Verdwenen docent zit gewoon thuis, zeggen buren JjjjJdjy/ffjUfj, fjJ jar var 4 'Hij leek niet helemaal in orde' mmm mi /ij/jij as:! De leraar Nederlands die 'verdween' met 80 examens, is gewoon thuis in Tilburg. Dat zeggen zijn buren, die hem de afgelopen dagen op het balkon zagen staan of zagen fietsen. De 65-jarige leraar Nederlands viel een paar maanden in bij het ROC Nieuwegein om de examens 'spreken en gesprekken voeren' af te nemen. De verslagen hadden in mei moeten zijn ingeleverd, maar lieten maar op zich wachten en de invaldocent uit Tilburg liet niets meer van zich horen. Zonder de verslagen zijn de behaalde vol doendes niets waard. Hij zei wel dat-ie tot over zijn oren in het werk zat. Hij is erg op zichzelf De school blijft de man achterna zitten, maar heeft inmiddels be sloten dat 80 mbo-studenten hun examen moeten overdoen. „We laten het er echt niet bij zitten, maar het kan allemaal nog lang duren", zegt ROC-woordvoerder Aris Willems. „Terwijl de studen ten verder moeten: een baan zoe ken, of een vervolgstudie, of op va kantie. Het beste is daarom dat ze hun examen overdoen en einde lijk verder kunnen." De school heeft de afgelopen weken z'n uiterste best gedaan met de 'verdwenen' leraar in con tact te komen. Zijn woning in Til burg maakt op het eerste gezicht geen bewoonde indruk. De tuin is volledig dichtgegroeid en groeze lige gordijnen belemmeren bij alle ramen op alle drie de verdiepin gen het zicht naar binnen. Maar de buren van de alleenwo nende man hebben hem maan dagavond nog gezien op het bal kon aan de achterkant van de wo ning. „Hij hing de was op", zegt een van hen. Andere mensen uit de straat hebben hem recentelijk nog gewoon zien komen en gaan met de fiets. Ook staat zijn auto aan de overkant van de straat, zij het duidelijk lang niet gebruikt. Het contact tussen de buren en de gescheiden leraar is niet goed. Directe buren zijn onlangs ver huisd omdat hij hen expres 's nachts wakker zou houden, als hij last had gehad van het 'lawaai' van hun kinderen. „Hij leek ge woon niet helemaal in orde." Een oom van de man heeft de leraar vorige week nog gezien. „Hij kwam even buurten, zij het dat hij pas om tien uur 's avonds kwam aanwaaien", zegt de hoogbejaarde. „Maar hij maakte geen rare indruk of zo. Hij zei wel dat-ie tot over zijn oren in het werk zat. Mis schien is hij overwerkt of zo. Hij is erg op zichzelf. Heeft met de rest van de familie nauwelijks con tact." Het ROC verzekert het er niet bij te laten zitten. De man zal aansprakelijk worden gesteld voor alle schade. r T 00- Een wc, een aanrechtje waar kan worden afgewassen, een waslijn met schone was en, last but not least, twee pierenbadjes met eendjes. Voor de slapers is er een grote tent, waar de bedden (geen matjes!) in staan. Het terrein is af gesloten met een hek om onge node gasten te weren. Alsof het zo had moeten zijn, is het weer de komende dagen ook nog prachtig. De tijdelijke camping moet de gasten weer het ouderwetse va kantiegevoel bezorgen, is de ach terliggende gedachte. Dat gaat ge heid lukken, afgaand op de meer dan enthousiaste reacties van de bewoners. Tot en met morgen blijven elke nacht acht gasten, on der begeleiding en toezicht van het personeel, in de grote tent sla pen. Er was een afhaker, maar die plek is snel opgevuld. De 82-jarige Lia Loeffen is de eerste die incheckt. Zij heeft gis teravond vanuit haar flat toegeke ken hoe de camping werd inge richt. Frans van Rijnsoever komt als tweede met zijn rollator de camping 'Camembert met Pinda kaas' op. De eigenaar van de voor malige Judokabar in volksbuurt Wijk C blijft niet slapen. De 95-ja- rige Van Rijnsoever schuift aan bij Loeffen. „Ik stond in de wijk altijd bekend als de 'bonte hond.' Hoe het komt dat ik zo oud ben? Ik heb altijd hard gewerkt", zegt hij met een glinstering in zijn ogen. De 71-jarige Marion Veluwen- kamp blijft wel slapen. „Ik vind het zó leuk. Ik wil alles meemaken. Ik heb nooit gekampeerd. Wij had den geen auto. Ik ben wel vaak op vakantie geweest, maar ik heb al leen in huisjes gezeten." Gisteravond wachtte de cam- pinggangers nog een grote verras sing: weerman Piet Paulusma kwam langs. Een grote wens van de bewoners van 't Huis aan de Vecht. \TE 5 dagen Berlijn Centrum nTJÏÏjrnrrirrrrrir «.-w 199,- 8 dagen Beierse Woud, Bayerisch Eisenstein ,a^eT. en Passau De Engelse Riviera 12 dagen Lago Maggiore en Toscane Bij Bolderman aanbetalen niet verplicht! 10 dagen Hoogtepunten van Toscane 10 dagen Het Prinsdom Andorra 599,- (0318) 58 09 58 www.bolderman.nl woensdag 21 juni 2017 Victor Schildkamp Tilburg —Oom van de leraar A* Miep van Eek inspecteert de nep-wc. Frans van Rijnsoever en Jinke Molenaar gieren het uit. Frans van Rijnsoever en Lia Loeffen en de vrolijk uitgedoste slaaptent, foto's angeliek de jonge Dolle kampeerpret in tuin verpleeghuis De eerste bewoners van ver pleeghuis 't Huis aan de Vecht in Utrecht zijn gistermiddag in gecheckt. Het verblijf in hun achtertuin, waarop de gasten zich al weken verheugen, kan beginnen. Dankzij het perso neel wacht hun een onvergete lijke dag op de geïmproviseerde camping. René Cazander Utrecht ««307 jgkfig>rn_FTï"F?g-- Fffhciririiiiniimgrimui Vertrekdata: 17,31 juli 14, 28 aug 11, 25 sept/9 okt. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. Vertrekdata: 1,15,29 juli 12, 26 aug 9, 23 sept Vertrekdata: 1,15 juli 12,26 aug 9 sept. Vertrekdata: 3,17 juli 14, 28 aug 11,25 sept 9 okt Vertrekdata: 10 juli 7 aug 2 okt Vertrekdata: 10 juli 14 aug 18 sept 9 okt. Brochure en boekingen: Prijs p.p. o.b.v.,2 pers. kamer excl. Calamiteitenfonds reserveringskosten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 4