k m£ SESsE^HS^jkt' sssssssBsasa^ iSl Stijgende temperaturen in klaslokalen nopen tot actie Wees zuinig met water Uil TTTiy J ■pni Zeeuwse scholen draaien deze week een tropenrooster. Dat betekent voor de leerlingen dat ze vroeger naar de les gaan en 's middags eerder vrij zijn. Op het Zeldenrust-Steelantcollege in Terneuzen stoppen de lessen deze week om tien voor twee 's middags. De middelbare school wil zo veel mogelijk lessen door laten gaan: daarom duren de lessen veer tig in plaats van vijftig minuten, en zijn de pauzes korter. „Aan het eind van de middag is het heel heet in het gebouw. Dan is de concentratie van leerlingen weg", zegt woord voerder Ellen de Winde. „Er ston den al heel veel zaken gepland die niet konden vervallen. Daarom willen we zo veel mogelijk uren draaien." Ook het Pontes Pieter Zeeman in Zierikzee heeft een tropenrooster ingevoerd. „De temperatuur in het gebouw loopt hoog op", zegt rector Peter van der Gaag. „Maar we wil len de leerlingen ook zo goed mo gelijk voorbereiden op de toets- week van volgende week. Daarom Aan het eind van de middag is het heel heet in het gebouw gaan alle lessen door. We beginnen eerder en de uren zijn korter. Als de hitte echt in de school hangt, kun nen de leerlingen naar huis." Het Ostrea Lyceum en praktijk school De Wissel in Goes schrap pen tot en met morgen de laatste lesuren, vanwege het tropische weer. Het Pontes Goese Lyceum houdt vast aan de normale lestijden. „Dit is de laatste lesweek voor de toet sen beginnen. Als we nu lessen schrappen, dan kunnen we leerlin gen niet voldoende voorbereiden", zegt rector Carin Biesterbosch. „We nemen wel andere maatrege len: we lassen extra drinkpauzes in en met de gymlessen gaan leerlin gen zwemmen." De school besluit vandaag of donderdag en vrijdag wel met een tropenrooster gewerkt wordt. De Walcherse middelbare scho len werken vandaag niet met een aangepast lesrooster. „We bekijken de situatie per dag", zegt een woordvoerder van de Mondia Scholengroep (Nehalennia en Scheldemond College). De meeste Zeeuwse basisscho len houden de normale lestijden aan. „Het invoeren van een tropen rooster is een hele organisatie. Daar gaan we niet aan beginnen", zegt directeur Johan van Koeveringe van basisschool Binnen de Veste in Zierikzee. „Ouders hebben de op vang van hun kinderen afgestemd op de lestijden. Als wij het rooster veranderen, dan jagen we ze op kosten." De lessen zijn wel wat aangepast. „Sommige klassen krijgen buiten les, met de gym gaan we zwem men en de kleuters doen water spelletjes." Openbare basisschool De Klim roos in Krabbendijke draait in deze Als we nu lessen schrappen, kunnen we leerlingen niet voorbereiden warme week eenmalig met een continurooster: alle kinderen blij ven over en zijn om twee uur vrij. Kleuterjuf Jetty Sandee: „Leren gaat nu eenmaal beter tijdens de koelere uren van de dag." Wees zuinig met drinkwater. Dat advies geeft waterbedrijf Evides met klanten uit Zee land, de Brabantse Wal en het zuidwesten van Zuid-Hol land. Zij gebruikten maandag avond bijna 620 miljoen liter water. Op een normale zo merse dag is dat 434 miljoen liter Door de aanhoudende droogte en de tropische tem peraturen ziet het waterbe drijf de vraag naar drinkwater vooral in de avonden sterk toe nemen. Gemiddeld gaat het om een stijging van 20 tot 30 procent meer waterverbruik per dag. De pompen bij de drinkwa terlocaties draaien op volle toeren, maar door de hoge af name van drinkwater - zowel bij particulieren als bij bedrij ven - kan de waterdruk thuis iets minder worden. Dat bete kent dat er wel water uit de kraan komt, maar met minder kracht. WÊ woensdag 21 juni 2017 azc.nl I 7 e-mail vanaf 14.00 uur waterfeest, gymles ZntZ ïk£? toch niet meer pro met waterpistolen te FOTO CAMILE SCHELSTRAETE Scholen voeren tropenrooster in Cornelleke Blok Vlissingen - Ellen de Winde, Zeldenrust- Steelantcollege - Carin Biesterbosch, rector Ga met deze tropische hitte niet je auto wassen, beperk het sproeien van de tuin en het bijvullen van je zwem badje en douche korter. Maar blijf wel genoeg drin ken. Theo Giele Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 29