h a PSV bereidt zich voor tl f 22 Lammers Hans van Breukelen stapt op als technisch De KNVB moest en zou najaren weer een technisch directeur krijgen. Maar binnen 12 maanden liep Hans van Breukelen compleet vast in die rol. Omdat hij dat zelf uiteindelijk ook inzag, stopt hij per 1 augustus. Kort Ook Mourinho aangeklaagd In navolging van Cristiano Ronaldo is ook José Mourinho (54) door de Spaanse justitie aangeklaagd voor belastingfraude. De Portu gese manager van Manchester United zou als trainer van Real Madrid tussen 2010 en 2013 voor 3,3 miljoen euro aan belasting heb ben ontdoken. Promotie voor Mathijsen Joris Mathijsen treedt toe tot de directie van Willem II. De clubleiding heeft de 84-vou- dig international 'gepromoveerd' van tech nisch manager tot technisch directeur. „Hij heeft zijn meerwaarde voor de club het af gelopen seizoen bewezen", zei algemeen di recteur Berry van Gooi gisteren. Jong Ajax strikt Reiziger Michael Reiziger is de nieuwe trainer van Jong Ajax. Hij tekent binnenkort een con tract voor twee jaar. Reiziger was de afgelo pen drie seizoenen assistent-trainer van het eerste elftal van Sparta Rotterdam. De voor malig rechtsback volgt Marcel Keizer op. Oranje door als poulewinnaar De Nederlandse hockeyers hebben zich als groepswinnaar geplaatst voor de kwartfina les van de halvefinaleronde van de World League. Ze wonnen gisteren in Londen ook van India (3-1). Thierry Brinkman, Sander Baart en Mirco Pruijser maakten de doel punten voor Oranje. Flitsen Quote van de dag 'Toen ik hoorde dat ze zwanger is, dacht ik ook: nu kan ik niet meer tegen haar tennissen' Nakamba Cambuur In de auto op weg naar huis maakte Hans van Breukelen gisteren nog één keer de balans op. De balans na een krankzinnig jaar als de eerste technisch directeur in vijftien jaar tijd bij de KNVB. Kort gezegd komt hij dan hierop uit: het voelde als een onmogelijke functie op een on mogelijk tijdstip. Met ook nog zijn eigen fouten en naïviteit erbij in de uitvoering. Een zucht. Nee, het was een combinatie die niet nog een jaar langer was vol te houden. En hij voelde wel aan dat ook bij de clubs, zijn belangrijkste gesprekspart ners, het draagvlak dun werd. Van Breukelen wil niet geciteerd worden, maar zijn gedachten laten zich raden. Die clubs, tja, die heb ben in 2016 gezamenlijk een crisis plan opgesteld én aangenomen om het Nederlandse voetbal uit het dal te trekken. Om het te vernieuwen en te verbeteren. Dus dat plan droeg Van Breukelen uit. Maar of het nou gaat om een nieuwe com- petitieopzet voor de eredivisie, om het vrijgeven van jeugdinternatio- nals, om minder kunstgras of om wat dan ook; niks komt echt van de grond, want iedereen denkt uitein delijk steeds alleen aan zijn eigen belang. Dat volledige gebrek aan saam horigheid, dat was de druppel. Waarom nog verder trekken aan een dood paard? En daarom stond er gisteren bewust dat zinnetje in het persbericht bij zijn vertrek. Van Breukelen: „Het is mij onvol doende gelukt om mijn - en onze - ambities waar te maken. Daaruit trek ik mijn conclusies." In zijn contract stond al dat er na zijn eerste jaar zou worden geëva lueerd. Nu de laatste interlands van het Nederlands elftal zijn gespeeld, was daarvoor het moment. „We hebben inderdaad meerdere keren met elkaar gesproken de afgelopen anderhalve week", zei Jean Paul Decossaux gisteren telefonisch vanuit Londen. Decossaux is mo menteel de hoogste bestuurder in rang bij de KNVB en snapt 'dat het niet leuk is' voor Van Breukelen dat het zo eindigt. „We hebben het ja ren met technisch managers ge daan bij de KNVB. Met Hans was er nu voor het eerst sinds lange tijd een directeur. We moeten kijken hoe het verder moet met die func tie. Ik ga zelf niks invullen. Als je de clubs hoort praten, vinden ze een directeur met een voetbaltechni- sche achtergrond wél belangrijk, zeggen ze." Spelersbeleid Het was de oude raad van commis sarissen van de KNVB die de aan stelling van Van Breukelen door drukte. Er waren - ook toen - al ge noeg mensen die openlijk betwij felden of een technisch directeur bij een bond wel wezenlijk iets kan bereiken. Want: het zijn de clubs die nou eenmaal gaan over hun ei gen spelersbeleid. Op korte termijn zal er geen op volger voor Van Breukelen komen. Eerst moeten er twee andere sle pende dossiers worden afgerond. De KNVB zoekt nog altijd naar een Hans was de eerste technisch directeur in lange tijd, we moeten kijken hoe het verder moet met die functie f j m m 1 De achtste transferzomer van tech nisch manager Marcel Brands bij PSV heeft een eerste hittegolf ach ter de rug. Na het vertrek van ver dediger Héctor Moreno en de komst van aanvaller Hirving Lo- zano schoof hij gisteren in het Phi lips Stadion aan voor een eerste blik op het seizoen 2017-2018. De Mexi caanse wisseling van de wacht moet het ingeslapen Eindhovense team weer gretig en eerzuchtig ma ken. Bij de aankoop van Lozano blijft het zeker niet, liet Brands al doorschemeren. Handenbinder Met Lozano hoopt PSV een pu bliekstrekker en vooral handenbin der voor veel moeilijke wedstrijden te hebben gevonden. Een speler die door muren kan en het verschil weet te maken op momenten dat misschien niemand het meer ver wacht, net zoals Memphis Depay in zijn laatste seizoen voor PSV. „Voorin hebben we de zaken nu op orde", zei Brands. „Er komt een aantal jonge spelers aan en met on der anderen Jürgen Locadia, Luuk de Jong en Gaston Pereiro hebben we meerdere opties in huis." Of De Jong nog weggaat, liet woensdag 21 juni 2017 VOETBAL VOETBAL VOETBAL HOCKEY AZ houdt Levi Opdam in Alkmaar. De ere divisieclub verlengde gisteren het contract van de 21-jarige verdediger met twee jaar, met een optie op nog een seizoen. Tom Boere wordt vandaag gepresenteerd bij FC Twente. De 24-jarige spits komt over van FC Oss, waar hij afgelopen seizoen 33 goals maakte in de Jupiler League. Sassuolo heeft een opvolger gevonden voor Eusebio di Francesco. De Italiaanse voetbalclub presenteerde gisteren Cristian Bucchi als nieuwe hoofdtrainer. —Tennisster Victoria Azarenka hoopt dat Serena Williams na de geboorte van haar kind terugkeert op de baan. I John Lammers begint aan zijn eerste buiten landse klus als hoofdtrainer. De 53-jarige Brabander is aangesteld als trainer van het Deense Esbjerg fB, dat afgelopen sei zoen degra deerde uit de hoogste klasse. 3 Vitesse heeft afscheid geno men van Mar velous Na kamba. De Zimbabwaanse middenvelder verhuist voor vier jaar naar Club Brugge, dat naar ver luidt zo'n 3 mil joen betaalt. SC Cambuur wil in 2020 ver huizen naar een ander sta dion. De nieuwe locatie, met plek voor 15.000 fans, moet verrijzen aan de west kant van Leeu warden. O a Afgedankt en Maarten Wijffels Zeist Hans van Breukelen tijdens een —Jean Paul Decossaux hm j Marcel Brands heeft nog en kele pittige maanden voor de boeg. FOTO PRO SHOTS Met de komst van Hirving Lo- zano is PSV nog niet klaar op de transfermarkt. Vooral achterin staat naar verwachting nog ge noeg te gebeuren. Rik Elfrink Eindhoven

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 22