgelopen weekend van zijn sokkel roof den. Paul Bakker kreeg het beeld van zijn vrouw Kiek ca deau voor zijn 65e verjaardag. „Ik ben er erg aan gehecht en wil het graag terug." Ellen Jobse Kamperland Het gestolen beeld. -Paul Bakker, gedupeerde De biljarters van seniorensoos De Legerdiek in Goes hebben een nieuw onderkomen gevon den. Ze verhuizen nog deze maand naar de Sport Pub Goes, het snooker- en dartscentrum aan de Rimmelandstraat. Rob Paardekam Goes -Leo Peeters, secretaris GOES Stichting Muziek houdt vrijdag een orgelconcert in de Grote Kerk in Goes van Arno van Wijk. Het concert is het openingsconcert van de serie zomer- orgelconcerten in de Grote Kerk waarin verschillen den organisten uit binnen- en buiten land het orgel be spelen. Het concert begint om 20.00 uur en de entree bedraagt 8 euro. GOES In het kader van de Zeeuwse Tuin 2- daagse zijn in de gehele provincie Zeeland tuinen ge opend op vrijdag 23 en zaterdag 24 juni. De deelnemende tuinen zijn zeer ge varieerd, van groot tot klein en van cottage tot land schapstuin. Meer informatie is te vin den op zeeuwse- tuin2daagse.nl. GOES Op de Grote Markt in Goes zal zater dag aansluitend op de warenmarkt weer eens een vol waardige tweede hands boekenmarkt worden gehouden. De markt vindt tus sen 10.00 en 17.00 uur plaats. TORENRESTAURATIE HK I^T^TT IT7M 'S-HEER HENDRIKSKINDEREN Het is met temperaturen als die van de afgelopen dagen geen sinecure, een steiger opbouwen. Toch staat de 'peperbus', zoals de kerktoren van 's-Heer Hendrikskinderen ook wel wordt genoemd, er sinds gisteren in. De toren is hard aan restauratie toe. In de loop der jaren heeft met name het metsel- en voegwerk last gehad van weersinvloeden. Het komende halfjaar wordt het gebouw uit de vijftiende eeuw grondig onder handen geno men. Bouwgroep Peters bv uit Middelburg gaat onder meer slecht en/of loszittend voeg- en metselwerk vernieuwen, de regenwaterafvoer verbeteren, hout- en schilderwerk en elektra aanpakken en het uurwerk reviseren. Voor de kerst moet de klus geklaard zijn. De kerk blijft gewoon toeganke lijk voor de diensten, fotomarcelledavidse GOES Jeugdcen trum SMWO, De Spinne, 09.30-11.30 uur - Inloopspree kuur voor vragen over de computer; 13.00-14.00 uur- Spreekuur van wijk agent in de wijkinfo- winkel; Ingang His torisch Museum, Singelstraat 13, 14.00-15.30 uur-'t Gilde de Bevelan- den organiseert gratis stadsrondlei- ding; Westwal 45, vanaf 14.30 uur - Gratis proefles 'Jeugdtheater- school Zeeland' voor jongeren van 7-17 jaar; Sportzaal de Spinne, 15.30- 16.15 uur - Zaalvoet bal voor jongeren van 12 t/m 15 jaar; 16.15-17.15 uur - Zaalvoetbal vanaf 15 jaar; Sportzaal Thorbeckelaan, 19.00-20.00 uur- Sporten voor men sen van 55 tot 70 jaar met Heidi Bras HEINKENSZAND Bibliotheek, Sten geplein 1,19.00- 20.00 uur-Sig neersessie Kapelse schrijfster Nelleke Tessen-van Liere KAMPERLAND Parkeerplaats aan de Parallelweg van N57, tegenover windsurfschool, 14.00 uur - Orchi deeën-excursie op de Schotsman KAPELLE Gemeentehuis, 17.00-20.00 uur - Haringparty KLOETINGE Dorpshuis Amicitia, 20.00 uur - Lezing Ganga Hoogen- doorn over 'leven van licht' KRABBENDIJKE Calvijn College, Ap pelstraat, 10.00 uur - Fietstocht voor inwoners van Rei- merswaal met als thema 'kunst' KRUININGEN Reimerswaalhal, 09.30-10.30 uur - Bewegingsuur voor 50+Gemeente huis, 10.00 uur- Fietstocht voor in woners van Rei- merswaal met als thema 'kunst' RILLAND Dorpshuis, 10.00 uur - Fietstocht voor inwoners van Reimerswaal met als thema 'kunst'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 61