De chaos werd onder Van Breukelen alleen maar groter op een nieuwe hittegolf in transferzomer 23 Analyse directeur van de KNVB Een schier oneindige reeks van blunders, miscommu nicatie, stuurloosheid, mis verstanden en gestotter. Het dienstverband van Hans van Breu kelen bij de KNVB zal bovenal worden herinnerd om alles wat er mis ging - en terecht ook. Alleen al de recente zoektocht naar een bondscoach: het hele pro ces ontspoorde totaal. Van Breuke len maakte als manager begin- nersfouten, schiep onduidelijk heid, deed halve en hele toezeg gingen, praatte en schipperde zichzelf volkomen klem. Om vervolgens bij Dick Advo caat uit te komen, een kandidaat die in veel opzichten voor de hand lag, qua bewezen ervaring en be schikbaarheid, maar die in eerste instantie geen moment in Van Breukelens plannen voorkwam. De optie Advocaat moest de technisch directeur letterlijk uit de krant halen, zoals de nieuwe bondscoach onlangs nog eens be vestigde. Een zwaktebod in hoofd letters. Rapport Het is slechts één van de vele voor beelden uit de afgelopen twaalf maanden. Vrijwel elk dossier dat Van Breukelen in handen kreeg, ontspoorde. Of het nu om de Pres tatie en Innovatie Manager ging, het vertrek van assistent Marco van Basten, het ontslag van Danny Blind, het personeelsbeleid, de chaotische persconferenties of de uitvoering van het rapport 'Win naars van Morgen'. Het ging maar door met de rampspoed. Toch verdienen de twaalf maan den van Van Breukelen ook enige context. De oud-keeper moest zichzelf zien te redden in een situ atie van totale chaos in Zeist. Met een uiteengevallen raad van com missarissen bijvoorbeeld, nota bene de mensen die Van Breuke len net zelf hadden aangesteld. Het ontslag van algemeen direc teur Bert van Oostveen. Clubs die onderling óók verzopen in politiek gekonkel. Een verantwoordelijk directeur - Jean Paul Decossaux - die uitblinkt in ijdelheid en een compleet gebrek aan voetbalken nis. En dan was er nog een verdeeld voetballand, dat vaak van cynisme en vijandigheid aan elkaar hing. Schade In een steviger organisatie, in een duidelijker afgebakende functie, had Hans van Breukelen het mis schien wat langer volgehouden - en hij had hoe dan ook minder zichtbare schade aangericht. De kritiek die Van Breukelen kreeg op het rapport Winnaars van Morgen was soms buitenpro portioneel: de technisch directeur had geen letter aan het plan mee geschreven. Tal van clubs en voet balmensen droegen wel bij, terwijl Van Breukelen goedbeschouwd slechts uitvoerder was. Maar ondanks die kanttekenin gen was Van Breukelen niet slechts iemand op het verkeerde moment op de verkeerde plek. De chaos werd niet bedwongen in zijn jaar aan het roer, integendeel juist, de Zeister crisis werd almaar groter. Voor een functie in de top van het voetbal is de oud-doelman domweg ongeschikt gebleken. Een pijnlijke, maar onvermijde lijke conclusie. definitieve opvolger voor Bert van Oostveen als directeur betaald voetbal. En er moet weer een vol tallige raad van commissarissen worden opgetuigd van vijf man. Afgelopen maandag werd daar over weer vergaderd. Een commis sie met onder anderen oud-Ajax- voorzitter John Jaakke en huidig PSV-directeur Toon Gerbrands leidt de sollicatieprocedure. Namen vallen inmiddels volop in de wandelgangen. Kees Jansma als mogelijk commissaris. Eric Gudde (later dit jaar weg bij Fey- enoord) als directeur betaald voet bal. Maar ook buitenstaanders als Jan Willem van Dop (ex-directeur Feyenoord en FC Utrecht), NOS- directeur Jan de Jong of topmen sen van sportkoepel NOC*NSF worden genoemd. Op 3 juli komen de clubs voor het eerst weer bijeen in een algemene vergadering be taald voetbal. Op 26 juli is er ook nog een vergadering die specifiek over de rvc gaat. Ook Louis van Gaal blijft nog steeds op de radar in Zeist. Hij sprak begin april al eens met De cossaux over een bestuursfunctie bij de bond. Maar die gesprekken kwamen in een impasse. Stel: Van Gaal zou nu gevraagd worden om commissaris te worden met de portefeuille voetbaltechnische za ken. Dan is een zwaargewicht als technisch directeur geen noodzaak meer. Dat kan ook het geval zijn als de nieuwe algemeen directeur een sterk 'voetbaltechnisch' profiel heeft. Brands in het midden. Hij en Vin cent Janssen zitten bij dezelfde zaakwaarnemer (Louis Laros) en vorige week werd al duidelijk dat PSV intern het scenario heeft be sproken om Janssen voor een jaar te huren van Tottenham Hotspur. Voor het middenveld heeft PSV de kaarten al op tafel gelegd. De club wil zich opnieuw versterken met Marco van Ginkel. Ditmaal is de insteek om de productieve Gel derlander te kopen. PSV moet er al leen met Chelsea nog uit zien te komen. Van Ginkel zelf wil graag terug naar Eindhoven, heeft hij de club afgelopen weekeinde volgens Brands laten weten. Met Jorrit Hendrix, Bart Ramselaar, Davy Pröpper, eventueel nog Andrés Guardado en twee jeugdspelers er bij is die linie goed bezet. Brands: „En Pereiro zouden we ook als middenvelder kunnen inzetten." Lozano kon meer verdienen in Spanje, maar koos voor het sportieve plaatje Achterin staat nog genoeg te ge beuren bij PSV. Als Jeroen Zoet naar Napoli zou gaan, trekt de club een nieuwe keeper aan. PSV rekent er daarnaast op twee nieuwe backs te moeten inlijven, omdat Jetro Willems en Santiago Arias kunnen vertrekken. Voor Willems is op dit moment belangstelling, maar over interesse voor Arias is in Eindho ven nog niets bekend. Centrumverdediger „Mochten ze ons allebei verlaten, dan willen we twee spelers halen", aldus Brands. „In de jeugdoplei ding hebben we op dit moment niemand rondlopen die nu ineens kan inschuiven bij de A-ploeg, maar uiteraard is Joshua Brenet wel een potentiële basisspeler." Brands kijkt de situatie centraal achterin even aan, maar houdt de handen vrij om nog een centrumverdedi ger naar Eindhoven te halen. Het inlijven van Lozano be zorgde Brands meerdere tropen- weken, vertelde hij. „Ik heb in Mexico met hem en de voorzitter van zijn vorige club (Pachuca, red.) de Champions League-finale geke ken. Hirving heeft steeds aangege ven dat hij naar PSV wilde komen en ik had het idee dat het bestuur van Pachuca hem eerst liever aan een Spaans team wilde verkopen. Zelfs tijdens die finale hamerde de voorzitter nog op een transfer naar Spanje. Hij kon daar ook meer ver dienen, maar heeft vanaf het begin voor het sportieve plaatje gekozen. Hij vond Eindhoven de beste keuze, nadat hij Héctor Moreno en Andrés Guardado had geconsul teerd. Dat zegt iets over de motiva tie van deze speler, al moeten we hem ook de tijd geven en waken voor te veel optimisme." UITSLAGEN woensdag 21 juni 2017 Hans van Breukelen was niet slechts op het ver keerde moment op de ver keerde plek. Voor een func tie in de top van het voetbal is hij ongeschikt gebleken. Sjoerd Mossou afgeknapt van zijn persconferenties, waarin hij al vaak flink ter discussie stond, fotoanp —Marcel Brands HOCKEY Mannen. Londen. Halve finale WHL, groep B: Nederland - India 3-1, Schotland - Ca nada 1-1. Eindstand: 1. Nederland 4-12, 2. India 4-9,3. Canada 4-4, 4. Paki stan 4-3,5. Schotland 4-1. TENNIS Mannen. Londen, eerste ronde. Thompson (Aus) - A. Murray (Gbr/1) 7-6 (4) 6-2, Kokkinakis (Aus) - Raonic (Can/3) 7-6 (5) 7-6 (8), F. López (Spa) - Wawrinka (Zwi/2) 7-6 (4) 7-5. Halle, eerste ronde: Federer (Zwi/1) - Sugita (Jap) 6-3 6-1, Haase (Ned) - Ferrer (Spa) 3-6 7-5 6-3. Vrouwen Birmingham, eerste ronde: Konta (Gbr/4) - Tsurenko (Oek) 6-3 7-6 (6), Safarova (Tsj) - Cibulkova (Slw/3) 5-7 7-6 (7) 7-5. Mallorca, eerste ronde: Garcia (Fra/3) - Jankovic (Ser) 6-4 6-4, Pa- vlyuchenkova (Rus/1) - Sorribes (Spa) 4-6 7-5 6-4, Lisicki (Dui) - Bertens (Ned/5) 6-2 3-6 opg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 23