'Als er wat gebeurt, dan zitten we als ratten in de val' Vakantiereus Roompot groeit fors 3 Meer transport is meer ri sico's. Zo simpel is het. Daarom is het van be lang om te weten wat het voor ge meenten aan het spoor betekent als de normen worden verhoogd. Dat zegt burgemeester René Verhulst van Goes. Hij benadrukt dat er nu niet meer wagons met gevaarlijke stoffen over de Zeeuwse spoorlijn gaan dan is toegestaan. „Dreigt dat wel te gebeuren, dan bekijkt het mi nisterie of de normen omhoog moeten. Het bekijkt dan bijvoor beeld hoeveel meer transporten mogelijk zijn en of stoffen op een andere manier vervoerd kunnen worden." Het lastige is volgens Verhulst dat het spoor dwars door de gemeente loopt, maar dat die zelfs nauwelijks iets te zeggen heeft over het vervoer van gevaarlijke stoffen. „Het is niet de gemeente die daar vergunningen voor verleent. Dat is rijksregelge ving. Maar gemeenten langs het spoor krijgen wel de risico's." Wat die precies zijn als er meer gastreinen over de Zeeuwse lijn gaan, weet de Goese burgemeester niet. „Dat betekent geheid dat er meer bluswater, meer schuim, meer dit en meer dat nodig is. Het kan ook gevolgen hebben voor nieuwbouw. Want het risi-copro- fiel voor de gemeente verandert. Dat gaat natuurlijk ook meer geld kosten." Om nog maar te zwijgen over za ken als geluid en trillingen. Ver hulst benadrukt dat de gemeenten aan het spoor samen moeten op trekken richting het ministerie. „Het is geen kwestie of Goes wel of niet meewerkt aan de verhoging van normen. We moeten dat over leg met het Rijk samen voeren met Borsele, Kapelle en Reimerswaal, maar ook met Dordrecht, Schiedam en Limburgse gemeenten, waar die transporten ook dwars door de be bouwde kom gaan." Verhulst maakt zich 'net als iedereen' zorgen over wat er langs komt. De Veiligheids regio Zeeland wil niet reageren, maar verwijst naar de reactie van Verhulst. „Hier schrik ik wel van", zegt Jan Janse, die in Goes vlak bij het spoor woont. De gastreinen veroorzaken het meeste lawaai en trillingen. „Het zijn heel zware wagons. Bo vendien is de lengte van de treinen geweldig toegenomen. Ik heb al eens 38 wagons geteld." Hoe langer de treinen, hoe ernstiger de trillin gen, merkt Janse. De inhoud van de treinen baart hem zorgen. „Er zal toch maar wat gebeuren. Dan zitten we hier als ratten in de val." Dat heeft de in Kamperland geves tigde grootste vakantieaanbieder van Nederland gisteren bekendge maakt. De groei was af te lezen aan het aantal boekingen. Dat steeg met 5 procent van 479.00 naar 502.000. Roompot verwelkomde afgelopen jaar ruim twee miljoen gasten, te zamen goed voor 10,2 miljoen over nachtingen. Twee derde van de gas ten komt uit Nederland, 23 procent uit Duitsland en 10 procent uit Bel gië. Het aantal boekingen passeerde vorig jaar voor het eerst in de ruim vijftigjarige geschiedenis van Roompot Vakanties het half mil joen. Ruim 80 procent daarvan ge beurde online via het compleet ge moderniseerde boekingssysteem. De Franse participatiemaat schappij PAI Partners nam Room pot Vakanties in augustus vorig jaar over. Onder de vleugels van het ka pitaalkrachtige PAI verwacht Roompot sneller te kunnen groeien. PAI verschaft onder meer het kapitaal dat algemeen directeur Jurgen van Cutsem nodig acht voor verbetering en vernieuwing van bestaande vakantieparken. Daar was jarenlang weinig geld voor. Van Cutsem zegt dat Room pot de komende jaren verder zal groeien, ook in kwalitatieve zin. Eén ambitie is de complete restyling en upgrade van verschillende parken „Eén van onze grootste ambities is de complete restyling en upgrade van verschillende parken. Daarvoor hebben we meer dan 30 miljoen euro uitgetrokken. Dit betekent een grootscheepse operatie die we gefa seerd onder de naam Roompot Li ving aan het uitvoeren zijn." In middels heeft Roompot Vakanties de eerste 450 gerestylede accom modaties opgeleverd. De complete operatie moet binnen vier jaar afge rond zijn." Een andere operatie is Roompot Projects, de projectontwikkelings tak die in het najaar van 2016 van start ging. Sinds de aankondiging is er een stormloop ontstaan op het aanbod van nieuwe vakantiewo ningen aan de Zeeuwse kust, zegt Roompot. Inmiddels is ruim 70 procent van de vakantiewoningen, beachhouses en lodges in het nieuwste resort Noordzee Beach Village Nieuwvliet-Bad in de eerste fase verkocht, aldus het vakantiebe- drijf. Om die reden begint binnen enkele weken de verkoop van de volgende fase. Ook van Vakantie park Zeebad in Breskens is de ver koop van de volgende nieuwbouw- fase onlangs in gang gezet. Roompot is de grootste aanbieder van vakantieparken in Nederland en de nummer twee van Europa. Het wil de strijd aangaan met de nummer één: Pierre et Vacances. Het doel is de grootste van Europa te worden. De komende vijf jaar wordt echter vooral in verbetering van parken in de Benelux geïnves teerd. Daarna volgen andere Euro pese landen. Roompot heeft veertig eigen par ken. In het buitenland koopt het bedrijf zelden vastgoed, maar be perkt het zich meestal tot exploita tie en boekingslogistiek. Het bedrijf heeft 1.159 vaste krachten in dienst. woensdag 21 juni 2017 over a Jan Janse, die in Goes vlak bij het spoor woont, telde al eens een gastrein met 38 wagons. Jeffrey Kutterink De omzet van Roompot Vakan ties is vorig jaar met 9,3 procent gestegen naar 305 miljoen euro. Het bedrijfsresultaat be droeg 46 miljoen euro. Daar moet wel onder meer belasting vanaf. Frank Balkenende Kamperland - Jurgen van Cutsem, directeur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 60