Tourgids 2017 24 €1,- KORTING Blessure Bertens, Haase wint Concurrentie voor Cookson De bucketlist die Ron Jans had opge steld, gaat de ijskast in. Reizen. Boeken lezen. Afspraken met familie en vrien den. „Ik dacht dat ik veel vrije tijd zou krijgen, maar dat is niet het geval. Zij kunnen het dus allemaal weer verge ten", zei Jans gisteren, breed glimla chend bij zijn presentatie. Jans wordt technisch manager bij FC Groningen. Onlosmakelijk ver bonden bleef hij met die club, nadat hij zeven jaar geleden overstapte naar SC Heerenveen. Later was Jans kort trainer van Standard Luik, voordat hij successen met PEC Zwolle vierde. Hij begint op t juli aan zijn nieuwe klus. Een maand later wordt hij de eindverantwoordelijke op technisch gebied, als opvolger van Peter Jeltema. „Co Adriaanse zei ooit: een goed paard is nog geen goede ruiter", zo ver klaarde Jans zijn eenjarige contract - relatief kort voor zijn functie. „Ik moet het eerst maar eens laten zien. De bui tenwacht zal me beoordelen, maar dat wil ik zelf na een jaar ook doen. Past dit bij me? Doe ik het wel goed? Mis schien word ik ook wel weer trainer. Maar dat is niet de insteek." „Het is voor beide partijen nadruk kelijk de intentie om voor een heel lange periode met elkaar in zee te gaan", vulde algemeen directeur Hans Nijland aan. „We hebben eerder met elkaar gesproken over een adviseur- Bon Tourgids 2017 Alle teams en renners De etappes met kaart en doorkomsttijden Met o.a. Thijs Zonneveld, Dylan Groenewegen en Peter Sagan Vind een winkel bij u in de buurt via pzc.nl/tourgids bruna Primera De meest complete gids voor de tourliefhebber! Gootjes stapt op bij de turnbond dat plan af toen Vlemmings besloot trainer van Go Ahead Eagles te wor den. Verknocht Verrassend is het ergens dat Jans (voorlopig) afscheid neemt van het veld, maar tegelijkertijd past het ook bij zijn eigengereide karakter. „Peter Bosz ging onlangs naar Borussia Dort mund, maar ik heb niet het gevoel dat zo'n club bij mij terechtkomt", zei Jans. „Bovendien ben ik verknocht aan Nederland en zeker ook aan het noor den. Ik hoef niet naar het buitenland. Heb helemaal geen zin in de tweede Bundesliga of de Championship - hoeveel je daar ook kunt verdienen. Ik wil ergens werken waar je je ei kwijt kunt, de ruimte krijgt en gewaardeerd wordt." Hij werpt een blik in de zaal, die ge vuld is met vrijwel alleen maar be kende gezichten. „FC Groningen is geen vreemde bodem voor mij. Ik heb er ontzettend veel zin in." Ik heb als trainer dingen gedaan waarvan ik niet wist dat ik ze kon schap. Die ideeën hebben wij toen ge parkeerd. Nadat Peter Jeltema vorige maand zijn vertrek kenbaar maakte, hebben wij vrij snel een afspraak met Ron gemaakt. Toen werd duidelijk: dit moeten we met elkaar gaan doen." Jans sprak zelf van een 'voorrecht'. „Het begon als een spelletje, later werd het mijn passie en nu werk ik mijn hele leven al in het voetbal. Ik heb als trainer dingen gedaan waarvan ik niet wist dat ik ze kon. Dat hoop ik als tech nisch manager ook te ontdekken. En als het om het inspireren van mensen gaat en het samenwerken als een team, dan zijn dat kwaliteiten die ik wel heb, denk ik. Ik ga absoluut niet op de stoel van trainer Ernest Faber zit ten. We moeten samen de club om hoog helpen." Hij zou aanvankelijk zijn sabbatical combineren met een parttime baan bij de KNVB. Bij de voetbalbond moest hij, samen met Leon Vlemmings, de deelnemers aan de cursus Coach Be taald Voetbal begeleiden. Jans zag van woensdag 21 juni 2017 maar laten zien' Van de sabbatical die Ron Jans aankondigde na zijn vertrek bij PEC Zwolle, komt weinig terecht. FC Groningen riep. Sander de Vries Groningen 'Ik moet het eerst O.a. verkrijgbaar bij: Albert Heijn, AKO, Blz., Bruna, Cigo, Libris, PLUS, Primera, Spar, The Read Shop, Vivant 8 710114 003850 THE READ SHOP TENNIS Kiki Bertens heeft gisteren tij dens haar openingspartij bij het WTA-toernooi op Mallorca een blessure opgelopen. De als vijfde geplaatste Neder landse tennisster liet zich in de tweede set tegen de Duitse Sabine Lisicki behan delen aan haar rechterenkel. Bertens hervatte de partij nog wel, won de tweede set met 6- 3, maar besloot na overleg met coach Raemon Sluiter de strijd te staken. Lisicki had de eerste set met 6-2 op haar naam geschreven. Robin Haase heeft zijn eerste zege in het grasseizoen te pakken. De Hagenaar was gis teren in de eerste ronde van het toernooi van het Duitse Halle in een twee uur durende partij te sterk voor de Span jaard David Ferrer: 3-6 7-5 6-3. In de volgende ronde wacht de Oostenrijker Domi nic Thiem, de nummer 2 van de plaatsingslijst. TURNEN Technisch directeur Hans Gootjes neemt op 1 september afscheid van gymnastiekbond KNGU. Hij was sinds 2009 eindverantwoordelijk voor de topsportprogramma's van die bond, met het turnen als meest aansprekende disci pline. Gootjes (58) heeft in overleg besloten op zoek te gaan naar een nieuwe uitda ging. In zijn periode als 'td' wonnen Epke Zonderland (2012) en Sanne Wevers (2016) olympisch goud. WIELRENNEN De 44-jarige Fransman David Lappartient, onlangs na bijna tien jaar gestopt als voorzitter van de Franse wielerbond, heeft zich opgeworpen als te genkandidaat van Brian Cook son in de strijd om het voorzit terschap bij de internationale wielerunie UCI. Cookson liet begin deze maand al weten voor een tweede termijn als wielerbaas te gaan. De verkie zing is op 21 september tijdens de WK in de Noorse stad Ber gen. T'-.V 'i. A Ron Jans als trainer van Gro ningen, met Luis Suarez. FOTO VI IMAGES A Ron Jans (I) proost FC Groningen-voorzitter Hans Nijland bij zijn presentatie, fotoanp Ron Jans (58)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 24