Masterclass M800 over zorg en welzijn WALKY Kuiperspoort houdt weer inloopzomer 6 Meliskerke presenteert Dorpsplan NKvoor standwerkers in Middelburg Langstraat 7 Arnemuiden Het dorpshuis van Meliskerke moet in de toekomst onderdak bieden aan tal van maatschappelijke func ties. Te denken valt aan een huisart senpraktijk, fysiotherapie, Rode Kruis, wijkverpleging en thuiszorg. Dat kan ertoe bijdragen dat Melis kerke leefbaar blijft. Dat het een dorp is waar het aangenaam wo nen, werken en leren is, zo blijkt uit het voorlopige Dorpsplan. Het is opgesteld op basis van gesprekken met inwoners en anderen die nauw betrokken zijn bij het wel en wee van het dorp. Het plan, opgesteld in opdracht van de dorpsraad en ondernemersver eniging, pleit voor de bouw van le- vensloopbestendige woningen in Meliskerke zodat bewoners daar kunnen blijven wonen. Ook als ze ouder zijn en moeite hebben met traplopen. Zowel de woningcorpo ratie Zeeuwland, de gemeente Veere als particuliere woningbezit ters worden aangespoord dat soort woningen te bouwen. Het wonen boven winkels moet volgens dat plan eveneens gestimuleerd wor den. Meliskerke staat bekend als de 'smaakmaker van Walcheren'. Vooral omdat in het dorp nog een echte warme bakker en een slager zitten. Om dat imago te versterken moedigt het plan de komst van Het plan moedigt aan het dorpsimago als 'smaakmaker van Walcheren' te versterken meer smaakmakers, zoals een bier brouwerij waar ambachtelijke bie ren worden gemaakt, aan. Een fiet- senzaak, zelfs als die alleen maar zomers open is, kan er toe bijdragen dat Meliskerke meer aantrekkings kracht krijgt op toeristen. Een pakjeslocker staat eveneens op genomen in het plan. Omdat steeds meer mensen online hun inkopen doen is een dergelijk ophaalpunt noodzakelijk, aldus het plan. De on dernemersvereniging, eventueel met steun van de gemeente, moet dat voor haar rekening nemen. Het plan roept verder op tot samen werking tussen de besturen van de verschillende verenigingen die het dorp rijk is. Dat kan bijdragen aan het werkbaar houden van de vele (bestuurlijke) werkzaamheden. Door de krachten te bundelen kun nen taken worden verdeeld en wor den de beschikbare vrijwilligers optimaal ingezet. In het plan wordt ook gepleit te onderzoeken hoe be woners en bedrijven duurzame energie kunnen gebruiken. Door bijvoorbeeld een coöperatieve ver eniging op te richten of aansluiting te zoeken bij een bestaande organi satie als Zeeuwind. Leerlingen van groep 8 van de Boaz-basisschool kwamen met het idee het gebruik te stimuleren van dakpannen waar zonnecellen in verwerkt zijn. Bewoners kunnen zich uiten over al die ideeën tijdens een bij eenkomst in dorpshuis Ons Huis, dinsdag 27 juni vanaf 19.30 uur. MIDDELBURG Zelfrijdende au to's. Elektrische fietsen met een eigen gps-systeem, apps die de ge zondheid van mensen bewaken. De digitalisering van de maat schappij heeft negatieve en posi tieve kanten. Die worden belicht tijdens de tweede van drie mas- terclasses die Stichting Middel burg 800 dit jaar organiseert. Vitaliteit, zorg, welzijn en toe risme zijn de thema's die donder dag aan bod komen. Antoin Pee- ters, presentator bij RTL4, gaat in de Burgerzaal van het stadhuis in gesprek met Egbert-Jan Sol, direc teur innovatie bij TNO. De mas terclass duurt van 15.30 tot 17.00 uur. Toegangskaarten kosten tien euro en zijn te bestellen via mid- delburg8oo.com/agenda/master- classes. De laatste masterclass - over in novatie en techniek - vindt plaats op 3 november en wordt gegeven door Daan Roosegaarde. MIDDELBURG Het Nederlands Kampioenschap voor standwerkers vindt dit jaar plaats in Middelburg. De Centrale Vereniging voor de Ambulante Handel had de stad al vaker benaderd. In het jubileumjaar Middelburg 800 jaar stadsrechten vindt het college het een goed idee het NK naar de stad te halen. Het zal plaatsvinden op 19 augustus. Het lokale standwerkersconcours, dat op 10 augustus plaatsvindt, dient als voorronde voor het NK. www.walkyschoenmode.nl MIDDELBURG Cultuurhuis Kui perspoort in Middelburg komt voor het tweede jaar met een zo- merprogramma waarin belang stellenden cursussen kunnen vol gen en vrij kunnen inlopen om te kijken - en mee te doen als ze dat leuk vinden. Vorig jaar bood het kunstenaarscollectief die moge lijkheid voor het eerst. Dit jaar staan vier cursussen op het zomerprogramma: een mini- musical voor kinderen van 9 tot en met 12 jaar en de workshops te kenen/schilderen, pottenbakken en edelsmeden. De lessen zijn niet gratis; prijzen liggen rond de tien tot vijftien euro per les. De minimusical kost 110 euro voor vijf lessen op vijf achtereenvol gende dagen van 21 tot 25 augus tus. Wie meer wil weten over het zomerprogramma en over het aanbod van cursussen, workshops en lezingen die in het najaar be ginnen, kan donderdag 29 juni van 19.00 tot 21.30 uur naar een open avond in het Cultuurhuis aan de Kuiperspoort 18 (ingang Rouaansekaai). Informatie staat ook op cultuurhuiskuipers- poort.nl. Op 31 augustus houdt Cultuurhuis Kuiperspoort ook een open avond van 19.00 tot 21.30 uur over het aanbod van dit najaar. IN DE REGIO Expositie Workshop Liberaal Café MIJN DORP, MIJN STAD Opruimmarkt sterrenwacht woensdag 21 juni 2017 WA 'Zorg bundelen in het dorpshuis' In het nieuwe Dorpsplan staat wat er nodig is om van Melis kerke een dorp te maken waar het goed wonen, werken en leren is. Emile Calon Meliskerke SALE! Schoenmode GRIJPSKERKE In de Kapel van St. Maarten is tot en met zondag een ex positie te bezoeken. De expositie be staat uit werken van drie verschillende kunstenaars: Jozien Weststrate, Marius Weststrate en Ca- thrien de Leeuw van Weenen. ZOUTELANDE Zoutelande Actief houdt morgen een wandelworkshop fotografie bij mini- camping De Visser in Zoutelande. Een professionele foto grafe wandelt mee en geeft tijdens de wandeling tips en trucs. De activiteit start om 10.00 uur. De kosten zijn 22,50 euro. Aan melden via 0118- 561272 of info@mi- nicampingdevis- ser.nl. VROUWENPOLDER In Vrouwenpolder wordt morgen een Liberaal Café ver zorgd. De VVD- fractie in gemeente Veere laat belang stellenden meepra ten over het Wal- cherse dorp. Actu ele thema's worden besproken in Hotel GRIJPSKERKE Woonzorgcomplex Nimmerdor, 10.00- 11.00 uur - Koffie ochtend voor senio ren; Dorpshuis, 13.30-17.00 uur- Biljarten en koers- bal voor 50+'ers KOUDEKERKE Parkeerplaats Breeweg, tegenover Kaasboerderij, 19.30 uur - Rondlei ding Buitenplaats Ter Hooge MIDDELBURG Kelder Ontmoe- tingskerk, 09.00- 11.00 uur - Kleding- beurs; Kruitmolen- laan 125, 09.45- 12.00 uur-Weke lijkse Koffie-inloop voor bewoners van Wijk Dauwendaele; Abdijplein, Klooster gangen, Kruidentuin en Zeeuws Mu seum, 10.00-17.00 uur - Eerste editie Yoga Health Event Zeeland; Koude- kerkseweg 139, 13.30 uur-Jeu de Boules bij CJBM; Pottenbakkerij Aar dewerk, Zuster straat 6C, 14.00- 15.45 uur - Kinder workshop 'klei'; Hof van Buren, 14.00 uur - Lezing Mari anne Vermeulen over fresco's en mozaïeken OOSTKAPELLE De Halve Maan, 13.30-16.30 uur- Bridgen; De Egelan tier, 13.30-14.30 uur - Wandelactiviteit voor senioren; Mag nolialaan 33, vanaf 18.00 uur - Avond vierdaagse Restaurant de Boekanier aan de Dorpsdijk. Het Li beraal Café is openbaar en vindt plaats tussen 17.00 en 19.00 uur. MIDDELBURG Volkssterrenwacht Philippus Lansber gen in Middelburg houdt vrijdag een opruimmarkt. Er worden dan spullen verkocht die niet meegaan met de verhuizing van de Herengracht naar de Helm. De opruimmarkt duurt van 19.00 tot 22.00 uur. Sint Laurens Van Cittershof, 14.00-16.00 uur- Koersbal VEERE Restaurant De Werf, 17,30 uur - Haringparty VLISSINGEN Vrijenhovenzaal, Baskenburgplein 8, 09.00 uur - Peuter- gym; Hoofdkantoor Damen, overdag - Fototentoonstelling 'Veteranen ingezet in Dienst van de Vrede'; Ter Reede, 10.00-16.00 uur- Zomermarkt, optre den Jos&Friends en demonstratie Ring- rijden ZOUTELANDE Willibrordusplein, 11.00-15.00 uur- Catharinakerk open voor bezichtiging LEZING DOCTERS VAN LEEUWEN MIDDELBURG De Zeeuwse Meesters houden morgen een lezing van mr. Arthur Docters van Leeuwen om 15.30 uur in de Filmzaal van het Provinciehuis in Middelburg. Van Leeu wen was directeur van de Binnenlandse Veiligheidsdienst, gaf leiding aan het OM en was bestuursvoorzitter van de Au toriteit Financiële Markten. Nu geeft hij lezingen waarin hij ingaat op de kern van het begrip integriteit en de actuele uit dagingen waarmee zowel de publieke als de private sector worden geconfronteerd. De lezing is gratis te bezoeken. Aanmelden: stichtingzeeuwsemeesters.nl. foto ruud van zwet

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 34