20 MEDIA CULTUUR VINCENT ,I> LUISTERT m RADIO SUCCESVOL IN DE VS Een nieuwe generatie Nederlandse acteurs scoort in Hollywood, zie Doutzen Kroes in Wonder Woman, Marwan Kenzari in The Mummy. Voor Sylvia Hoeks lijkt de doorbraak nabij dankzij haar rol in Blade Runner2049, naast seksidool Ryan Gosling. Een lelijkerd spelen lijkt me superleuk Adele verrast brandweer 3D-versie van Thriller Coen Krukkert, onthoud die naam. Coen Krukkert. Hij maakt al radio sinds zijn elfde, dan ben je een echte. Iemand met een aangeboren hang naar ou wehoeren in een microfoon en pielen met ge luiden, net als al die andere jonge talenten die lokale radio maken. Hij is nu 19 en hij werkt bij tTwente. Daar maakt hij onder andere het programma Energy. Energy geeft energie, zon der dat het naar tien Red Bulls klinkt. Het gaat over actuele Twentse zaken. Ik hoor via de site van OLON, de overkoepelende organi satie van lokale omroepen Nederland, een oude aflevering. Coen behandelt internet in Haaksbergen, dat is namelijk retetraag, al thans, in het buitengebied. Je kan wel snel in ternet krijgen daar, maar dan moet je 1.600 euro betalen. Wie wil dat? En zijn er mensen bereid om te verhuizen uit dat buitengebied als hun internetaansluiting elders goedkoper is? Coen en zijn team onderzoeken het met snelle straatinterviews in Hokseburn, zo spreek je Haaksbergen op zijn Twents uit. Daarna belt Coen met een luisteraar. Een nuchtere, trage Tukker, die zich de tijd nog herinnert dat de krant in het buitengebied per post werd bezorgd. Je kreeg altijd de krant van gisteren en je moest er nog extra voor be talen ook. Maar of dat nou erg was? Neuh, dat viel best mee. Cain Slobbe, onthoud die naam ook. Cain is 14 en presenteert bij Omroep BO, het sta tion voor de Bollenstreek, het programma En- terCainment. Cain is ook zo'n jongen die waarschijnlijk in de wieg al lag te presente ren. Coen en Cain zijn, samen met nog 24 andere presentatoren of programma's, genomineerd voor de Lokale Omroep Awards, die op 9 sep tember op het Media Park in Hilversum wor den uitgereikt. Op www.olon.nl vind je de hele lijst. al die plaatselijke, vrijwillige radio- en televi siemakers. Ze vinden van alles opnieuw uit, ze combineren oude en nieuwe media en kij ken soms met een blik naar dingen die nie mand in Hilversum vanachter een bureau kan bedenken. Dat komt omdat ze het ge woon doen, ze hebben niets te verliezen, ze gaan vaak veel intuïtiever te werk dan hun landelijke collega's. Je hoort en ziet ze pionie ren. Leve de lokale omroep! Quote van de dag in Barcelona, waar zij samen met Gosling de eerste beelden van Blade Runner 2049 presenteerde. De film komt in oktober in de Nederlandse bioscopen. Opmerkelijk was de opdracht die de actrice moest uitvoeren: het naspelen van een scène van Hauer. „Dat fragment zegt niets over mijn aandeel in de nieuwe Blade Runner. Over mijn personage mag ik bijna niets zeggen", aldus Hoeks, die een van de belangrijkste vrouwenrollen speelt. Haar vestiging in Los Angeles kan Hoeks carrière, die daar een agente heeft die audities voor haar re gelt, een nog grotere impuls geven. Sinds de serie Overspel heeft zij al een aantal behoorlijke produc ties buiten Nederland gemaakt. Zoals de actiefilm Renegades, die over een aantal maanden de bios coop bereikt. De vraag dringt zich op waarom de nieuwe gene ratie Nederlandse acteurs zich zo duidelijk mani festeert in het Amerikaanse filmmekka. Michiel Huisman is zo langzamerhand een ervaringsdes kundige. „Je moet in de eerste plaats een goede agent hebben die je voor de juiste producties voor draagt", zegt de acteur op een filmset buiten Lon den. „Verder moet je je gezicht laten zien. Een tele visieserie is een mooie manier om je in de kijker te spelen. Dat overkwam mij met Treme." Sylvia Hoeks trekt het algemener. „Wij staan be kend als nuchter. Nederlandse acteurs zullen niet snel aan drugs of alcohol verslaafd raken. Boven dien worden films bij ons niet nagesynchroniseerd. Wij zagen de versies in de originele taal, waardoor we Engels beter beheersen dan bijvoorbeeld Duitse acteurs. Ik maakte op jonge leeftijd al kennis met Amerikaanse series als The A Team en Knight Ri der. Bij ons in Maarheeze zat niet eens een vi deotheek, dus bekeek ik alles op de televi sie. Zo heb ik ook op jonge leeftijd de ori ginele Blade Runner gezien. Ik had na tuurlijk nooit kunnen bevroeden dat ik later in het vervolg zou spelen." Glunderend staat Sylvia Hoeks naast Ryan Gosling te schitteren tijdens een photoshoot in Barce lona waar de film Blade Runner 2049 wordt gepresenteerd. De in ternationale pers is geïntrigeerd. Wie is die mooie vrouw naast de ster uit Driver1. Sylvia uit Nederland dus. Haar relatieve on bekendheid zal niet lang meer duren. Verwacht wordt dat de actrice met deze film haar grote internationale doorbraak zal maken. En dat gaat niet vanzelf voor een acteur uit Nederland. Wie in Hollywood echt carrière wil maken, moet zijn koffers pakken. Om die reden maakt Michiel Huisman - tegenwoordig woon achtig in New York nadat hij zich met zijn gezin eerst in New Orleans had gevestigd - furore in steeds meer Amerikaanse films en televisiese ries. Ook Hoeks maakte de overstap. Een maand geleden vestigde zij zich in Los Angeles. Haar hele hebben en houden verpakte zij in zes kof fers. Toch veroverde de Nederlandse actrice, die met haar eerste filmrol Duskameteen een Gouden Kalf won, haar tot nu toe belangrijkste internationale filmrol al voor vertrek naar de Verenigde Staten. Het betreft een belangrijke rol in Blade Runner 2049, het langverwachte ver volg op de sciencefictionklassieker uit 1982, die van Rutger Hauer een ster in Hollywood maakte. „Ik heb mijn auditie zelf 's nachts op video opgenomen toen ik in Duitsland aan het filmen was. Met mijn rug gedrukt tegen de deur van mijn hotelka mer. De belichting deed ik zelf', vertelt Hoeks Lokaa woensdag 21 juni 2017 MUZIEK Adele heeft een aantal Lon- dense brand weerlieden ver rast met een bezoek. De 29- jarige superster bezocht het team om haar dank te uiten voor hun inzet bij de brand in Grenfell Tower. Adele was eer der ook al bij de rampplek. MUZIEK Ab Zagt De zombiever sie van Michael Jackson komt terug in 3D. John Landis, die de clip van Thril ler (1983) regis seerde, werkt volgens Daily News al drie jaar aan deze versie. Deze zomer moet het zover zijn. Luister en kijk, hoor en zie het belang van Reageren? vincent@persgroep.nl —Jim Bakkum (29) speelt na Onze Jongens ook in Huisvrouwen bestaan niet weer een knappe man, maar hij wil wel eens wat anders.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 20